Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Тренінг «Перша медична допомога» для спеціалістів Центру

IMG_20150908_172054

У Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення до Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги (12 вересня 2015 р.) був проведений тренінг «Перша медична допомога» для спеціалістів Центру. Заняття провів медик та консультант з парамедицини Сергій Гавриленко. Спеціалісти Центру високо оцінили його професіоналізм, цікаву подачу та доступність матеріалу.

IMG_20150908_155854

На тренінгу було розглянуто надання першої допомоги згідно світових стандартів та алгоритму дії, що застосовується в усіх країнах Європи та Північної Америки. Найкритичнішими питаннями були – допомога при критичних кровотечах, перекритті дихальних шляхів, травмах грудної клітки. Також розглядалися питання допомоги при шоку, тактика встановлення контакту з потерпілими, збереження тепла постраждалого та склад індивідуальної аптечки.

777
Пан Сергій також подарував спеціалістам Центру авторську розробку – методичку «Сучасна парамедицина в Україні». Особливостями цього видання є орієнтованість на загальні принципи медичної допомоги без прив’язки до конкретних засобів.

IMG_20150908_164755

Відштовхуючись від ідеї адаптації курсів тактичної медицини країн НАТО, розробники створили оригінальний інтелектуальний продукт, що дозволить стандартизувати курси тактичної медицини, медицини катастроф, екстреної медицини, медицини цивільної оборони тощо. Докладніше – на сайті «Медицина виживання».