Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

День волонтера в ЦСПР

Автор: Editor Опубліковано: Грудень - 8 - 2014

Volontery26 грудня 2014 року в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення зібралися волонтери Боярської волонтерської сотні (сотник – Юлія Апостолова) для того, щоб ознаменувати День волонтера не зовсім звичною для них роботою.  Так, ви не помиляєтесь, саме роботою, оскільки волонтери за своїм менталітетом, покликанням, способом життя просто нездатні в своїй більшості до того, щоб просто розслабитися і дозволити собі відпочити. Саме про це говорила керівник інформаційно-аналітичної служби ЦСПР Марія Кириленко. Марія Іванівна провела невеличкий тренінг, що стосувався тих загроз, котрі можуть критися в занадто інтенсивній волонтерській діяльності. Волонтери самі сформулювали потенційні загрози. Це і фізичне виснаження, і емоційне вигорання, і можливі проблеми в сім’ї: недоглянуті діти чи старенькі батьки, порушені стосунки з чоловіками (дружинами), накопичення невирішених проблем…  Як з’ясувалося, за умови свідомого ставлення до цих загроз і конструктивних психологічних установок,  все це можна подолати на організаційно-практичному рівні: вчитися дозувати навантаження та грамотно розслаблятися, не нехтувати «справжніми вихідними», приділяти увагу сімейним проблемам, звертатися по допомогу до психологів (спеціалісти Центру завжди готові до роботи з волонтерами).  В продовження теми (той самий практичний рівень!) заступник директора ЦСПР, психолог Ганна Яценко провела з волонтерами сеанс візуалізації з метою розслаблення.  А потім – знов-таки в плані емоційного розвантаження  – волонтери виготовляли зворушливі подарунки для бійців АТО. Під керівництвом волонтерки Світлани Камінської жінки  робили зворушливі листівки, писали листи, виготовляли традиційні українські обереги – ляльки-мотанки…Volontery1Volontery4Volontery3
І заключне слово Ангеліні Лахтадир, не лише директору ЦСПР, але насамперед справжній активній волонтерці:
«Сьогодні наш Києво-Святошинський центр радо зустрічав дорогих гостей – волонтерів! Вони скромні, щирі, добрі, творчі, безкорисливі! Якось незвично бачити їх без важкої роботи. Але був чудовий привід поспілкуватися з цими чудовими людьми.  Я вдячна команді спеціалістів нашого Центру, які підготували невеличкий тренінг та елементи психологічного розвантаження. Я вдячна Світлані Камінській, нашому давньому хорошому другу, яка провела майстер-клас з виготовлення листівок. І щира подяка Міжнародній ГО “Жіноча громада”, яка передала волонтерам солодкі подарунки, а волонтери, в свою чергу, передали їх хлопцям, які нас захищають. Волонтери – ви найкращі! Спасибі, що ви є. Центр завжди радий вам!»

І трохи прямої мови від волонтерів.
Альона Корнієнко: «Волонтерство для меня – это не просто знакомство и общение с новыми людьми, единомышленниками. Я горжусь знакомством с вами, людьми, готовыми жертвовать сном, нервами, “недосмотренными семьями” ради блага других людей, животных, экологии, Отечества… И пусть мы не создадим рай на земле (никто не питает подобных иллюзий), но сделать наш мир чуть-чуть лучше –  это в наших силах. Я горжусь, что знакома с вами!”
Юлія Апостолова: (сотник Боярской волонтерской сотни): «А я верю, что мы можем создать Рай. Рай – это внутренняя гармония. Мы перебороли себя, слезли с диванов и начали направлять силы и возможности в нужное русло. Мы – частички Рая!  И чем больше нас будет, – тем большим будет наш общий Рай!”

Vkontakte Facebook Twitter