Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Ідеальний батько очима дітей

Автор: Editor Опубліковано: Жовтень - 10 - 2014

У ході підготовки до семінару-практикуму для голів батьківських комітетів шкіл району на тему «Формування образу батька та його вплив на виховання підлітків у сучасних умовах» спеціалісти Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення провели опитування юних і зовсім маленьких пацієнтів Київської обласної дитячої лікарні. Діти відповідали на питання, що може завадити бути хорошим батьком, які, на їхню думку, мають бути риси характеру у ідеального батька.  Підлітки старшого віку мали змогу замислитись, якими вони хотіли б бути батьками (хлопці), а також які позитивні риси майбутнього чоловіка допоможуть йому бути відповідальним батьком (дівчата).

Завадити стати хорошим батьком, на думку дітей, може наступне:
Коли чоловік і дружина не дуже люблять один одного; постійні сварки; мати чи бабуся чоловіка; капризна дружина; нездатність стати батьком для не рідної дитини; кар’єризм; пофігізм (байдужість); безвідповідальність; невміння заробляти гроші; шкідливі звички (алкоголь, цигарки, наркотики); погане здоров’я; травми;  комп’ютер; гра в ігрові автомати; лінь; погані друзі, які спокушають на щось нехороше; коханка; брехня; зрада; розлучення; непорозуміння у сім’ї; якщо чоловік буде дуже суворий «душогуб».

Риси ідеального батька:
Добрий; веселий; вихований; турботливий; охайний та зовні привабливий; вміє готувати їсти та мити посуд; вміє заробляти гроші; може побудувати будинок; строгий; чесний; справедливий; вірний; відданий; люб’язний; добре забезпечений; зразковий; не лінивий; щедрий; спритний; сміливий; добрий; чуйний; працелюбний.

Щоб бути ідеальним, батько повинен:
Не кричати; приділяти багато уваги рідним; поважати жінку; більше часу проводити з дітьми; любити дітей і гратися з ними; вміти все робити руками; добре розуміти дитину і поважати її; не бути «підкаблучником»;  бути   інтелектуально розвиненим та цікавим для дітей; допомагати  з уроками; подорожувати разом з дітьми; бути, як мій тато (25% респондентів).

Яким би я хотів бути батьком – точка зору хлопців:  
«Я хочу бути простим батьком: строгим і добрим – одночасно». (Ярослав, 9 років).
«Я хочу стати добрим татом, у вільний час возити дитину по атракціонах та розвагах; приділяти багато уваги своїм дітям; брати участь у вихованні дітей на рівні з дружиною». (Владислав, 10 років)
«У майбутньому я хотів би стати не просто батьком, а прикладом для своїх дітей. Проводити більше часу з ними, спілкуватись, гідно виховувати, щоб оточуючі не докоряли, що діти не виховані. Я би хотів у майбутньому сина та доньку, оскільки справжній тато повинен брати участь у вихованні дітей, так само, як і мама. Водночас я – майбутній батько  – хочу заробляти гроші та забезпечувати сім’ю». (Сергій, 13 років)
«Я хотів би бути прикладом для своїх дітей: ввічливим, добрим, життєрадісним». (Олександр, 13 років)
«Якби я був батьком, то був би з дитиною дуже милосердним, водив би в цирк та дельфінарій, виконував би її бажання. Може завадити випивка, комп’ютер  і  зрада». (Сергій, 12 років)
«Я думаю, що мені про це ще дуже рано думати, але сьогодні можна. Якщо я стану батьком, я все зроблю для того, щоб моя дитина могла дуже часто говорити «Я тебе люблю! Ти – найкращий!». Я хочу бути прикладом для наслідування, зроблю багато чого, щоб моє дитя було щасливим, і коли йому  буде дуже погано, – могло спитати пораду, яка буде дуже важливою. Цього хочуть, мабуть,  усі батьки, але не всі можуть. Я прикладу до цього багато зусиль». (Ігор)
«Коли  я буду батьком, буду намагатись бути хорошим батьком, буду давати дитині любов, гроші, опіку і турботу. Я створю комфортні умови для свого сина чи доньки. Завадити хорошим батьком може: алкоголь, ненависть до дитини, комп’ютер». (Дмитро)
«Мабуть, у першу чергу – зразковим! Давати своїм дітям поради, які давав мені мій батько, щоб з кожної бесіди діти взяли якомога більше. Проводити більше часу з ними. Зараз молоді батьки менше цікавляться проблемами своїх дітей: де вони і що вони роблять. Я буду старатись зі своїми дітьми виходити на прогулянку. Буду з сином грати у футбол і віддам його на секцію футболу. Дочку буду любити не менше і вчити їх ділитися між собою, ніколи не бути скнарами, адже, коли ти даєш, то тобі повертається вдвічі. Буду вчити сина не кривдити дівчаток, а навпаки їх захищати, не кривдити менших і правильно навчити розмовляти з дорослими. На своїх дітей я кричати не буду. Буду їх виховувати так, щоб вони мене розуміли з півслова. Я буду зразковим батьком!»
«Я б хотів бути веселим і люблячи батьком, файним та дотепним, проводити з дитиною багато часу та робити якісь штуки».
«Коли я виросту і захочу мати дітей, я буду хорошим батьком. Буду добре ставитися до своєї дитини, і бути щасливим».
«Я хочу бути таким батьком: розумним, сильним, відважним, справедливим, віруючим. Щоб діти мене любили і вважали найкращим батьком».
Що може завадити стати ідеальним батьком:
«Моєму файному батьківству може зашкодити робота, оскільки робота може залишити мало часу, який можна провести з дитиною, проблеми зі здоров’ям або травми.
Завадити стати хорошим батьком в першу чергу може робота та кар’єра. Боюсь того, що не буде часу на дітей. Адже, сім’я – це найкраще, що може бути в житті! Це класно, коли ти знаєш, що після рутинної роботи на тебе чекають вдома.
Великою перешкодою у вдалому батьківстві може стати здоров’я. Мало які мрії можуть стати реальністю, якщо не буде достатньо здоров’я.
Перешкодою може стати і погане виховання дітей. Адже якщо бути дуже м’яким зі своєю дитиною, то вона зрозуміє, що їй все можна, не буде дотримуватися певних рамок чи правил.
Виховання дитини – це дуже важка робота. Треба вміти виховувати, а не тільки терпіти і мати хороші нерви.
Може перешкодити мала кількість вільного часу. Якщо довго не бачити свою дитину і мало приділяти їй уваги, то вона може з часом це прийняти за норму і звикне до життя  без батькової допомоги (чого б я зовсім не хотів би)».  (Ігор).

Яким має бути ідеальний батько – точка зору дівчат:  
«Справжній батько має бути сильним, спритним, сміливим, хорошим, повинен поважати жінку, любити всю живу природу, зобов’язаний заступатися за жінку та дитину. Може завадити: алкоголь і паління». (Аіша, 6 років)
«Я хотіла, щоб батько був: хорошим, купував свої дітям все, що їм хочеться, водив би гуляти туди, куди хочеться». (Валерія, 8 років)
«Справжній батько має бути щасливим, турботливим, розумним і смішним, має гуляти зі своїми дітьми, повинен вміти готувати і купувати своїй дитині сіамського кота та папугу». (Марія, 9 років)
«Ідеальний батько повинен бути хорошим, добрим, щедрим, він повинен захищати своїх дітей, цікавитися їх навчанням, повинен гратися з ними, має годувати, робити з дітьми домашнє завдання, повинен дотримувати слово. Має бути веселим, хоробрим, чітким, мудрим,веселим, веселити їх, любити їх, турбуватися про дітей».  (Світлана, 10 років)
«Я хочу, щоб батько був добрим, купив мені собаку, хом’яка, шиншилу, кота.  Справжній батько ніколи не кинув би своїх дітей». (Світлана, 12 років)
«Я хочу, чтобы отец моих детей был добрым, любил их, уделял им много времени и внимания. Чтобы был мудрым и наставлял  детей на правильный путь в жизни. Образованным и жизнерадостным. Не кричал на них и не поднимал руки без потребности, только по обстоятельствам. Главное, чтобы любил детей и заботился о них, отдавал всю ласку и нежность. И все бы были  одной  дружной и любящей семьей».  (Тамара)
«Я хотіла б, щоб мій чоловік і батько моїх дітей, любив їх, умів робити справи по господарству, любив та поважав мене та наших дітей. Завадити стати хорошим батьком  може: алкоголь, наркотики, крик, “вредність”, комп’ютер, інші люди та робота»…

Точка зору на цю проблему чоловіків та жінок.

Vkontakte Facebook Twitter