Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Розпочалася робота з пришкільними таборами-2014

Автор: Editor Опубліковано: Червень - 3 - 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення з початком літа стартує серія тренінгів за програмою «Безпечна поведінка» для дітей та підлітків, що відпочивають у пришкільних таборах.  Саме тому 3 червня 2014 року до Центру завітали школярі Боярської ЗОШ №1 на цікаві та дуже корисні тренінгові заняття з інтригуючою назвою «Найхитріший колобок».

 Завдання цього тренінгу:

Допомогти учасникам окреслити коло осіб та структур, зацікавлених у маніпулюванні молодими людьми та залученні їх до небезпечної поведінки.

Обговорити з дітьми чи підлітками різні можливості протистояння використанню себе з корисливими цілями.

Дізнатися про різні стратегії відмови (з урахуванням віку) та застосувати на практиці вміння говорити рішуче «ні».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Із найменшими дітками (2-3 клас) заняття проводили спеціалісти центру Інна Хохлова та Вероніка Шевель, а Анна Фломбойм та Ольга Ковчан працювали із 5-ими класами. Тренінги  проходили  наступним чином.

Після веселих вправ «на розігрів» – діти пограли у «Ліс-театр» та показали пантоміму – прийшов час згадати казочку про Колобка. Якщо хтось не пам’ятає, то Колобок утікає від баби з дідом і котиться лісом. Дорогою його перестрівають різні звірі, котрі хочуть його з’їсти. Він від усіх успішно тікає, але ось йому зустрічається Лисичка, яка хитрістю та ласкою заманює його ближче до себе та з’їдає… Після того, як усі успішно згадали улюблену з дитинства казочку,  діти  самостійно визначають, якими якостями має володіти людина, що схожа на кожного з персонажів. Наприклад, Зайчик – причіпливий, нахабний і водночас боязкий аферист, Вовк – злий, але відвертий у своїх підлих намірах, Ведмідь – вайлуватий  телепень, від якого легко втекти. А ось Лисичка, на перший погляд,  приваблива, красива і підлеслива. Було закцентовано увагу аудиторії на тому, що Колобок поплатився своїм життям через те, що був неслухняним (пішов без дозволу з дому), легковажним і занадто довірливим. А Лисичка, хоч і слабша за Вовка та Ведмедя та не має таких гострих зубів і такої сили, як у них, зуміла згубити Колобка. Це їй вдалося тому, що її методи заманювання були не такі відверті – вона більш хитра, підла та підступна. Далі дітям було запропоновано подумати, якими особистими якостями має володіти Колобок, щоб казка закінчилася добре. Діти назвали: розум, слухняність, передбачливість, обережність, обачність і т.д. Потім діти поділилися на групки і розповіли свій варіант казки про Колобка – із щасливим кінцем.  У найменших діток заняття було пожвавлене імпровізованим ляльковим театром – всіх персонажів вони самі показували за допомогою ляльок-рукавичок (для того, щоб задіяти якомога більше дітей, кількість персонажів було збільшено).   У кожній з груп школярі успішно розповіли, як Колобку вдається втекти від усіх, хто хотів його з’їсти. Діти були в захваті – в їхньому житті більше не буде казки з поганим кінцем!  Насамкінець усі учасники отримали  інформ-листки про те, як правильно відмовляти тим, хто на тебе тисне.

Vkontakte Facebook Twitter