Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Соціально-психологічний «десант»: Віта Поштова, Юрівка

Автор: Editor Опубліковано: Червень - 11 - 2014

IMG_5866

10 червня 2014 року спеціалісти Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення відвідали Юрівську загальноосвітню школу I-III ступенів, щоб провести для дітей, що відвідують пришкільний табір, цікаві та корисні тренінги. Психологи,  соціальні педагоги та соціальні працівники – Анна Фломбойм, Ольга Ковчан, Інна Хохлова, Вероніка Шевель та Тетяна Чіркова – поспілкувалися з дітьми на тему профілактики небезпечних ситуацій, що можуть виникнути при контактах з людьми, котрі мають щодо дітей підступні наміри.

IMG_5869

Нагадаємо, що ці тренінгові розробки не випадково мають назву «Найхитріший колобок». Адже у всім відомій і простенькій, на перший погляд, казочці закладено ідею наявності небезпек, котрі чатують на «Колобка» (а насправді  дитину)  у сучасному соціумі – «лісі», котрий часом нагадує дикі джунглі.  Діти мали змогу пограти у казковий театр та пригадати казочку, уявивши себе сонечком, грибочком чи хмаринкою, бабою, дідом, колобком і, звичайно, казковими звірами.

IMG_5865

Потім школярам була надана можливість провести паралель із казковими героями та реальними людьми, котрі могли б бути для них небезпечними. Тренери вільно вели бесіду, цікавилися у школярів, чи можуть, на їхню думку, бути небезпечними знайомі люди. Виявилося, що діти у більшості не сприймають дорослих друзів сім’ї як небезпечних. Проте, як свідчить статистика, переважна кількість сексуальних злочинів проти дітей здійснюється дорослими, до котрих діти відчувають довіру…  Крім казочки, що наприкінці заняття набула нового щасливого кінця – Колобок врятувався і втік від хитрої та підступної лисиці –  діти захоплено розігрували сценки із застосуванням «Ні-стратегій». Це спеціальні прийоми, котрі можна використовувати на практиці, щоб красиво,   впевнено та чітко відмовитися від небезпечних пропозицій: наркотиків, цигарок, алкоголю тощо. Ми описали лише одне заняття з шести, адже скільки тренерів – стільки ж авторських варіантів заняття. Хтось застосував ляльковий театр (іграшки привезли з собою), у когось більший акцент був на розігруванні старшими дітьми етюдів.    Все залежало від віку дітей та авторського бачення спеціаліста.  Школярі також отримали можливість задати тренерам питання, що їх турбують, отримали інформаційні матеріали з цієї тематики.

 Тим часом керівник інформаційно-аналітичної служби Центру  Марія Кириленко, котра супроводжувала колектив спеціалістів, презентувала представникам шкільного колективу програму ЦСПР «Не дай себе заманити» (саме за цією програмою проводився тренінг) та розповіла про інші цікаві розробки психологів та соціальних педагогів Центру. Фахівці ЦСПР подякували директорові закладу – Ловягіну Анатолію  Пилиповичу за високий організаційний рівень, теплий прийом та чемних розумних школярів, із якими було приємно працювати. Цей захід відбувся за ініціативи та всілякого сприяння місцевої активістки Соловйової Алли Олександрівни.

Ольга КОВЧАН

Vkontakte Facebook Twitter