Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення та ГО «Центр розвитку громад» активно долучилися до роботи тимчасової комісії Народної Ради Боярки з питань покращення діяльності КП “Інформаційне агентство “Боярка-інформ”. У складі комісії були задіяні фахівці Центру, засідання проходили на базі ЦСПР.

Комісія успішно завершила свою роботу та на своєму заключному засіданні, що відбулося 10 червня 2014 року, прийняла рішення про саморозпуск. Нагадуємо, що у складі комісії працювали: член Народної ради Ганна Тимченко (контактна особа від НР, спеціаліст-рекламіст), та залучені експерти Ліліт Абраамян (журналіст ДТРК «Культура»), Анна Фломбойм (соціальний педагог, учасниця численних соціальних і видавничих проектів), Марія Кириленко (керівник інформаційно-аналітичної служби ЦСПР, публіцист), Євгенія Непиталюк (журналіст, ст.викладач КНУТКіТ ім.Карпенка-Карого), Юлія Апостолова (менеджер з реклами). До діяльності комісії на консультативному рівні (у тому числі під час ділової гри «Міська газета») були також залучені наступні фахівці та громадські діячі: Ангеліна Лахтадир (директор Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення), Ольга Ковчан (фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою ЦСПР); Тетяна Чіркова (соціолог), Вікторія Лахтадир (спеціаліст-рекламіст), Михайло Чернічкін (фотограф). А також боярські активісти Олександр Степаненко, Галина Зуєва, Олександр Грабовенко, Людмила Петраускене; члени Народної ради Боярки В’ячеслав Сенчук (координато НРБ), Світлана Камінська (секретар НРБ), Сергій Карєв, Дмитро Жигінас.

Комісія діяла з 15 березня по 10 червня 2014 року. За цей період члени комісії здійснили наступні заходи:

 • Взяли участь у 6-ти засіданнях, враховуючи установчі збори, спільне засідання з виконкомом Народної ради Боярки, на котрому відбулося затвердження комісії, робочі зустрічі та заключне засідання із затвердженням підсумкових документів діяльності комісії.
 • Відпрацьовували документи, готували заходи, обговорювали організаційні питання в режимі он-лайн в закритій робочій групі «Оновлена “Боярка-інформ”» в соціальній мережі Фейсбук.
 • Висвітлювали свою діяльність у газеті «Боярка-інформ», на сайті ЦСПР, на порталі Народної ради Боярки http://nrb.org.ua/ та у соціальній мережі Фейсбук, зокрема у групах «Боярське земляцтво» та «Народна рада Боярка».
 • Провели соціологічне дослідження «Міська газета» – у співпраці з ГО «Центр розвитку громад» та НРБ (аналітичну записку див. у додатках).
 • Провели ділову гру «Міська газета» – у співпраці з Києво-Святошинським центром соціально-психологічної реабілітації населення.
 • Розробили рекомендації для КП «Боярка-інформ» (в частині, що стосується однойменної газети) із покращення роботи та підвищення популярності.

Загальний аналіз діяльності місцевої газети та вивчення результатів соціологічного дослідження показав, що місто Боярка беззаперечно потребує місцевої газети. Члени комісії дійшли висновку, що газета «Боярка-інформ» витримана в стандартах, визначених для міської газети, має непоганий дизайн та грамотну верстку. Чудовою її вважає 9 % опитаних боярчан, а звичайною (такою, як в інших містах) – 42%. Разом із тим, існуючі фінансові проблеми та недостатньо високий рівень популярності газети (лише 11% постійних читачів) свідчить про те, що потрібна системна робота з метою подолання деяких недоліків, підвищення попиту на газету та її фінансового розвитку. Значна частина читачів (35 %) вважає, що газета потребує кардинального оновлення. З метою допомоги газеті комісія розробила низку рекомендацій (включивши побажання місцевих активістів загального характеру та такі, що стосуються змістовної частини). Були, зокрема, надані фахові рекомендації стосовно загального вигляду газети, дизайну, редакційної політики, контенту (рубрикація та тематика матеріалів), рекламної діяльності, фінансової стратегії, співпраці з громадою.

Особлива увага була приділена відображенню всього спектру думок місцевої громади. Необхідність цього підтверджують результати соціологічного опитування: 62% опитаних боярчан зазначили, що можливість бачити в газеті альтернативні думки – це основна вимога до газети, а ще 22% – що це для них важливо. Тож фактично для 84% опитаних відображення у газеті альтернативних думок є значимим. Лише 10% громадян це байдуже, а ще 6% уникли відповіді на вказане питання. Водночас експерти підкреслюють, що лише за системної активної участі місцевих активістів, їх готовності до конструктивної співпраці з журналістами можливе стабільне забезпечення редакційної політики в частині об’єктивності, актуальності та свободи слова.

Комісія відмітила конструктивну позицію керівництва та співробітників КП «Боярка-інформ» та однойменної міської газети, їх активну участь у напрацюванні рекомендацій, відкритість до співпраці та готовність до позитивних змін. Варто відмітити, що вже на етапі обговорення газета стала цікавішою, покращилася робота сайту, з’явилися боярські теленовини. Переконані, що за умови тісної співпраці з громадою та створення постійнодіючої групи підтримки місцева газета «Боярка-інформ» швидко вийде на новий рівень розвитку, набуде стабільної популярності, збільшить кількість передплатників та постійних читачів.

Активно співпрацювали з комісією працівники КП ІА «Боярка-інформ» Ганна Коваленко (директор КП «Боярка-інформ»), Тетяна Володай (головний редактор газети «Боярка-інформ»), Радислав Кокодзей (журналіст «Боярка-інформ»), Олександр Підручний (фотограф «Боярка-інформ»). Рекомендації по покращенню роботи газети та результати соціологічного дослідження можна знайти у соціальній мережі Фейсбук (група «Боярське земляцтво»).

Роботу комісії підсумувала Марія КИРИЛЕНКО

 

 

 

 

Vkontakte Facebook Twitter