Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Жіноча самотність

Автор: Editor Опубліковано: Травень - 2 - 2014

одиночество

Чому так багато серед нас жінок, які  ще не знайшли себе в сімейному житті? Серед причин може бути нещасливе кохання; надмірна залежність від батьків (матеріальна чи психологічна); довгий шлях самореалізації або кар’єри; завищений рівень вимог до майбутнього партнера;  негативний досвід першого шлюбу;  складні життєві колізії.  Але практика показує, що за будь-яких (навіть найдраматичніших) обставин люди наперекір долі знаходять одне одного, закохуються, одружуються.  Може, все криється в душі жінки, її світогляді, ставленні до оточуючих і життя загалом?

Хто сказав, що щастя можливе лише в парі?  Багато представниць прекрасної статі чудово себе почувають без усіляких чоловіків і не збираються при  цьому міняти своє життя.  І все ж таки  значно більше самотніх дівчат і жінок почуваються   нещасними. Вони змучені сумнівами в своїй привабливості і нарікають на долю:  „Що зі мною не так? Чому? За що?”

Кожна сама собі вигадує пояснення, чому не має успіху в протилежної статі: дуже гладка (худа); занадто низька (висока); задовгий (закороткий) ніс; не вмію (не маю грошей) вдягатися… Такі жінки  складні в спілкуванні, важко налагоджують стосунки з оточенням, напружені, незграбні, мало цікаві. І причина криється не в зовнішніх чинниках, а в жіночій душі. Закомплексованість — це хворобливий егоїзм, зосередженість на собі, своїй найчастіше уявній недосконалості. І це основна перешкода до заміжжя.

 Жінки з комплексами фактично відмовляються від пошуку своєї половинки. Вони концентруються на своїх вадах (здебільшого уявних чи перебільшених) і відкладають не тільки пошук кохання, але навіть саме життя на потім — на той час, коли їхня «фатальна» проблема вирішиться.  Іноді вони ледь животіють у чеканні,  коли  нарешті почнеться справжнє життя.  А тим часом  можна втікати від дійсності, поринувши в мрії про казкову появу чарівного принца  або   шукаючи розради в жіночих романах і серіалах. А ще можна сховатися за бравадою «Мені ніхто не потрібен»,  чи «втекти в хворобу»,  чи взагалі вдатися до самонавіювання «Я не створена для родинного життя».

Деякі дівчата і жінки  ризикують стати жертвами «неврозу безшлюбності», при якому бажання знайти чоловіка стає нав’язливим хворобливим станом, що відштовхує потенційних партнерів. Більше того,  нескінченні   переживання через особисте життя можуть негативно вплинути  на стосунки з рідними, друзями, колегами.

Зайва „шлюбна заклопотаність” неминуче ускладнює пошук чоловіка. І допомогти може лише зміна внутрішнього налаштування, відкритість до оточуючих, уміння просто радіти життю.

 Декілька порад:

 • Не перетворюйте пошук партнера на  сенс і спосіб  життя. Розслабтесь, не занурюйтесь в себе і свої переживання, зробіть усе, аби життя стало цікавим, динамічним, повноцінним.
 • Проаналізуйте: люди для вас чи ви  для людей? Спілкуйтеся  з оточуючими, ставте на чільне місце саме їхні почуття, потреби, інтереси та  проблеми. Розділяйте їхні біди й радощі, вдачі й невдачі  не заради  того, щоб натомість щось отримати, а просто, щоб  життя стало різнобарвним, багатогранним, достойним поваги і уваги.
 • Вмійте радіти життю і діліться своєю радістю з оточуючими.  Даруйте їм свій час, щиру зацікавленість, душевне тепло, співчуття. Допомагайте  порадою, дією й навіть матеріально (в межах розумного). Як результат, до вас будуть тягнутися, за вами нудьгуватимуть, на вас чекатимуть, а вашій появі радітимуть. Мимоволі  ви навчитеся так само зацікавлено і невимушено спілкуватися і з представниками протилежної статі.
 • Навчившись любити тих, хто поруч, розширюйте  коло своїх інтересів і, відповідно, коло спілкування. Дізнавайтеся про щось нове, вчіться, знайомтеся з новими людьми, подорожуйте.
 • Якщо при цьому як «побічний ефект» з’явиться супутник життя, чудово! Якщо ж ні, – то ви не змарнували час, не проіснували, а прожили цікавий і корисний відрізок життя. Хоч би як склалося ваше  життя, воно буде наповнене високими помислами і добрими справами. Ви проживете його серед людей, котрі  вас любитимуть і цінуватимуть.   А це вже не самотність, це — щастя.

Марія КИРИЛЕНКО

Vkontakte Facebook Twitter