Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Про культурний розвиток Боярки

Автор: Editor Опубліковано: Травень - 22 - 2014

Культура

За ініціативи творчої громадськості міста 21 травня 2014 року відбувся круглий стіл «Стратегія розвитку культури м. Боярка» – спільний захід Народної Ради Боярки, Центру соціально-психологічної реабілітації населення та ГО «Центр розвитку громад» (керівник – Ангеліна Лахтадир). Були запрошені митці, представники культурно-освітніх закладів, громадських організацій та творчих об’єднань, боярські активісти. Захід відбувся у формі широкого обговорення за участю представників місцевої влади. На численні питання відповіли міський голова Т.Г.Добрівський, його заступник В.М. Дубовецький,  член профільної депутатської комісії Л.Д.Гурнак.

Культура

Круглий стіл вела Марія Кириленко, керівник інформаційно-аналітичної служби ЦСПР, заступник голови правління ГО «Центр розвитку громад». Було розглянуто низку проблем культурної сфери міста, прийнято перші рішення.

Всі присутні дійшли згоди про те, що особливу увагу варто приділяти культурним заходам, котрі виходять за межі міста, формують імідж Боярки в масштабах країни. Це, зокрема, Молодіжний мистецький фестиваль ім.Івана Коваленка, етнофестиваль «Республіка Мамайщина».

Згадувалась необхідність виділення приміщень для музичної школи, концертної та виставкової зали, художнього салону. Обговорюючи питання цільового призначення кінотеатру «Островський», творча громадськість та місцеві активісти дійшли спільної думки, що на базі колишнього кінотеатру  варто створити багатофункціональний культурний центр, котрий вирішить вищеназвані проблеми.  Так само було розглянуто доцільність передачі у власність міста кінотеатру «Космос», створення відкритої концертної площадки у парку Перемоги.

 Гарячий відгук у всіх присутніх знайшла ідея створення у Боярці міського театру. Готові працювати в цьому напрямку та шукають однодумців  режисер та майстер курсу КНУТКіТ ім.Карпенка-Карого Аркадій Непиталюк та  його дружинина Євгенія – актриса та старший викладач цього ж інституту. Під час обговорення з’ясувалося, що муніципальний театр – це давня мрія міського голови. Тарас Григорович розповів також про проблеми у формуванні міського бюджету  в сучасній соціально-політичній ситуації,  перспективи збільшення фінансування  культурних потреб Боярки у  найближчій та віддаленій перспективі. Було прийнято рішення про розширене – із залученням творчої інтелігенції та боярських активістів – засідання депутатської комісії з питань духовності, освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров’я, материнства і дитинства восени 2014 року для спільного планування бюджету за програмою  «Культура». Також було  розглянуто можливість створення у Боярці спеціального культурного фонду, адже без допомоги місцевих підприємців та широких верств боярчан, без залучення коштів інвесторів прорив у культурному розвитку міста неможливий.

Було висловлено побажання щодо активізації діяльності Боярського будинку культури, розширення його діяльності не лише на історичну частину міста, але й на терени «Нової Боярки», залучення до культурних заходів широких верств населення, вивчення досвіду діяльності закладів культури в інших малих містах (Ірпінь, Буча тощо).

Різні думки були висловлені щодо стріт-арту (графіті) в Боярці. Цей напрямок прикрашання міста стрімко набуває популярності в Україні. Місцевий художник Олексій Приймак готовий до творчих звершень на теренах рідного міста, у тому числі і для того, щоб привабливішими стали довжелезні бетонні огорожі, під’їзди багатоповерхівок, паркани приватного сектору. Думки розійшлися щодо стратегії залучення до цієї діяльності молоді.

Представникам місцевої влади була цікава думка громадськості і щодо перейменування  площі Леніна (зокрема, є ідея назвати площу Михайлівською). Присутні дійшли згоди, що долю колишнього центру міста варто вирішувати комплексно, розробивши план реконструкції площі та опитавши людей. А ось що можна зробити вже зараз – це прибрати залишки пам’ятника та розбити на його місці клумбу.

Варто відмітити позитивне конструктивне налаштування учасників круглого столу, творчий підхід до вирішення проблем, готовність до конкретних дій.

За результатами обговорення, були створені перші робочі групи культурного спрямування: 1) Молодіжний мистецький фестиваль ім.Івана Коваленка 2) Організація в Боярці муніципального театру 3) Етнофестиваль «Республіка Мамайщина»; 4) Створення культурного фонду; 5) Стріт-арт (графіті) 6) Визначення цільового призначення приміщення кінотеатру «Островський».

Бажаючі можуть долучитися до роботи цих груп та запропонувати свої. З пропозиціями звертайтеся до координатора з культурних питань НРБ Світлани Камінської (096-185-32-17). Долучайтесь також до обговорення питань культури у групі «Боярське земляцтво» у соціальній мережі Фейсбук та на форумі Народної ради Боярки http://nrb.org.ua/

Vkontakte Facebook Twitter