Що слід робити з використаними батарейками

Автор: Editor Опубліковано: Квітень - 2 - 2014

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення спільно з громадською організацією  «Центр розвитку громад» ініціює  проект зі збору батарейок в рамках акції «Екологічна весна-2014».

Вже чимало міст України долучилося до такої корисної справи, як збір батарейок з метою їх правильної утилізації. Це вкрай важливий екологічний напрямок діяльності, адже сьогодні громадяни часто-густо навіть не здогадуються, яку шкоду може нанести всього одна батарейка, викинута у звичайний смітник. На сміттєзвалищах токсичні речовини просочуються з батарейок  у ґрунтові води, а тоді в  ріки і водогони. Люди, котрі споживатимуть заражену рибу чи воду, можуть важко захворіти через накопичення в організмі важких металів.Знак батарейки

 

Батарейки – це хімічні пристрої, що містять токсичні і небезпечні елементи! Спеціальний попереджувальний знак, що розміщено на корпусі батарейки, нагадує, що її місце лише у спеціалізованому контейнері. 

Лишень уявіть собі, що одна пальчикова батарейка здатна забруднити  важкими металами 20 кв.м ґрунту глибиною 5 метрів на наступні 50 років. А це територія проживання двох дерев, двох кротів, одного їжачка та декількох тисяч дощових хробачків.

Їжачок-батарейки

Викидайте батарейки лише у спеціальні контейнери, що розміщені у окремо відведених місцях! Потурбуйся про себе, лісних тваринок і нашу планету Земля!

Не минуло й тижня, як була озвучена екологічна ініціатива, а боярські підприємці вже активно долучаються до збору батарейок, обіцяючи розмістити на своїх підприємствах чи у магазинах спеціальні контейнери.  Вже можемо згадати  Олександра Мамотька, Людмилу Яременко, Віктора Дяченка.  В наших наступних публікаціях ми повідомимо, за якими адресами можна буде здавати використані батарейки.

Закликаємо громадськість міста Боярка приєднатися до акції! Розміщуйте в своїх закладах, підприємствах, під’їздах будь-які ємності для використаних батарейок! Передавайте їх на визначені місця збору! Ви вже зараз можете здати батарейки за адресами:

  • вул.Хрещатик, 83; територія Київської обласної дитячої лікарні, старі корпуси, біля ЛОР-відділення, Центр реабілітації.
  • ринок «Тарасівський», магазин канцтоварів і товарів для творчості «Клякса»

А.м.

Право «першої батарейки» надано натхненниці проекту директору ЦСПР Ангеліні Миколаївні Лахтадир.

 

 

image_pdfimage_print