Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Професійний саморозвиток спеціалістів ЦСПР

Автор: Editor Опубліковано: Лютий - 7 - 2014

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA4 лютого 2014 р. у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбулася методична рада  на тему: «Професійний саморозвиток спеціалістів ЦСПР  протягом 2013 року».
Захід розпочала директор ЦСПР Лахтадир А.М., котра привітала усіх присутніх та підкреслила значення саморозвитку особистості не лише у професійному плані, а й в контексті усього життя людини. Ведуча методичної ради Бондаренко Т.М. передала слово першому доповідачеві – соціальному педагогу Фломбойм А.В., котра виступила на тему «Саморегуляція як засіб збереження здоров’я». Анна Володимирівна в  інтерактивній формі виявила чинники, що  призводять до психосоматичних розладів. Спеціалісти поділилися досвідом та професійною інформацією, яким чином можливо вдаватись до саморегуляції, тобто боротися за позитивний настрій та стиль життя, що сприяє зміцненню імунітету та збереженню здоров’я.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Не менш цікавою була і розповідь Анни Фломбойм про програму «Граємось і розвиваємось». Спеціаліст зупинилася на трьох головних елементах програми – пізнання, розвиток та творчість, – на котрих побудовані заняття для дітей віком 4-6 років. Метою роботи є підготовка до переламного моменту у житті кожної дитини – початку шкільного життя.
Соціальний педагог ЦСПР Шевель В.М. наступною взяла слово з темою  «Невербальна комунікація в роботі соціального педагога з дітьми». Фахівці ЦСПР навіть отримали можливість відчути методи роботи з дітьми через   розвиваючу гру з невербальної комунікації.  Також спеціаліст розповіла про програми, за якими працює: «Екологія природи – екологія душі» , «Здорове майбутнє», «Дзеркало». Вероніка доповіла про особливості роботи з пацієнтами ЛОР-відділення Київської обласної дитячої лікарні. Соціальний педагог поділилася досвідом психоемоційної підготовки дітей до операцій та роботи з батьками.
А соціальний педагог Шпиця Т.В. продовжила тему роботи з дітьми, що перебувають на лікуванні, із виступом «Ігри для підлітків під час профорієнтаційної роботи у кардіологічному відділенні КОДЛ». Окрему увагу було приділено різним методикам профорієнтації відповідно до віку пацієнтів Київської обласної дитячої лікарні. Це можуть бути ігри, вправи, інформаційні зустрічі, бесіди, під час яких діти мають змогу усвідомити специфіку, переваги та недоліки  певних професій, а також отримати інформацію щодо ринкових потреб у тих чи інших спеціальностях. Присутнім було запропоновано пограти у дві популярні та ефективні гри з профорієнтації, на що всі радо погодились  та отримали масу задоволення від процесу. Тетяна Василівна також розповіла про використання в своїй роботі фільмотерапії, котра ефективна щодо профілактики залежностей від новітніх пристроїв (комп’ютерів, смартфонів та інших ґаджетів).
Про «Особливості роботи з дітьми та підлітками в гастроентерологічному відділенні Київської обласної дитячої лікарні» розповіла соціальний педагог Чіркова Т.В. Тетяна доповіла про свої перші успіхи та перемоги в опануванні професійних навичок соціального працівника. Молодий спеціаліст розповіла, що у 2013 році вона навчилася працювати з різними віковими категоріями, проводити заняття та майстер-класи, знаходити індивідуальний підхід з огляду на вік дитини та специфіку хвороби.
Психолог  Жанталай Н.В. виступила на тему «Робота з маленькими дітьми та їхніми мамами в рамках програми «Я і моя дитина». Наталія Валентинівна  розказала про специфіку своєї роботи з дітьми 1,5-3 років, про взаємодію з їх батьками, про свої нові розробки в цій галузі та пройдене за рік навчання, відзначивши, зокрема, закінчення повного  курсу за напрямком «Піскова психотерапія». Психолог розповіла, як викладаючи у піску різноманітні  сюжети, історії, бачення проблеми, людина набуває досвіду відокремлюватись від проблемної ситуації і знаходити символічне рішення багатьох життєвих  труднощів.
Тему піскової терапії розвинула психолог Хохлова І.А. із доповіддю     «Піскова терапія як прикладна сфера юнігіанського аналізу». Інна Анатоліївна доповіла про власний професійний розвиток у сфері піскотерапії та поділилася із присутніми посиланнями на відповідну літературу. Також психолог наголосила на високій ефективності даної терапії у роботі з дітьми. Після виступу усі спеціалісти залюбки випробували на собі елементи піскової терапії.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Темою виступу  фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою Ковчан О.В. був «Розвиток професійних навичок спеціаліста інформаційно-аналітичної служби у процесі підготовки інформаційних матеріалів». Ольга доповіла про свої досягнення у сфері професійних обов’язків: опанування нових вмінь, розвиток власних комунікативних навичок, розширення знань щодо функцій тих чи інших комп’ютерних програм. Спеціаліст визначила, що основним рушієм у власному розвиткові за 2013 рік була робота у громаді та організація масових заходів.
Психолог Проценко М.Д.  докладно зупинився на темі «Робота з батьками під час психологічного  консультування дітей». Максим Дмитрович розповів про роль батьків у психологічній роботі спеціаліста з дітьми та  наголосив, що успіх такої роботи у багатьох випадках безпосередньо залежить від поведінки батьків.
Наступною виступила керівник інформаційно-аналітичної служби  ЦСПР Кириленко М.І. із темою  «Саморозвиток спеціалістів служби в контексті розвитку ІАС». Марія Іванівна зробила екскурс у історію створення та розвитку інформаційно-аналітичної служби Центру, розповіла про своє професійне самовдосконалення як спеціаліста у 2013 році,  зокрема в процесі написання статей на психологічну та соціальну тематику (журнал «Фармацевт-практик»). Окремо Марія Іванівна доповіла про роботу веб-дизайнера та системного адміністратора ІАС – Станіслава Яценка.
Соціальний педагог Толочко Ю.В. зупинилася на соціальному напрямку роботи Центру з виступом на тему «Робота з  громадськими організаціями та клубна робота в контексті роботи ЦСПР у громаді, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи». Юлія Володимирівна розказала про своє самовдосконалення в процесі соціальної роботи, про набуті навички та досвід, про специфіку роботи з громадськими активістами.
Заступник директора з методичної роботи К-Святошинського ЦСПР Бондаренко Т.М. висвітлила тему «Мотивація та ефективність роботи спеціалістів». Тетяна Миколаївна розповіла про високу роль мотивації в успішному функціонуванні будь-якої організації та про свій власний саморозвиток – участь у науково-практичних семінарах та конференціях, котрі дають багатий матеріал  для роботи спеціалістів ЦСПР.
Директор Центру Лахтадир А.М. виступила на тему «Анімація громадського життя як технологія розвитку громади». Ангеліна Миколаївна  поділилася своїм досвідом, отриманим під час участі в «Школі громадської участі», у заняттях котрої вона брала участь впродовж  2013 року.
Під час заключної частини ради заступник директора з методичної роботи Тетяна Бондаренко узагальнила отриману інформацію,  дала  настанови окремим спеціалістам, а також надала загальні рекомендації спеціалістам ЦСПР із подальшого професійного розвитку та самовдосконалення.  Директор  Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення Ангеліна Лахтадир зупинилася на соціальному напрямку роботи спеціалістів та наголосила на його значенні. Була також обговорена тематика наступних методичних рад.

Vkontakte Facebook Twitter