OLYMPUS DIGITAL CAMERAПродовжуємо нашу розповідь про активних дівчат, котрі відвідують екологічний гурток, що діє на базі Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення.
Марія Лахтадир – вихованка гуртка «Екологічна варта» з 2011 року. За час навчання прослухала курси програми «Юні екологи» (2 роки). З  2013-2014 навчального року займається у гуртку «Екологи-дослідники». Керівник обох гуртків – Малишева Тетяна Василівна, методист Києво-Святошинського  районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
 У 2011 році  Марія Лахтадир активно брала участь в екологічних проектах «Чиста планета» та «Жива вода». Це проекти місцевого значення, в яких досліджено проблеми поводження з твердими побутовими відходами та екологічний стан водних об’єктів у місті Боярка. Проблеми Марія розглянула всебічно, зробила висновки, надала конкретні пропозиції. Проект «Чиста планета» було представлено в Боярську міськраду для ознайомлення.
Крім успішного засвоєння програми гуртка, з 2011 року М.Лахтадир почала системно займатися проблемами стану якості питної води в Україні, зокрема в м. Боярка. Вивчила законодавчу та нормативно-правову базу з цього питання. Ознайомилась з роботою КП «Боярка-Водоканал». Взяла безпосередню участь у проведенні аналізів якості питної води водопостачання м. Боярка. Дослідила стан питної води децентралізованого водопостачання.
У 2013 році стала учасницею конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт системи Малої академії наук серед юніорів. Посіла ІІІ місце в районному етапі конкурсу за роботу: «Дослідження якості води системи питного водопостачання в місті Боярка». За захист роботи набрала максимальну кількість балів.
У 2014 році Марія займається науково-дослідницькою роботою з теми «Проблеми маркування продуктів харчування в Україні». Особливу увагу приділяє питанню екологічного маркування. Продовжує науково-дослідницьку роботу за темою «Дослідження якості води системи питного водопостачання в місті Боярка», в рамках котрого більш поглиблено досліджує стан децентралізованого водопостачання в місті Боярка.
І декілька слів про ті якості Марії Лахтадир, котрі допомогли їй досягнути вищевказаних успіхів. Марія надзвичайно цілеспрямована, наполеглива, активна. Всі її наміри, дії і вчинки мотивовані.  Має лідерські якості, але завжди залишається стриманою, ввічливою, дружелюбною, толерантною. В той же час переконлива, вміє організувати інших дітей і очолити будь-яку справу. Відповідальна, пунктуальна, додержується даного слова. Творчо підходить до виконання будь-яких завдань, має широке коло інтересів, справжня інтелектуалка. Схильна до творчої діяльності, зокрема до науково-дослідницької. Не по роках самостійна.

 

 

image_pdfimage_print