Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Акція в ЦСПР: «Жінки проти раку!»

Автор: Editor Опубліковано: Лютий - 6 - 2014
image_pdfimage_print

У Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбулася акція «Жінки проти раку».  На заході були присутні жінки різного віку – від 20 до 70 років.

Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир привітала присутніх такими словами: «Якщо ви тут, якщо на грудях у вас рожева стрічка, значить ви разом із нами приєднались до Міжнародного заходу – Всесвітнього дня боротьби проти раку, який відмічають по всьому світу 4 лютого. Це значить, що досягнута мета, котру ми поставили перед собою:   привернути увагу громадськості до цієї болючої проблеми, щоб запобігти такому страшному захворюванню. Поінформовані – значить захищені!».
Ангеліна Миколаївна повідомила, що в 2014 році основну увагу зосереджено на декларації «Розвіяти міфи і невірні уявлення про рак».  Тому і уряд, і громадськість, і ЗМІ повинні створити середовище, в якому люди матимуть право на доступ до інформації про основи здорового способу життя  та здійснення доступних заходів для раннього виявлення та лікування раку.  Чим більш ми будемо обізнані, проінформовані, чим більше ми будемо любити себе і дбати про своє здоров’я, тим менше шансів у хвороби заволодіти нами.

Наразі  вже відомо, що виникненню 43% ракових захворювань можна було б запобігти,  дотримуючись елементарних норм здорового способу життя. Це збалансована та здорова їжа; фізична активність; відмова від паління та вживання алкоголю; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; позитивні емоції, своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я».

Потім відбувся перегляд тематичних роликів із закликом до жінок своєчасно обстежуватись у лікаря. І у продовження теми перед жінками виступив лікар-гінеколог Біневський Олексій Вікторович. Він чітко й детально розповів про види онкологічних захворювань та їх профілактику; про перші симптоми хвороби; про те, як кожна жінка може провести в домашніх умовах обстеження молочних залоз. Лікар суворо наполягав, щоб жінки обов’язково раз на рік проходили медичне обстеження.

Світлана Камінська, членкиня Боярського осередку громадської організації «Жіноча громада» ознайомила слухачів із секретами   раціонального харчування та запросила до групи  скандинавської ходи, продемонструвала жінкам, що собою представляє цей вид спорту.
Пані Світлана розповіла, що жінки, які регулярно займаються спортом, не тільки поліпшують своє здоров’я, але й відчувають себе більш впевнено, у меншій мірі потерпають від емоційного напруження. А ті, що займаються фізичними вправами принаймні три рази на тиждень,  більш упевнені у своїй зовнішній привабливості.
«Спорт необхідний не тільки для загального здоров’я, а й для підтримки всіх аспектів повноцінного життя» – наголосила секретар Боярського туристичного клубу «Іскра» Юлія Апостолова. Вона також ознайомила присутніх із переліком спортивних секцій, де жінки можуть займатись улюбленими видами спорту, а для тих, кому не вистачає часу на відвідування фітнес-клубів, порадила щодня декілька хвилин приділяти фізичним вправам, частіше перебувати на свіжому повітрі, ходити пішки.
Думки – це головне джерело нашого гарного настрою. Якщо ми відчуваємо себе щасливими внутрішньо, то навколишній світ здається нам прекрасним. Мислити позитивно – значить змусити свій мозок працювати на себе, а не проти себе. Про це з жінками говорила соціальний педагог Центру  Анна Фломбойм. Всі присутні спільно дійшли висновку, що з кожної ситуації треба знаходити вихід, налаштовуючи себе на позитивне мислення, здоровий спосіб життя, адже відомо, що стан здоров’я людини на 20 % залежить від спадковості, на 10 % – від рівня розвитку медицини, на 20% – від стану довкілля і аж на 50% – від способу життя! Тому справедливими є слова: «Наше здоров’я – у наших руках».
На завершення заходу всі присутні прикріпили стрічки на плакатах на знак підтримки акції. Найрезультативнішим було те, що по завершенню заходу жінки звертались із численними запитаннями до лікаря про те, як і де можна пройти мамографічне обстеження; записувались до спортивних клубів;  радились щодо здорового харчування і висловлювали готовність до наступних інформаційних зустрічей.

Насамкінець директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир подякувала всім присутнім за активну участь.  Від імені присутніх та жіночої частини колективу НОК  КВЛ імені Івана Богуна виступила Галина Олефіренко, котра подякувала співорганізаторів заходу та особисто Ангеліну Миколаївну  за високий організаційний рівень заходу. Пані Галина відмітила професіоналізм доповідачів; те, як вони зуміли зацікавити такою непростою темою; як чітко та детально донесли інформацію – легку у сприйнятті і просту у застосуванні.  Вона висловила своє захоплення жінками, котрі знаходять час, щоб дбати про інших.  І – на згадку – фото співорганізаторів заходу.

Vkontakte Facebook Twitter