Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

image_pdfimage_print

Гала-концерт

16 листопада Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленко-2013 завершився яскравим гала-концертом, який презентував цьогорічні творчі досягнення молоді, нові здобутки заслужених метрів, порадував глядачів прем’єрами пісень. Гала-концерт вибухнув яскравою феєрією у в актовій залі Боярського НВК “Гімназія – ЗОШ І ст.”. Свято розкриття талантів було пронизане атмосферою духовності, дружбою поколінь, які разом наслідують вічні цінності людства – саморозвиток у контексті космічності та безкінечності творчої енергії, що огортає кожного з нас, надає нам сил та натхнення.

Як після ночі настає ранок, а після літа – осінь, так за будь-яких умов саме осінньою порою у Боярці відбувається фестиваль імені Івана Коваленка, – наголошували ведучі концерту Радислав Кокодзей і Тетяна Скочко.
Стартував гала-концерт прем’єрою пісні “Я тобі малюю золотую осінь” у виконанні автора музики заслуженої артистки України, співачки Інни Андріяш. До речі, саме вона була головою журі вокального конкурсу “Осіння пісня”.
Іще одну нову пісню Олега Саліванова на слова Івана Коваленка “Що я візьму з собою з цього світу” виконав Сергій Юрченко, соліст Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, фіналіст телевізійного конкурсу “Голос країни”.

Гала-концертЦентральною подією свята стали виступи та нагородження переможців чотирьох конкурсів, проведених у рамках фестивалю. Не обійшли увагою організатори і наставників, які підготували дітей до участі у конкурсах.
За дійством з великою увагою спостерігали глядачі, серед яких секретар Боярської міської ради Дмитро Паливода та керуюча справами Боярської міської ради Марія Рябошапка. А також співорганізатори фестивалю: голова правління ГО “Центр розвитку громад”, директор Києво-Святошинського центру реабілітації населення Ангеліна Лахтадир і заступник директора Києво-Святошинського центру творчості молоді “Оберіг” Тетяна Мельник.Гала-концерт

Зі словами вдячності було названо тих, хто долучився до фінансування Фестивалю: Дмитра Мацуку, генерального спонсора Фестивалю, засновника премії імені своєї матері, боярчанки, друга сім’ї Коваленків Ольги Рожманової, Ігоря Найду, голову спілки об’єднань громадян “Демократична Київщина”, Олександра Коржа, члена правління творчої спілки “Конгрес Літераторів України”, протоієрея Димитрія Присяжного, настоятеля Свято-Покровської парафії м. Боярка.
“Я родом із Боярки і тому пишаюся тим, що нам вдалося створити такий фестиваль, де молодь може проявити себе і свої таланти”, – наголосив Олег Саліванов, автор ідеї заснування та віце-президент Фестивалю, композитор, гітарист, автор численних пісень на слова І. Коваленка.

Гала-концертПочесну місію вручення дипломів переможцям конкурсу гітаристів “Боярський Хрещатик” виконала голова журі Вікторія Жадько, заслужена артистка України, диригент, професор Київського національного університету культури і мистецтв. Переможців читецького конкурсу “Сила слова” нагородив Володимир Бубир, член Національної спілки письменників України, керівник студії літературно-музичної творчості “Ауровіль”.
Почесний президент Фестивалю та його ідейний натхненник, донька поета Івана Коваленка Марія Кириленко щиро подякувала усім учасникам та помічникам, без яких це свято не відбулося б.

Гала-концертВиступи гітаристів, вокалістів та читців – переможців конкурсів – стали окрасою гала-концерту. Це право вони отримали під час конкурсів. Членам журі було дуже складно, адже серед учасників виявилося багато талановитих дітей та молодих людей. Для них участь у фестивалі стала черговою сходинкою на великому шляху у царину мистецтва й творчості.
“Ви надзвичайно талановиті. Мені було приємно читати ваші твори. Я зичу всім вам творчої реалізації та успіхів”, – побажала Тетяна Володай, голова журі конкурсів “Сила слова” та “Віршована мелодія”, член Спілки письменників України.
Не можна було без хвилювання слухати чисті дитячі голоси, гітарні струни будили справжні живі емоції – усі без винятку юні артисти підкупали своєю непідробною щирістю. І над усім царювало слово Івана Коваленка. Особливо, коли у виконанні володарки гран-прі читецького конкурсу “Сила слова” Валерії Гоц звучав вірш Івана Коваленка “Бандура” під акомпанемент Аліни Коваленко. А поет Іван Юхимович Коваленко дивився у залу з великого портрета, поруч – манила своїми пелюстками блакитна квітка-зірка із закликом “Людино, розцвіти!” Адже саме заради цього ми і приходимо в цей прекрасний і такий непростий світ.

Гала-концерт

Приємним завершенням фестивалю стали дипломи за участь у конкурсах та подарунки, про які подбали спонсори: Олександр Мамотько, власник магазину “Клякса”, Марія Мазуркевич та Світлана Камінська – Боярське представництво “Оріфлейм”, приватний підприємець Олександр Чигров.
Понад усе Іван Юхимович любив Україну. Але водночас називав себе західником, закликав до вивчення світової культури. Ось як поет писав про себе: “Я по освіті і по всіх симпатіях найчистісінький західник. Свій інтелект виховував на безкрайньому морі західних літератур і на досягненнях західної культури. Хоч найкращі здобутки культури родяться лише на національному ґрунті, проте людство – це єдиний організм, і йому весь час необхідний кровообіг ідей. Самоізолювавшись, жоден народ не створить своєї власної культури”.
Довідка: У 2012 році за ініціативою громадської організації “Центр розвитку громад” Боярська міська рада запровадила щорічний Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка. Це символічно, адже Боярка історично пов’язана з багатьма видатними творчими особистостями – художниками, поетами, музикантами.
Фестивалю присвоєно ім’я учителя, поета та дисидента Івана Юхимовича Коваленка, який прожив у Боярці понад піввіку. Висока поезія цього митця традиційно приваблює композиторів, спонукає їх до створення пісень.

Гала-концерт

І. Коваленко був видатним педагогом, усе життя присвятив навчанню та вихованню молоді. Він не тільки писав вірші, але й грав на багатьох музичних інструментах, добре малював, володів акторською майстерністю, і всі свої вміння передавав учням, виховуючи їх всебічно розвиненими особистостями.
Метою Фестивалю є виховання у молоді патріотичних почуттів, гармонійний розвиток підростаючого покоління та увічнення пам’яті поета-дисидента та педагога Івана Коваленка. Основними завданнями фестивалю є виявлення творчо обдарованої молоді, розвиток її потенціалу; створення умов для творчого самовираження молодих людей; популяризація поетичного слова та української пісні серед дітей та молоді; сприяння залученню меценатів та спонсорів до підтримки творчої молоді.

Гала-концерт

Гала-концерт

Гала-концерт

Символом Фестивалю є фантастична “квітка-зірка”, девізом – заклик поета “Людино, розцвіти!”

За матеріалами “Боярка-Інформ”

Vkontakte Facebook Twitter