Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка завершився яскравим гала-концертом

Гала-концерт

16 листопада Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленко-2013 завершився яскравим гала-концертом, який презентував цьогорічні творчі досягнення молоді, нові здобутки заслужених метрів, порадував глядачів прем’єрами пісень. Гала-концерт вибухнув яскравою феєрією у в актовій залі Боярського НВК “Гімназія – ЗОШ І ст.”. Свято розкриття талантів було пронизане атмосферою духовності, дружбою поколінь, які разом наслідують вічні цінності людства – саморозвиток у контексті космічності та безкінечності творчої енергії, що огортає кожного з нас, надає нам сил та натхнення.

Як після ночі настає ранок, а після літа – осінь, так за будь-яких умов саме осінньою порою у Боярці відбувається фестиваль імені Івана Коваленка, – наголошували ведучі концерту Радислав Кокодзей і Тетяна Скочко.
Стартував гала-концерт прем’єрою пісні “Я тобі малюю золотую осінь” у виконанні автора музики заслуженої артистки України, співачки Інни Андріяш. До речі, саме вона була головою журі вокального конкурсу “Осіння пісня”.
Іще одну нову пісню Олега Саліванова на слова Івана Коваленка “Що я візьму з собою з цього світу” виконав Сергій Юрченко, соліст Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, фіналіст телевізійного конкурсу “Голос країни”.

Гала-концертЦентральною подією свята стали виступи та нагородження переможців чотирьох конкурсів, проведених у рамках фестивалю. Не обійшли увагою організатори і наставників, які підготували дітей до участі у конкурсах.
За дійством з великою увагою спостерігали глядачі, серед яких секретар Боярської міської ради Дмитро Паливода та керуюча справами Боярської міської ради Марія Рябошапка. А також співорганізатори фестивалю: голова правління ГО “Центр розвитку громад”, директор Києво-Святошинського центру реабілітації населення Ангеліна Лахтадир і заступник директора Києво-Святошинського центру творчості молоді “Оберіг” Тетяна Мельник.Гала-концерт

Зі словами вдячності було названо тих, хто долучився до фінансування Фестивалю: Дмитра Мацуку, генерального спонсора Фестивалю, засновника премії імені своєї матері, боярчанки, друга сім’ї Коваленків Ольги Рожманової, Ігоря Найду, голову спілки об’єднань громадян “Демократична Київщина”, Олександра Коржа, члена правління творчої спілки “Конгрес Літераторів України”, протоієрея Димитрія Присяжного, настоятеля Свято-Покровської парафії м. Боярка.
“Я родом із Боярки і тому пишаюся тим, що нам вдалося створити такий фестиваль, де молодь може проявити себе і свої таланти”, – наголосив Олег Саліванов, автор ідеї заснування та віце-президент Фестивалю, композитор, гітарист, автор численних пісень на слова І. Коваленка.

Гала-концертПочесну місію вручення дипломів переможцям конкурсу гітаристів “Боярський Хрещатик” виконала голова журі Вікторія Жадько, заслужена артистка України, диригент, професор Київського національного університету культури і мистецтв. Переможців читецького конкурсу “Сила слова” нагородив Володимир Бубир, член Національної спілки письменників України, керівник студії літературно-музичної творчості “Ауровіль”.
Почесний президент Фестивалю та його ідейний натхненник, донька поета Івана Коваленка Марія Кириленко щиро подякувала усім учасникам та помічникам, без яких це свято не відбулося б.

Гала-концертВиступи гітаристів, вокалістів та читців – переможців конкурсів – стали окрасою гала-концерту. Це право вони отримали під час конкурсів. Членам журі було дуже складно, адже серед учасників виявилося багато талановитих дітей та молодих людей. Для них участь у фестивалі стала черговою сходинкою на великому шляху у царину мистецтва й творчості.
“Ви надзвичайно талановиті. Мені було приємно читати ваші твори. Я зичу всім вам творчої реалізації та успіхів”, – побажала Тетяна Володай, голова журі конкурсів “Сила слова” та “Віршована мелодія”, член Спілки письменників України.
Не можна було без хвилювання слухати чисті дитячі голоси, гітарні струни будили справжні живі емоції – усі без винятку юні артисти підкупали своєю непідробною щирістю. І над усім царювало слово Івана Коваленка. Особливо, коли у виконанні володарки гран-прі читецького конкурсу “Сила слова” Валерії Гоц звучав вірш Івана Коваленка “Бандура” під акомпанемент Аліни Коваленко. А поет Іван Юхимович Коваленко дивився у залу з великого портрета, поруч – манила своїми пелюстками блакитна квітка-зірка із закликом “Людино, розцвіти!” Адже саме заради цього ми і приходимо в цей прекрасний і такий непростий світ.

Гала-концерт

Приємним завершенням фестивалю стали дипломи за участь у конкурсах та подарунки, про які подбали спонсори: Олександр Мамотько, власник магазину “Клякса”, Марія Мазуркевич та Світлана Камінська – Боярське представництво “Оріфлейм”, приватний підприємець Олександр Чигров.
Понад усе Іван Юхимович любив Україну. Але водночас називав себе західником, закликав до вивчення світової культури. Ось як поет писав про себе: “Я по освіті і по всіх симпатіях найчистісінький західник. Свій інтелект виховував на безкрайньому морі західних літератур і на досягненнях західної культури. Хоч найкращі здобутки культури родяться лише на національному ґрунті, проте людство – це єдиний організм, і йому весь час необхідний кровообіг ідей. Самоізолювавшись, жоден народ не створить своєї власної культури”.
Довідка: У 2012 році за ініціативою громадської організації “Центр розвитку громад” Боярська міська рада запровадила щорічний Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка. Це символічно, адже Боярка історично пов’язана з багатьма видатними творчими особистостями – художниками, поетами, музикантами.
Фестивалю присвоєно ім’я учителя, поета та дисидента Івана Юхимовича Коваленка, який прожив у Боярці понад піввіку. Висока поезія цього митця традиційно приваблює композиторів, спонукає їх до створення пісень.

Гала-концерт

І. Коваленко був видатним педагогом, усе життя присвятив навчанню та вихованню молоді. Він не тільки писав вірші, але й грав на багатьох музичних інструментах, добре малював, володів акторською майстерністю, і всі свої вміння передавав учням, виховуючи їх всебічно розвиненими особистостями.
Метою Фестивалю є виховання у молоді патріотичних почуттів, гармонійний розвиток підростаючого покоління та увічнення пам’яті поета-дисидента та педагога Івана Коваленка. Основними завданнями фестивалю є виявлення творчо обдарованої молоді, розвиток її потенціалу; створення умов для творчого самовираження молодих людей; популяризація поетичного слова та української пісні серед дітей та молоді; сприяння залученню меценатів та спонсорів до підтримки творчої молоді.

Гала-концерт

Гала-концерт

Гала-концерт

Символом Фестивалю є фантастична “квітка-зірка”, девізом – заклик поета “Людино, розцвіти!”

За матеріалами “Боярка-Інформ”
Продовжується серія безкоштовних майстер-класів!

2013 рік був проголошений роком дитячої творчості!

detskoe-tvorchestvoКиєво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації на завершення цього року продовжує діяльність із розвитку творчих здібностей молодого покоління.

Приходьте усією родиною!

Діти зможуть спробувати себе у:

  • мистецтві гравюри;
  • лялькоплетінні;
  • миловарінні;
  • газетоплетінні;
  • інших видах творчої діяльності.

 Щосуботи о 12-ій ми чекаємо батьків та дітей від 7-ми років за адресою: м. Боярка, вул. Хрещатик, 83 (територіgrav!я старих корпусів Київської обласної дитячої лікарні)

30 листопада відбудеться перший майстер-клас із мистецтва гравюри!

За підтримки оптово-роздрібного магазину  «Клякса»: все для творчості, розвитку, навчання.

klyaksa  Запрошуються Батьки із дітьми 8-13 років!

За довідками звертайтеся за тел.: 46-851, 095-415-417-9.
Молодіжний клуб «Позитив» святкує 10-ту річницю!

Молодіжний клуб «Позитив», що діє на базі Києво-Святошинського ЦСПР, весело та яскраво зустрів свій десятий День народження! Душевна  атмосфера довгоочікуваного свята із неймовірною  кількістю сюрпризів подарувала учасникам клубу та гостям море ПОЗИТИВУ!10 лет ПОЗИТИВУНайактивніші представники клубу були нагороджені грамотами та сувенірами: Марина Чорна, Толя Красноухов, Піюк Даша, Ольга Чорнобров, Даша Миколаєнко, Оксана Журбас, Каміла Мусаєва, Богдан Ніколенко, Олена Дзюбенко, Катерина Тимченко, Леонід Радзіховський та Віктор Ющенко. Друзі та партнери клубу отримали подяки та пам’ятні «мішечки позитиву», а у відповідь подарували «позитивчикам» солодкі подарунки.  Цього дня «Позитив» почув у свою адресу  безліч приємних слів від директора ЦСПР – Ангеліни Лахтадир, партнерів – Андрія Арчакова, Ольги Доброцької, від журналіста Олександра Бєлєнького, котрий зачитав свого вірша, присвяченого річниці «Позитиву».

Головним сюрпризом Дня народження МК» «Позитив» стала поява двох найулюбленіших  співаків та братів – Саші та Вови Борисенко, які люб’язно прийняли запрошення на свято. За допомогою презентаційного фільму «Позитив» прозвітувався за проектами та акціями, у котрих брали участь. Після перегляду Саша та Вова висловили «позитивчикам» щиру подяку за їхні досягнення та прагнення робити добрі й корисні справи надалі. Молодь  слухала братів затамувавши подих, прислухаючись до кожного їх слова.

До річниці «Позитиву» учасники клубу підготували чудову концертну програму. Усі були в захваті від прекрасної пародії на тренінги МК «Позитив», яку продемонстрували Толя Красноухов, Ольга Чорнобров, Рома Юхименко, Каміла Мусаєва, Тетяна Лаврик та Марина Чорна. Мистецька складова заходу включала і сольний виступ Іллі Іванченко, і східний танець Оксани Журбас, і латиноамериканський танець від Ольги Чорнобров та Роми Юхименко, і вірші про наш клуб від Даші Піюк та Євгенії Матюшко. А людиною року в «Позитиві» цього разу  було оголошено найактивнішого юнака, котрий за минулий  рік виявив себе і хорошим організатором, і творчою особистістю, людиною, яка взяла участь у найбільшій кількості акцій, проектів та тренінгів – Анатолія Красноухова.

У багатьох учасників клубу особливу ностальгію викликала презентація із фотографіями попередніх років існування клубу: на світлинах були й ті, хто відвідував клуб ще на початку його заснування. І як весело сміялися 24-річні молоді люди, коли побачили свої підліткові фотокартки 10-річної давнини!

Після концертної програми всі були запрошені на святковий та неймовірно смачний фуршет, під час якого відбулося неформальне спілкування зі співаками Сашею і Вовою Борисенко. Зірки розповіли про свої творчі плани та захоплення, а потім відбулася фото- та автографсесія. А тоді усі дружньо вирушили до парку Перемоги, де Микола Сокур влаштував справжнє професійне фаєршоу:  він жонглював  вогняними факелами, виконував неймовірні  трюки, видихав справжній вогонь, який поширювався на декілька метрів! Глядачі були у захваті! Ще однією несподіванкою виявилося бажання Саші Борисенко спробувати вправитися із вогняними факелами, що вийшло у молодого співака просто неймовірно легко!

 Відгуки про свято учасників клубу «Позитив»:

Катя Тимченко: «Найпозитивніший захід цього року нарешті відбувся! Нашому улюбленому клубові 1О РОКІВ !!! Свято було феєричним, всі учасники дуже старалися, щоб  гостям запам’ятався  юбілей МК “Позитив” як найяскравіший момент осені! Я дуже рада, що мені вдалося приєднатися до свята!»;

Євгенія Матюшко: «Десята річниця молодіжного клубу «Позитив» була потрясною – просто нереальна купа емоцій, сміху та багато позитивної енергії. На ювілеї я зустріла всіх наших позитивчиків, а також Оксану Володимирівну Слєпову – найкращого психолога, керівника клубу, людину, яка три роки тому з’явилася у моєму житті. Велику подяку хочеться висловити друзям та партнерам «Позитиву»: Ви робите нас сильнішими, дякуємо Вам! Велике спасибі за приїзд двох надзвичайно позитивних та таких однакових братів – Саші та Вови Борисенко – вони такі класні, подарували нам заряд позитивної енергії, побажали нам та нашому клубу великих  успіхів. Ми сподіваємося, що це була наша не остання зустріч). У мене дуже багато слів, які можна сказати про День народження «Позитиву»! Я дуже вдячна всім людям, які є нашими партнерами та друзями! І ще раз усім велике спасибі, я всіх вас дуже люблю!»;

Анатолій Красноухов: «Я в «Позитиві» уже рік. Не мало і не багато, але за цей час я відчув, що цей молодіжний клуб – це найкраще, що могло трапитися в той момент, коли я прийшов сюди. Саме тут я знайшов своє захоплення та проводив  весь свій час не просто так, а з користю і мені це подобається. У нашому клубі зібрані всі найпозитивніші та найпривітніші люди нашого міста, які одразу  прийняли мене у свої ряди. Я радий, що знайшов «Позитив». І назва нашого клубу повністю співпадає з атмосферою, яка тут панує. І я всією душею вірю та бачу, що у нас є майбутнє і нам є куди прагнути та йти далі. За ці 10 років клуб зробив нескінчену кількість добрих та корисних справ, але це не кінець, а тільки початок! З днем народження, наш «Позитив!»;

Даша Піюк: «Мені дуже сподобалося наше свято. Я досі перебуваю під великим враженням. Було дуже цікаво»;

Ольга Чорнобров: «Я з нетерпінням чекала цього дня, і в неділю впевненилась, що недарма. Я отримала стільки приємних емоцій!! Я так була рада бачити всіх, з ким мене познайомив МК Позитив. Отримала величезну порцію тепла і душевності! Дуже приємно здивували зіркові гості -брати Борисенки, що для мене відкрились з кращого боку. У їхніх очах був помітний захват від презентації діяльності «Позитиву». Брати сказали нам чимало приємних слів. Свято пройшло неймовірно: чудові талановиті виступи учасників, душевна атмосфера і, звичайно, море ПОЗИТИВУ!);

Оксана Журбас: «Свято було феєричне! Багато приємних емоцій, в нас панувала сімейна атмосфера. До речі, торти від партнерів та друзів були дуже смачні. Дякую нашим почесним гостям – з ними наше свято стало ще кращим. Я цілий тиждень знаходжуся під враженнями від свята! Люблю вас всіх… «Позитив » назавжди в моєму серці»;

Леонід Радзіховський: «Святкування десятої річниці «Позитиву» всім дуже сподобалося. Цікаво було переглянути фільм зі всіма нашими акціями, згадати, що ми вже зробили за цей період часу. Дуже приємно було те, що до нас приїхали Саша і Вова Борисенко. Все круто!»;

Дуже хочеться висловити подяку всім, хто був з нами всі ці роки, підтримував, допомагав, проводив цікаві майстер-класи та цікаві зустрічі, брав участь у наших проектах і акціях. Окрема подяка нашим партнерам та тим, хто долучився до організації свята – Ангеліні Лахтадир, Марії Кириленко, Андрію Арчакову, Євгену Слєпову, Розі Мартіросян, Лесі Кліментовій, Ользі Доброцькій, Ярославу Швидкому, Марії Кулик, Світлані Камінській, Андрію Коновалову.

                                            МК «ПОЗИТИВ»
Позитивчики відвідали «Кубок співдружності лікарів-2013»

ТУРНИР. ВРАЧИУчасники молодіжного клубу «Позитив», котрий діє на базі Києво-Святошинського ЦСПР, із задоволенням приїхали підтримати збірну команду лікарів України під час Міжнародного футбольного товариського турніру, який проходив з 8 по 10 листопада 2013 року у Києві та Київській області. У змаганнях взяли участь збірні команди Республіки Білорусь, Литовської Республіки, Російської Федерації та України.

Скільки ж радості було у наших вболівальників, коли  переможцем першого Міжнародного товариського лікарського турніру “Doctors community cup – 2013” стала команда з України!

Дуже приємно, що підтримати гравців  приїхав і міський голова міста Боярка Тарас Добрівський, котрий є чудовим футболістом та грає за збірну міських голів України. Молодіжному клубові «Позитив» вдалося поспілкуватися із міським головою та сфотографуватися.

Відгуки вболівальників після турніру:

Ксюша Журбас: «Я люблю футбол, іноді в нього граю, а також дивлюся по телебаченню. Але я ще ніколи не спостерігала футбольну гру наживо, гру справжніх професіоналів. Цей матч подарував мені незабутні позитивні емоції. Я затамовувала подих, коли я бачила, що м’яч летить у ворота суперника. Це була справді незабутня гра. Я вболівала всім серцем, тому що у нашій команді грали чудові, доброзичливі українські лікарі. Мені надзвичайно приємно, що за збірну команду українських лікарів грає лікар Київської обласної дитячої лікарні – Євген Слєпов, з яким мені пощастило бути знайомою. Саме у цій лікарні ми з «Позитивом» провели і продовжуємо проводити благодійні акції для маленьких пацієнтів. Команда «УФАМ»  – чемпіон! Емоцій дуже багато, їх не передати словами. Дякуємо вам за перемогу!»;

Кеті Абуладзе: «Незважаючи на те, що на стадіоні було дуже холодно, мені було дуже цікаво спостерігати за грою. Команда українських лікарів грала дуже добре»;

Стас Єресько: «Мені дуже сподобався захід у цілому. Побільше б таких футбольних турнірів. Наші українські лікарі –  молодці!  Дійшли до фіналу та перемогли. Буду і надалі вболівати за команду».

Ольга Чорнобров: «Вітаю команду із перемогою! Вони справді гідні звання Переможців, а на підтвердження тому – далеко не один виграний матч, незважаючи на те, що суперники виявилися й справді сильними гравцями! Але все одно збірна українських лікарів – найкраща! І я щаслива, що я в певній мірі змогла зробити внесок в їхню перемогу, зробивши плакат, який в руках наших активних вболівальників став гарною підтримкою для гравців. Я сподіваюсь, що він і надалі буде приносити тільки перемоги! Ми в вас віримо!»

МК «Позитив»
Відбулась презентація клубів та гуртків, що діють на базі Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення.

Клубна робота

Із метою залучення шкільної молоді до здорового та змістовного дозвілля 6 листопада 2013 року відбулась презентація клубів та гуртків, що діють на базі Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення. Клубна робота – одна з традиційних форм організації вільного часу дітей та учнівської молоді. Окрім цікавого спілкування у колі друзів, клубна діяльність позитивно впливає на формування життєвої компетенції молодої людини, розвиток умінь та навичок, об’єднує дітей за інтересами та уподобаннями.

Клубна робота

На цікавий захід завітали представники учнівської молоді з Боярських ЗОШ № 1, № 2, № 4, № 5 та НВК «Гімназія – ЗОШ 1 ст», які познайомились із різноманітною роботою клубів, що діють на базі Центру. Керівники клубів не тільки розповіли про напрямки діяльності клубів, але й показали невеличкі презентаційні майстер-класи, у котрих гості навіть змогли взяти участь. Дітям було цікаво у ігровому режимі потренуватися правильно збиратися у справжній туристичний похід  (туристичний клуб «Іскра»), відчути дружню атмосферу молодіжного клубу «Позитив», на власні очі побачити, що собою представляє гра морський більярд (клуб «Новус»), познайомитись зі скандинавською ходою та ін.

SAM_1125

У рамках заходу діти отримали можливість записатися у гуртки та клуби, а також взяли участь у анкетуванні. Інформацію про гуртки та клуби, які можна відвідувати на базі Центру, шкільна молодь передала школам. Маємо надію, що скоро до наших клубів долучиться чимало нових молодих учасників. А у перспективі – нова корисна справа: спеціалісти Центру сформують базу даних усіх клубів, гуртків, секцій та творчих об’єднань, які працюють у місті. На основі такої інформації учнівська молодь зможе за вподобаннями обрати собі цікавий клуб. Також планується дослідити потребу молоді у тих клубах, котрих поки що, на жаль, у Боярці не існує, посприяти у їх створенні і організації.

Клубна робота

Результати опитування.

На заході дітям найбільше сподобалось: презентації клубів, зокрема –  туристичного клубу «Іскра» та молодіжного клубу «Позитив», демонстрація досягнень усіх клубів та загальна атмосфера заходу. Більшість учнів на сьогоднішній день відвідує такі гуртки/клуби/секції: танці, вокал, волейбол, футбол, баскетбол, образотворче мистецтво, краєзнавчий гурток, а також на додаткові заняття з математики та англійської мови.

Задіяність опитаних у гуртках/клубах/секціях: художня вишивка, лозоплетіння, образотворче мистецтво, вокал, хореографія, гра на гітарі, баскетбол, футбол, бокс, боротьба.

Діти хотіли б навчитися власноруч виготовляти: мило, вироби з глини, вироби з бісеру, вирізання по дереву, цікаві речі для дітей.

Потреба молоді у створенні гуртків/клубів/секцій: клуб за інтересами «гра на гітарі», кулінарний гурток, гурток радіоелектроніки, гурток компютерної графіки, клуб із розв’язування скандинавських кросвордів, ляльковий театр, секція плавання (басейн), професійний баскетбол.

Зокрема, учні боярських шкіл зазначили необхідність створення більшої кількості спортивних, танцювальних та музичних гуртків.

Всього опитаних – 37 школярів.