Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Семінар для соціальних працівників РЦСССДМ

Автор: Editor Опубліковано: Жовтень - 17 - 2013
image_pdfimage_print

OLYMPUS DIGITAL CAMERA10 жовтня 2013 року спеціалісти Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення привітно зустрічали колег з районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді (РЦСССДМ). Примітно, що семінар для соціальних працівників, котрі працюють майже в кожному населеному пункті району, відбувся у Міжнародний день психічного здоров’я.
Кожен із Центрів має свою місію діяльності, але нас об’єднує спільне прагнення підтримати людей в їх непростих життєвих обставинах,  допомогти їм зберегти  психічне здоров’я  в складних ситуаціях.
На початку заходу директори Центрів  – Ангеліна Лахтадир та Оксана Мельниченко – розповіли про основні напрямки роботи своїх спеціалістів та певні особливості діяльності. Соціальний педагог Анна Фломбойм показала гостям пізнавальну презентацію: ознайомила гостей із історією створення клубу сімейного дозвілля «Релакс»,  виокремила задачі та цілі клубу, поділилася досвідом організації  клубної роботи.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Потім соціальні працівники були поділені на три команди, і почалася цікава робота в підгрупах. Учасники мали можливість  відчути себе у якості клієнтів ЦСПР у різних вікових категоріях. Для «дітей» було проведено майстер-клас із квілінгу (соціальний педагог  Анна Фломбойм), для підлітків – елементи групового тренінгу «Батьки і діти» (психолог Оксана Слєпова), для «дорослих» – заняття за темою емоційного вигорання та пошуку внутрішніх ресурсів (психолог Тетяна Бондаренко).
Організація роботи з окремими командами відбулася у формі «експресу». Вона полягає у тому, що  всі групи починають працювати одночасно, але через певний час кожна з груп  переходить до іншого тренера.   Ми вже використовували таку форму роботи і з дітьми, і з багатодітними сім’ями (Приміром –  «Екологічний експрес». )
Такий спосіб роботи є ефективним, коли виникає потреба  залучити значну кількість клієнтів до різних видів діяльності. По завершенню роботи за «експрес-методом» усі учасники знову зібралися в конференц-залі для підведення підсумків і обміну враженнями.
За результатами семінару було проведено анкетування учасників. Процитуємо деякі відгуки:
–    Якою Ви бачите в подальшому співпрацю з ЦСПР?
«Подальшу співпрацю бачу плідною: хороші спеціалісти, знавці своєї справи, є чому повчитися!»; «Позитивно і доступно відображені проблеми, якими займається Центр, ефективно проведені групові роботи. Хотілося б у вас вчитись»; «Є бажання знову до вас приїхати!» «Цікавою і корисною не тільки для роботи, а й для себе. Разом проводити семінари і тренінги.», «Використовувати як додатковий ресурс в своїй роботі». «Запрошення спеціалістів Центру в свої населені пункти».
–    Що важливого ви для себе сьогодні дізнались, зрозуміли, навчились?
«Дуже сподобалась інформація про роботу в клубах!»; «Зрозуміла значимість роботи психологів, соціальних педагогів та соціальних фахівців»; «Зрозуміла, що є люди, до яких можна і треба звертатися по допомогу. Особлива вдячність за тренінги з підлітками і майстер-класс з  квілінгу!». «Я зрозуміла, що потрібно розвиватись в інших сферах, не боятись висловлювати свої думки і чітко говорити про те, що хочеш». «Зрозуміла, що робота Центру є дуже різносторонньою та продуктивною, і є плід цієї роботи». «Важлива профілактика професійного вигорання».
–    Ваші побажання! «Частіше зустрічатися!»; «Якомога більше таких семінарів!»; «Частіше проводити з фахівцями практичні заняття».
–    Що ви хотіли б обговорити на наступних зустрічах?
«Сімейні конфлікти і як їх уникнути»; «Дуже багато думок та побажань»; «Хотілося б більше майстер-класів» .
Спеціалісти ЦСПР у свою чергу висловлюють вдячність своїм гостям: «Нам було дуже приємно та цікаво працювати з  фахівцями РЦСССДМ, чекаємо на нові зустрічі!»

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Тетяна БОНДАРЕНКО, заступник директора з методичної роботи, психолог.

Vkontakte Facebook Twitter