Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

За 1 півріччя 2013 року спеціалістами Центру було надано соціально-психологічну допомогу  6735 особам.  З них:

 • Дітей  – 1751
 • Підлітків  – 2679
 • Дорослих – 2305

1 Для досягнення програмних цілей спеціалістами Центру застосовувалися різні форми роботи, а саме: індивідуальні консультації дітей, підлітків та дорослих; сімейне консультування; психодіагностика; психокорекційні індивідуальні та групові  заняття; інформаційні зустрічі; тренінги; семінари; проектна діяльність; клубна робота та масові заходи.

Порівнюючи статистичні дані І півріччя 2013 з відповідним періодом 2012 року, можна констатувати зростання загальної кількості консультацій  (310 проти 271). Причому істотно зросла кількість наданих консультацій дорослим (231 проти 188). Найбільш частими є запити щодо особистісних психологічних  проблем (88 зустрічей), ускладнення дитячо-батьківських стосунків (71 зустріч) та порушення в подружніх стосунках (23 зустрічі). Порівняно з минулим роком вдвічі збільшилась кількість звернень дорослих для вирішення особистісних психологічних проблем, що говорить про зростання довіри до спеціалістів Центру і збільшення готовності населення працювати з психологами.

2

Індивідуальна робота, порівняно з 2012 роком,  зменшилась у цифрах  по дитячій і підлітковій категоріях, проте за рахунок збільшення числа фактів роботи з дорослими майже вирівнялась у загальних показниках.

3

Якщо порівнювати дані по роботі в лікарні і на громаду, то кількість індивідуальної роботи з підлітками в лікарні і в громаді знаходиться на одному рівні (147 і 141 запит).  З дітьми робота в лікарні переважає (132 проти 112); з дорослими перевага за кількістю на боці клієнтів з громади (519 проти 167). Найбільш значимими для клієнтів Центру є психологічна підтримка, діагностика та корекція, збір та розповсюдження інформації.

4

Щодо цієї форми роботи, то спостерігається загальне зниження кількості групових робіт із усіма категоріями клієнтів: 435 групових робіт за 6 місяців 2013 р. проти 538 за аналогічний період 2012 р.

5

За кількістю учасників за звітний період зріс показник за категорією «діти» – 139 занять, у котрих взяли участь 879 осіб. Найпопулярніша програма «Я і моя дитина» (34 зустрічі, 165 дітей).

Протягом звітного періоду тривала активна робота спеціалістів ЦСПР у стаціонарних відділеннях Київської обласної дитячої лікарні (КОДЛ). Найбільш актуальні програми, за якими проходять заняття і тренінги в КОДЛ, – для дітей: «Не боюсь» 20 заходів, у котрих взяли участь 114 осіб; для підлітків: «Альтернатива» 28 (189); «Господар своєї долі» 27 (182);  «Екологія природи – екологія душі» 27 (207); для дорослих – інформаційні зустрічі.

6

 У рамках співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами спеціалісти ЦСПР проводили роботу з учнями, що перебували в літніх пришкільних таборах. Усього відбулося 17 групових робіт, у яких взяли участь майже 200 дітей та підлітків.  Пріоритетною була екологічна тематика. Було проведено 7 занять за програмою ЦСПР «Екологія природи – екологія душі» за темами «Екологія водойми»; «Проблеми сміття: масштаб планети, міста, моєї свідомості»;  «Правила екологічної поведінки». Другою за значимістю була програма   «Господар своєї долі». Було проведено 4 тренінгових заняття  на командну взаємодію за темами «Дружба», «Взаємодія, згуртування, зняття емоційної напруги», «Профорієнтація, командна гра».

Методист ЦСПР Бондаренко Т.М.

Vkontakte Facebook Twitter