Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

ВІТАЄМО ЧЕМПІОНКУ ЄВРОПИ!

Автор: Editor Опубліковано: Липень - 9 - 2013

  Копия Анастасія Камінська14 червня 2013 року в Ризі відбувся молодіжний Чемпіонат Європи з новусу (морського більярду). Чемпіонкою Європи серед юніорів (до 21 року) стала Анастасія Камінська – вихованка боярського тренера і президента федерації новусу України Івана Лісовенка.

– Як же стають чемпіонами?

З цим питанням звертаюся до героїні нашої розповіді студентки І курсу факультету кібернетики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Анастасії Камінської.

Анастасія Камінська - перша

З перших вуст

– Викладач легкої атлетики кафедри фізичного виховання університету Анатолій Федоренко створив у виші секцію новусу і з жовтня 2012 року я почала тренуватися. До цього займалася тенісом (до речі, була в університеті другою!). Та коли спробувала нову гру, повністю переключилася на новус. Займаюся вже півроку.

– За такий короткий час – і чемпіонський титул?

– Насамперед, це результат роботи моїх тренерів – Івана Лісовенка та Анатолія Федоренка. А також у “спорідненості” цієї гри з моїм внутрішнім настроєм. Адже під час партії доводиться прораховувати десятки й сотні комбінацій. А на факультеті кібернетики думати мене вже навчили!

– Твоє враження від Чемпіонату Європи.

– На Чемпіонаті було дуже важко, адже практично всі суперники  значно досвідченіші за мене. Але й дуже цікаво, бо мала змогу переймати досвід.

– Маючи титул чемпіона, чи не мрієш про тренерську роботу?

– У відповідь дівчина лише загадково посміхалася. Та натомість охоче висловлювала “побажання від чемпіонки” всім, хто також мріє знайти себе саме в спорті:  Побажання одне: наполегливо працювати! Буде наполегливість – буде результат!

Лісовенко і Камінська

Вагоме слово тренера

До розмови долучається тренер нашої чемпіонки Іван Лісовенко: Якщо чесно, то я передбачав, що Настя покаже гарний результат. Та його унікальність полягає в тому, що серед слов’янських новусистів  – це перший такий високий результат. І я дуже радий, що він став надбанням саме нашої української спортсменки. Як правило, перші місця на змаганнях такого рівня традиційно займають прибалтійці. Тому вони самі не чекали такого результату і такої гри. Особливо  двократні чемпіонки Латвії, які зазнали від Насті поразки. Та, як з’ясувалося, їх можна трохи потіснити… Вважаю, що це перемога не лише Насті, не лише моя як тренера, а й перемога всіх співробітників і директора Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення, які всі разом дали “зелене світло” розвиткові новусу в Боярці, повірили в нас. Відтак результат став справою честі.

– Як Ви вважаєте, чому студентка столичного вузу їздить тренуватися до Боярки?

Відповідь проста: у нас тренування двічі на тиждень та й досвіду у мене, вибачте, трохи більше.

Які найближчі плани?

28 липня в Естонії, в Таллінні, буде відбуватися юнацький чемпіонат. Причому серед боярських дітей є кілька осіб, яким просто необхідно взяти у цьому участь. Особливо сподіваємося на підтримку з боку міста. Та не будемо загадувати, час покаже

Розмову вів Радислав Кокодзей,

фото автора

За матеріалами Боярка-Інформ

Vkontakte Facebook Twitter