Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Весняний вернісаж екологічної творчості

Автор: Editor Опубліковано: Квітень - 1 - 2013

Вернісаж

Здається, ще ніколи у стінах Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення не було так гамірно. 26 березня 2013 року Центр реабілітації у співпраці з ГО «Центр розвитку громад» влаштували яскравий, життєрадісний «Весняний вернісаж екологічної творчості» під гаслом: “Від екології душі – до екології природи”.  Психологи наголошують, що формування екологічної свідомості починається з формування здатності до естетичного сприйняття світу, навколишнього середовища. Творчі процеси напряму пов’язані з відчуттям прекрасного. Захід відбувся в рамках проекту «Еко-марафон: формування екологічної свідомості у жителів Боярки» (ЦРГ, конкурс соціальних проектів “Ярмарок ідей” за підтримки Боярської міської ради).

На свято були запрошені діти з багатодітних та прийомних сімей, з гуртків та клубів, що працюють на базі Центру, і, звичайно, всі бажаючі. У програмі заходу відбулася виставка творчих робіт, майстер-класи для дітей різного віку та їх батьків, презентація родинної творчості, концертна програма вихованців Боярського будинку культури.Вернісаж

Захід відкрила директор Києво-Святошинського ЦСПР А.М.Лахтадир, котра урочисто привітала всіх присутніх і нагадала, що 2013 рік, згідно Указу Президента України Віктора Януковича, оголошено роком дитячої творчості, розвитку талантів підростаючого покоління.

Ангеліна Миколаївна наголосила на тому, що Весняний вернісаж – це лише перший крок: у Центрі реабілітації протягом року буде проводитись серія подібних безкоштовних майстер-класів та творчих заходів для дітей та підлітків. Насамперед будуть залучатись діти з багатодітних та прийомних сімей, діти-сироти, маленькі пацієнти Київської обласної дитячої лікарні. Мета цього соціального проекту – охоплення якомога більшого спектру напрямків, у яких розкриваються дитячі таланти. Проведення таких творчих заходів сприятиме виявленню й підтримці талановитих та обдарованих дітей, організації здорового та змістовного дозвілля дітей, загальній соціально-психологічній реабілітації населення.

Тож цього не по-весняному зимного дня Центр став справжнім осередком дитячої творчості, де гості змогли отримати естетичне задоволення від представлених робіт, а маленькі творці разом із батьками – випробувати себе у різних видах прикладного мистецтва.

У конференц-залі Центру розгорнулася виставка творчих робіт дітей та підлітків, що вже відвідують гуртки та творчі клуби. Водночас були представлені роботи визнаних майстрів міста Боярки: молодь мала змогу отримали стимул до розвитку власних здібностей – адже демонстрація робіт майстрів стає наочним прикладом, чого можна досягти, розвиваючи власні таланти. Крім творчих робіт ведучих майстер-класів, на виставці від Боярського будинку культури були представлені роботи Лисенко Тетяни Кузьмівни (петриківський розпис) та її вихованців.

Вернісаж

Водночас на виставці були представлені приклади родинної творчості. Зокрема, малюнки, вироби із солоного тіста, штучні квіти, які створила багатодітна сім’я Хруленків. А від багатодітної сім’ї Кучміїв, котра виховує 5 діточок, на захід завітала мама Світлана Павлівна, яка привезла своїх трьох донечок, котрі продемонстрували свої вишивки і взяли участь у багатьох майстер-класах.

Із метою залучення дітей до гурткової роботи, митці провели чудові творчі заняття, котрі не залишили байдужими ні малечу, ні підлітків, ні дорослих.

Майстер-класи «захопили» весь Центр. У творчій залі затишно облаштувалися учасники заняття із «будівництва» смачних солодких хатинок для найменших діточок під керівництвом Фломбойм Анни Володимирівни (клуб «Релакс», Центр реабілітації). Дітки не лише вправно «будували», але й встигли поласувати нехитрими солодощами: печивом та соломкою. Будиночки батьки й діти потім гордо понесуть додому, щоб завершити прикрашання: глазур, мед, горіхи, родзинки – досить лише задіяти фантазію…

Одночасно у творчій залі відбувався майстер-клас із виготовлення екологічно чистих свічок із вощини (майстер – Чіркова Тетяна Володимирівна, Боярський БК). Виявилося, що виготовляти такі свічки – зовсім не складно, а запах від них дійсно дивовижний.

У конференц-залі діти випробували себе у ліпці глини. Заняття проводив Чорний Віктор Петрович, що представляв студію «Майстер Клас». Поряд ліпці з пластиліну навчала дітей Сухорукова Людмила Дмитрівна, керівник студії прикладного мистецтва Боярського будинку культури. У результаті веселої і дружної групової роботи була створена чудова об’ємна квітуча гілка, яка символізує справжню весну, на котру ми всі так чекаємо. Також Людмила Дмитрівна навчала дівчаток майструвати декоративні «капелюшки» для голок.

Ігрова кімната була заповнена любителями стрічок та шиття – відбувся майстер-клас із виготовлення чудових прикрас, якими можна оздобити сукню чи інший одяг. З дівчатами працювала майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Данілова Лариса Валеріївна.

Усі, хто бажав опанувати мистецтво в’язання крючком, зібралися у кабінеті психологів. Діточок навчала Камінська Світлана Борисівна, підприємець, яка вже багато років поспіль має таке чудове хобі. На виставці були представлені її вишукані сукні, які можна сміливо вдягати як на святкову зустріч, так із задоволенням носити у повсякденному житті.

Вернісаж

І навіть у кабінеті директора ЦСПР – Лахтадир Ангеліни Миколаївни – зібралася творча група, щоб навчитися плести з бісеру симпатичних мишок та інші цікаві фігурки. Такому мистецтву дітей навчала Черненко Людмила Михайлівна, керівник гуртка «Веселі барви» від Києво-Святошинського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. В результаті групової роботи вийшов справжній бісерний «зоопарк»!

Найкращі роботи усіх творчих команд одразу були представлені на виставці, що сповнило гордістю маленький майстрів.

Добре, що у цей насичений творчий день не призначалися психологічні консультації, адже кабінет консультування перетворився на імпровізовану гримерку та роздягальню для юних артистів, що теж готувалися продемонструвати свої таланти. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Концертну програму представили вихованці творчих студій Боярського будинку культури. Художній керівник БК Добрівська Тетяна Станіславівна та керівник вокальної студії «Зорепад» Горенко Наталія Філаретівна приїхали разом із дітьми. Заспівали учасники вокальної судії Тамара Петриченко, Гоц Валерія та Тарас. А запальними танцями порадували Михайло Харченко, Діана Сова, Тамара Петриченко, Тарас та Софія Гоц (танцювальна студія «Голден денс», керівник – Іванова Єлизавета Анатоліївна). Заспівав також Хруленко Богданчик, що представляв свою багату на таланти родину.

Весняний вернісаж дитячої творчості подарував усім чудові емоції та гарний настій. Не лише діти, а й їх батьки навчилися новим цікавим видам мистецтва, дізналися про те, які дитячі гуртки, творчі студії та клуби працюють у Боярці, познайомилися з їх керівниками і (хто б сумнівався!) до багатьох із них одразу записалися.

Ольга КОВЧАН

Vkontakte Facebook Twitter