До Києво-Святошинського ЦСПР завітав Київський благодійний театр «Місто сонця» із виставою «Бременські музиканти».

Театр

 13 квітня 2013 року  до Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації завітав Київський благодійний театр «Місто сонця» із виставою «Бременські музиканти». Велика конференц-зала ЦСПР була вщент заповнена, адже більше семидесяти дітей та батьків відвідало цей веселий захід. Серед глядачів були в основному діти із багатодітних сімей, а також учасники клубів, що діють на базі Центру. Молоді та талановиті актори справили чудове враження життєрадісних та добрих людей, котрі від щирого серця дарують дітям радість. Виступали: Пурик Оксана, Данилець Таня, Примаченко Юля, Проява Саша, Рябченко Максим, Новосилецький Юра та Лаврова Лена.

Театр

Крім прекрасної вистави, що викликала в глядачів море радості та позитиву, театр «Місто сонця» подарував ЦСПР альбоми, олівці та розмальовки. Спеціалісти Центру неодноразово зможуть використовувати усе це в роботі з дітками у відділеннях Київської обласної дитячої лікарні.

Театр

За чашечкою чаю відбулось спілкування з членами театру. Актори охоче розповіли, які благодійні акції вони проводять, як готують вистави, де виступали. Цікаво, що ці молоді люди знаходять час і бажання, щоб комусь допомогти, а займаються  своєю діяльністю  із великим задоволенням.

Театр

Наприкінці заходу директор ЦСПР – Лахтадир Ангеліна Миколаївна – щиро подякувала театру «Місто сонця» за чудову виставу й корисні подарунки, побажала успіхів, натхнення у такій хорошій справі .

Детальніше про Київський благодійний театр «Місто сонця» можна прочитати тут.
ШАХОВИЙ КЛУБ «ЕЛІТ–ІНТЕЛЕКТ»

Діє на базі  Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення за адресою: м. Боярка, вул. Хрещатик, 83

(територія старих корпусів Київської обласної дитячої лікарні)

ГРАФІК  РОБОТИ: щонеділі, о 15.00, а починаючи з 12 жовтня,  – додаткове заняття щосуботи 0 15.00

КЕРІВНИК КЛУБУ: Фомічов Олександр Валер’янович,  0 (4598) 47-182

ЦІЛЬОВА ГРУПА: діти та підлітки

Основними завданнями клуба є:

  • Пропаганда та популяризація гри у шахи серед школярів м. Боярка.
  • Розвиток інтелектуального потенціалу дітей, логічного та творчого мислення.
  • Ознайомлення  юних шахістів з базовими навичками гри в шахи.
  • Організація та проведення шахових турнірів.
  • Забезпечення цікавого та змістовного дозвілля.

Заняття передбачають:

Теоретичну частину – розгляд базових елементів гри в шахи.

Практичну частину – проведення тематичних та тренувальних ігор, участь вихованців клубу у турнірах.
Суботник у долині Надсона

Надсон24 квітня молодь Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення  спільно з молодіжним клубом «Позитив» провели суботник по прибирання території навколо пам’ятного знаку в долині Надсона. Це вже стало традицією, адже  кілька років поспіль навесні ми дружньою командою наводимо порядок у цьому затишному місці. Дуже порадувало, що біля самого знаку майже не було сміття – такої великої кількості пляшок, мішків, будівельних відходів та інших предметів, що були минулого року.

Надсон

Приємно відчувати, що ми не марно працювали і хочеться вірити, що боярчани стають більш культурними, більше цінують працю інших. Тож цього  разу відбулося своєрідне генеральне прибирання – хлопці пообрізали зайве гілля, яке перешкоджало проходу до каменя, дівчата позагрібали листя та зібрали пластикові пляшки.  Дуже засмутив той факт, що  камінь був розламаний навпіл.

Надсон

Поки що хлопці просто поставили верхню частину на нижню, але очевидно, що пам’ятний знак потребує більш ґрунтовного ремонту. Після цього ми вирішили прибрати ще  одну затишну галявинку, яка завжди так вабить боярчан – туди постійно приходять на пікніки. І ось тут було дуже багато різного сміття, ще більша його кількість була накидана у велику яма, що біля галявини. Все це було нами прибрано.  Потім ми трошки перекусили, і влаштували   футбольний матч – змішана команда з дівчат та хлопців проти  команди хлопців. Найбільше задоволення, здається, отримали саме дівчата, які вперше грали у футбол.  Суботник виявився дуже насиченим та позитивним. Беріть приклад. І не смітіть, будь-ласка, адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Надсон

                                                                           Оксана СЛЄПОВА
Центр запрошує до співпраці переселенців із зони відчуження

cspr-chernobyl-peresrlency

23 квітня  у Центрі реабілітації населення відбулося дружнє чаювання з ініціативною групою з числа переселенців, що проживають у місті Боярка.  Гостями Центру стали Наталія Ковчан, Валентина Боженова, Валентина Гриб та Марія Саченок.  Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир наголосила на тому, що створений з метою реабілітації населення, що постраждало від Чорнобильської катастрофи, Центр реабілітації як найпочесніших гостей зустрічатиме тих, чия доля навіки пов’язана з аварією на ЧАЕС.  Страшна техногенна катастрофа призвела до великої кількості окремих драматичних життєвих катастроф.  Переселенці з зони відчуження вже давно невід’ємна категорія боярчан, котрих єднають спільні переживання і болісні спогади – втрата рідної домівки, улюбленого молодіжного міста Прип’ять, зламані життєві перспективи…  Керівник інформаційно-аналітичної служби Марія Кириленко розповіла про цілу низку безкоштовних послуг для різних вікових категорій, котрі пропонує Центр. Це психологічні консультації, різні цікаві заходи, літературні вечори, екскурсії, дитячі гуртки, групи раннього розвитку, клуби для підлітків, дітей, дорослих…

Ця зустріч була приурочена до роковин аварії на ЧАЕС. Жінки поділилися спогадами, розказали вражаючі епізоди зі свого життя. Психологи стверджують, що обов’язково потрібно ділитися важкими враженнями та спогадами, повертатися до них, проговорювати – тоді вони не будуть труїти душу. Трапляється так, що лише через десятиліття (та й то за якихось певних умов) люди бувають готові озвучити те, про що мовчалося  роками.

Обговоривши шляхи співпраці, сторони вирішили перейти до наступного етапу – створення бази даних переселенців із зони відчуження, що проживають у Боярці. А що буде потім – якийсь клуб, регулярні зустрічі, просто участь у всіх заходах  і видах роботи Центру?  Це залежить від самих переселенців, адже можна допомогти лише тим,  хто щось робить.  У будь-якому випадку – без сумніву буде щось цікаве та корисне. Центр чекає на людей ініціативних, активних, небайдужих до проблем міста.

З питань включення до бази даних  переселенців звертайтесь до Центру за телефоном  0 (4598) 46-851

На фото: ініціативна група за роботою
Від наслідків Чорнобильської катастрофи нас вивезе… «ЕКОЛОГІЧНИЙ ЕКСПРЕС»

Експрес

Уже 27 років минуло з дня чи не найбільшої техногенної катастрофи людства – аварії на Чорнобильській АЕС.  Час іде, поступово очищаються уражені території, відбуваються зміни у свідомості людей. Так само змінюються напрямки роботи Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.  «Поступово ми переходимо від тематики безпечного проживання на постраждалих територіях до питань, що стосуються соціальної активності, готовності громад взяти на себе відповідальність за рідний край,  докладаємо всіх зусиль, щоб формувати у наших дітей екологічне мислення та активну позицію щодо недопущення забруднення довкілля», – каже директор ЦСПР Ангеліна Миколаївна Лахтадир. З цією метою спільно з ГО “Центр розвитку громад”  цього року реалізується проект «Еко-марафон: формування екологічної свідомості у жителів Боярки» за підтримки Боярської міської ради в рамках конкурсу соціальних проектів “Ярмарок ідей”.

В рамках цього проекту і було проведено екологічний захід під назвою  «Екологічний експрес»: по всьому Центру розміщені «зупинки», де на дітей чекають нові зустрічі і цікаві екологічні вправи. Розділившись на невеличкі підгрупи, малеча рушає в цікаву і змістовну подорож.  Подібна форма роботи обґрунтована тим, що учням молодших класів (а саме на них розраховані подібні заняття) легше дружно працювати у маленьких групах, сприймати інформацію невеликими блоками в цікавій ігровій формі, відпочивати і переключатися під час «переїзду» від станції до станції.

23-го квітня 2013 року в Центрі реабілітації відбулося урочисте відкриття екологічного маршруту. Першими мандрівниками стали учні 4-го «В» класу ЗОШ №1 (педагог Макарова Галина Василівна). Давайте і ми з вами проїдемося екологічним експресом і подивимось, як проходять заняття з молодшими школярами.

 Зупинка «Наша планета» (соціальний педагог, психолог Тетяна Шпиця)

Експрес

У творчій залі ЦСПР діти рятують нашу планету (екологічна гра «Виховання відповідальності за Землю»).  «Я – Земля, я хвора… Мої ліси засихають, ріки забруднені, зменшується кількість рослин та тварин, люди руйнують мої надра»… «Я – твоя друга мати, мої поля та ліси дають тобі їжу,  води –  життя,  гори – багатство»…«Я хвора, мені потрібна твоя допомога. Якщо я загину, то зі мною загине все. Допоможи!»…

Саме такими словами  Тетяна Василівна розпочала гру з учнями ЗОШ №1. Ці проникливі слова спонукали учнів до роздумів про те, що вони реально можуть зробити для того, щоб екологічний стан нашого рідного краю не погіршувався. Кожен з учасників в міру своїх сил зобов’язався  допомагати Землі з метою її зцілення та оновлення. За результатами дитячих розповідей та малюнків було оформлено плакат «Збережи свій край».

Зупинка «Сміття»  (соціальний педагог Анна Фломбойм)

Експрес

Наступна станція з такою не зовсім привабливою назвою розташувалася у конференц-залі Центру. Тут школярам запропоновано подумати і обговорити проблему побутових відходів  на планеті. Зовнішній вигляд міста після зими актуалізував подібну бесіду. Більшість дітей є досить спостережливими, тож відчувається, що кількість і різноманіття сміття на вулицях справляють на них неабияке враження.  Розмова почалася з простого питання: “Чому ж сміття так багато?”.  Були відсторонені відповіді на кшталт: “Люди смітять”, а були й більш відверті: “Тому що ми смітимо”.

Потім відбулася змістовна і корисна бесіда про те, що ж ми зазвичай викидаємо у сміття – які матеріали і у якому вигляді. Що відбувається зі сміттям, коли утилізуємо його за правилами, а що – коли викидаємо де заманеться. Як неналежним чином утилізоване сміття шкодить навколишньому світу.

Діти виявили активність і небайдужість у обговоренні цих питань. Певна інформація була для них знайомою, але було й багато нового. Цікавість і навіть певне здивування викликала у школярів інформація про те, скільки часу можуть зберігатися на поверхні землі певні види сміття. Наприклад, їх збентежило, що кинута одного разу в лісі жерстяна банка може трапитися на тому самому місці ще їхнім онукам чи навіть правнукам. Та все ж найбільше захоплення викликала запропонована дітям творча робота. Це була колективна інсталяція, що символізувала забруднення  сміттям нашої планети. На карті світу учні розміщували уламки пластику, жерсті, паперу, поліетилену та інших найпоширеніших шкідливих видів сміття. Результат власної роботи справив враження на самих авторів. “У такому світі ми жити не хочемо!” – впевнено заявили вони.

Зупинка «Ліс» (психолог Оксана Слєпова)

Експрес

Групова кімната  оформлена у стилі майже справжнього лісу – тут  і ялинки, і листяні дерева, і квітки, і шишки з каштанами,  і навіть справжній пеньок. Звучить лірична музична композиція – спів птахів. мета заняття – розширення уявлення дітей про ліс, його мешканців, формування  емоційно-доброзичливого ставлення до  живі об’єкти природи.

Школярам було запропоновано відсвяткувати День народження лісу.  Чого тільки дітлахи не робили – і виробляли правила поводження у лісі, і створювали колаж «Чарівний ліс», і писали листівки з добрими побажаннями імениннику: «Дорогий Лісе! Ми бажаємо тобі процвітання –  багато дерев та квітів, грибів та ягід, тваринок, птахів, мурашок. Щоб ти був завжди чистим та сонячним. Щоб ти захищав тварин,  мав багато родючих земель. Бажаємо, щоб ти міг захистити себе та дати прочухана  хуліганам».

Особливою цікавинкою заняття стала поява веселого колоритного лісовичка, котрий ознайомив дітей з різними цікавими фактами про ліс, розказав повчальні історії та позагадував загадки.  Допомогли в підготовці та проведенні такого насиченого заняття психолог Центру Наталія Жанталай та волонтери-позитивівці Каміла Мусаєва, Олена Дзюбенко, Марина Чорна та Анатолій Красноухов.

Додому малеча отримала дуже важливе «домашнє завдання» – кожен поніс із собою анкету «Зробимо наше місто чистим», щоб залучити до опитування своїх батьків. Соціологічне дослідження, яке має виявити готовність боярчан до впровадження більш ефективної системи вивезення  твердих побутових відходів, проводить Центр громадської активності КЗ БК на замовлення Боярської міської ради.

Задоволені обличчя та сяючі очі малечі свідчили, що їм дуже сподобалась корисна і цікава подорож. Спеціалісти Центру планують розвивати подібну форму роботи з молодшими школярами, докладаючи всіх зусиль, щоб наші діти допомагали нам зробити наше місто чистим і квітучим.

Експрес