Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Діяльність ЦСПР за 2012 р.

Автор: Editor Опубліковано: Січень - 8 - 2013

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи протягом  2012 року  керувався у своїй роботі Положенням від 17.08.2000р. № Р-6 421, затвердженим розпорядженням МНС України і Київської облдержадміністрації.

Графік5

За  2012 рік спеціалістами Центру було надано соціально-психологічну допомогу  16094 особам, що значно більше, аніж у минулих роках.

З них:

 • Дітей  – 5203
 • Підлітків  – 5985
 • Дорослих – 4906

Для досягнення програмних цілей спеціалістами Центру застосовувалися різноманітні форми роботи, а саме: індивідуальні консультації дітей, підлітків та дорослих; сімейне консультування; психодіагностика; психокорекційні індивідуальні та групові заняття; інформаційні зустрічі; тренінги; семінари; клубна робота та масові заходи.

Щороку ЦСПР звітується за двома основними напрямками роботи: на лікарню та на громаду регіону.

 Протягом звітного періоду тривала активна робота спеціалістів ЦСПР у стаціонарних відділеннях Київської обласної дитячої лікарні (КОДЛ). Було розроблено та підписано договір про співпрацю в рамках програми «Лікарня, дружня до молоді». Регулярно проводились робочі зустрічі з представниками адміністрації, завідувачами відділеннями та іншим медперсоналом з метою  вирішення поточних проблем спільної діяльності та обговорення перспектив подальшої співпраці.

Графік4

За 2012 рік  відбувся 1301 факт індивідуальної роботи (включаючи  психологічні консультації) безпосередньо на базі лікарні. Також значну частину консультацій та індивідуальної роботи з клієнтами КОДЛ психологи провели в кабінеті для консультування в приміщенні ЦСПР. Індивідуальна робота та консультації спеціалістів Центру дають  можливість маленьким пацієнтам та їх батькам отримати необхідну соціально-психологічну підтримку, вирішити особистісні психологічні проблеми, обговорити життєві перспективи, а також  активізувати внутрішні ресурси для скорішого одужання.

Порівняно з минулим роком спостерігається зростання процентного відношення роботи в лікарні порівняно з роботою в громаді.

Графік3

Графік8

Збільшилась також кількість групової роботи з пацієнтами лікарні: було проведено 494 групових занять (включаючи  психологічні тренінги) для 3052 осіб. (Для порівняння: в 2011 – 325 заходів для 2434 особи). Організовували і проводили свята для пацієнтів лікарні, їх батьків та медперсоналу.

Разом із тим, Центр не менш успішно працював у 2012 році на громаду району.

У рамках співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами спеціалісти ЦСПР широко практикували тренінгові заняття для різних вікових категорій: від першокласників до випускників.

Продовжується робота із батьківською громадськістю району. У ЦСПР протягом року тричі збиралися голови батьківських комітетів 37 шкіл Києво-Святошинського району задля вирішення своїх поточних питань і для проходження психологічних тренінгів.

Можна сказати, що протягом 2012  ЦСПР у співпраці із ГО «Центр розвитку громад» став міським центром соціальної активності. За звітний період була реалізована Програма підтримки громадських ініціатив на 2012 р., було проведено конкурс соціальних проектів;  реалізовано проекти «Безпека на дорозі», «Сприяння соціальному підприємництву»,  «Релакс»,  «Позитивний погляд-2012», «Позитивні лісовички», «Порив до небес», «Сімейна творча майстерня», «Шаховий клуб «Еліт-інтелект»; відбувся Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка (загалом 11 програм та проектів). Ці  масштабні заходи були реалізовані спеціалістами ЦСПР та волонтерами при підтримці місцевої влади.

Протягом 2012 на базі ЦСПР працювало 10 клубів та гуртків.

Графік1

 З метою соціально-психологічної реабілітації населення, що  постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи,   спеціалістами ЦСПР впродовж року реалізовувалася нова програма «Духовне відродження». В рамках цієї програми влаштовувалися численні творчі вечори, художні виставки, урочисті відкриття меморіальних дощок.  Було розроблено та  подано до Боярської міської ради проект «Боярська мистецька скарбничка» та проведено масшатбний Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка, що включав у себе поетичний конкурс, конкурс вокалістів, гітаристів, вокальний та заключний гала-концерт.

Центр працює також і з незахищеними верствами населення. У 2012 році особливу увагу спеціалісти Центру приділяли хворим дітям, сиротам та дітям із багатодітних родин, залучаючи до цього напрямку роботи  волонтерів з молодіжного клубу «Позитив» та з числа учнів загальноосвітніх шкіл. Традиційно рік закінчився масовими заходами для пацієнтів КОДЛ та боярчан  присвяченими до Дня Св. Миколая.

В зв’язку з цим значно зросла кількість учасників масових заходів у 2012 році.

Графік9

За  2012 рік  спеціалістами ІАС було здійснено  243 авторських публікації:  51  – у друкованих ЗМІ та 189  – на сайтах ЦСПР.  Було також здійснено 3 виступи на радіо – 1 на радіо Ера-ФМ та 2 на місцевому радіо м.Боярка.  Було також розроблено 7 інформаційних матеріалів.

Графік7

 Крім того, відбулася публікація  62 матеріалів з числа створених раніше та віднайдених в інших джерелах. Більшість публікацій проілюстровано фотографіями. Загалом за звітний період  було опубліковано  305  матеріалів.

 У звітному періоді спеціалісти ІАС ЦСПР продовжували приділяти значну увагу власним  Інтернет-виданням. Офіційний сайт, портал, блог та сайт-візитка за 2012 рік  налічив 35.255 відвідувачів. За весь час існування сайтів ЦСПР (з 2004 року)  нараховано   4.068.639 переглядів.

Стабільно працює та поповнюється інформацією офіційний сайт Центру.  Розгалужена рубрикація сайту в повній мірі відображає соціально-психологічну та інформаційну діяльність спеціалістів центру, напрямки співпраці з державними та громадськими організаціями, різні форми роботи та категорії населення, які охоплює ЦСПР своєю діяльністю.

 Протягом року тривала робота по підвищенню кваліфікації спеціалістів центру. Чотири психолога ЦСПР було підготовлено до атестації, котру вони успішно  пройшли в 2 кв. В 2012 р. відбулося 4  методичні ради. Було проведено 13 семінарів на психологічну та соціальну тематику для спеціалістів ЦСПР із залученням наукового співробітника Інституту психології АПН України ім. Г. Костюка Царенко Л.Г. та кваліфікованих спеціалістів організацій, з якими співпрацює центр.Регулярно проводилася супервізія психологів, соціальних педагогів та працівників.

Таким чином, Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення за звітний період значну увагу приділив активізації роботи як у громаді, так і в лікарні, підвищенню кваліфікації спеціалістів  Центру;  розробляв та впроваджував нові програми та проекти;  розвивав клубну роботу з молоддю та іншими категоріями населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Заступник директора Бондаренко Т.М.

Vkontakte Facebook Twitter