Новорічна вечірка для Позитиву

PozitiVНовий рік – це найяскравіше, радісне, веселе свято, яке просто обожнюють і діти, і дорослі. Прийнято зустрічати його у колі родини, з найближчими друзями. Відсвяткувавши Новий рік з рідними, подарувавши свято діточкам з лікарні,  позитивчики вирішили влаштувати і собі новорічну вечірку «Подорож по новорічній планеті».

Обов’язковою умовою  на вечірці був новорічний  мейк-ап, а саме – малюнок  ялиночки, сніжинки або сніговичка на обличчі чи ручі. Цього разу нашими візажистами були Євгенія Матюшко, Каміла Мусаєва, Оксана Журбас.

вечер позитива

На чарівному потязі всі ми вирушили у подорож. Продовж цього часу Чарівна провідниця Олена Дзюбенко знайомила гостей із особливостями та традиціями святкування Нового року у різних країнах. Щоб найкраще відчути кожну з країн, Роман Юхименко – наш незмінний діджей, ставив національні музичні композиції тих країн, у яких ми зупинялися.  Нам пощастило побувати у Польші, Італії, Німеччині. Потім ми пересіли до чарівного авто та поїхали до Африки (адже потяги туди не ходять). Пересівши на корабель, ми опинилися у Америці. А закінчили ми нашу захоплюючу подорож у Росії. І тут нам сподобалося найбільше, адже саме у цій країні нас привітав сам  Дід Мороз (Роман Юхименко), який кожному подарував новорічний подарунок.

У перервах між зупинками у різних країнах нас розважали музичними та театральними номерами. Леонід Радзіховський виконав різдвяну пісеньку англійською мовою, Юля Бобир зіграла на фортепіано п’єсу «Почуття» та у парі з Тетяною Лаврик показали сценку «Урок у кавказькій школі».

вечер позитива2

Після цього були різноманітні конкурси, ігри, які ми проводили за чаюванням. Найактивнішими учасниками конкурсів  виявилися Евген Джулай, Марк Коваленко та Леонід Радзіховський.

У ролі фотографів виступили Оксана Журбас та Євгенія Матюшко.

Недарма кажуть, як Новий рік зустрінеш – так його і проведеш. Зустріли ми його дуже весело та позитивно).

                                                              Оксана Слєпова
Вісім соціальних проектів на благо громади (2012 рік)

Центр соціально-психологічної реабілітації у тісному партнерстві з ГО “Центр розвитку громад” провів конкурс соціальних проектів у місті Боярка.  За фінансової підтримки  Боярської міської ради у 2012 році було реалізовано 8 надзвичайно успішних проектів, які сколихнули все місто.

Проект «Релакс: створення клубу сімейного дозвілля» («Центр розвитку громад», керівник – Анна Фломбойм) – 4333,00

Релакс

Мета: Забезпечити молодь та сім’ї  можливістю здорового та змістовного дозвілля  шляхом створення клубу сімейного дозвілля «Релакс».

Завдання:

 • Розробити концепцію клубу «Релакс».
 • Закупити необхідні настільні ігри.
 • Поінформувати громаду Боярки про відкриття клубу.
 • Влаштувати презентацію новоствореного клубу.
 • Забезпечити регулярну діяльність клубу «Релакс».

9 червня у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації.   громадська організація «Центр розвитку громад» святково презентувала роботу клубу сімейного дозвілля «Релакс» широкому колу сімей Боярки та району. Головною метою виконавців проекту є  створення комфортних умов, за яких сім’я мала б змогу зібратися разом, відпочити, поспілкуватися, повчитися новому, погратися, – тобто зайнятися усім тим, на що нерідко бракує часу за роботою та буденними турботами. Отримане від Боярської міської ради фінансування було використано на закупівлю настільних ігор. Тепер діти та дорослі мають змогу пограти в Новус (морський більярд), настільний футбол, шахи, шашки, доміно та різні ігри для найменших. До справи закупівлі настільних ігор Новус та Карум (чапаївський більярд) долучилися також президент Федерації України з гри Новус Іван Лісовенко, підприємці Андрій Арчаков, Юрій Єдаков, Ірина Касс. Щосуботи діти разом із батьками грають у настільні ігри;   створюють маленькі «шедеври» у сімейній творчій майстерні; відпочивають у кімнаті релаксації з мультиками; грають у рухливі ігри. Особливо приємно, що до сімейного дозвілля долучаються і татусі, котрі і  з  дітьми залюбки граються, і морському більярду увагу приділити встигають.

Проект «Позитивний погляд-2012: проведення конкурсу та виставки фотографій рідного міста» («Центр розвитку громад», Молодіжний клуб «Позитив», керівник – Оксана Слєпова) – 4572,00

Позитивний погляд Навіть у назвах проектів молодіжного клубу «Позитив» можна знайти відгомін позитивного налаштування і любові до рідного клубу і рідного міста: «Позитивні лісовички» та «Позитивний погляд-2012». Приємно, що молодь здатна не лише виношувати ідеї, але й учиться писати проекти, аргументовано їх захищати та успішно реалізовувати.

Мета: Формування любові до рідного міста у молодих боярчан шляхом проведення конкурсу фотографій.

Завдання:

 • прибрати та облаштувати територію біля пам’яток;
 • виготовити презентацію історичних пам’яток в електронному вигляді;
 • провести презентацію для  парламентів шкіл;
 • провести екскурсії  для лідерів шкіл міста.

Проект «Позитивний погляд» був чи не найпомітнішим. 15 вересня до Дня Боярки спеціалісти Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення, члени ГО «Центр розвитку громад» та молодь з молодіжного клубу  «Позитив»  провели  фотовиставку на центральній алеї парку. Організація цієї виставки – це і був останній етап виконання проекту «Позитивний погляд-2012». У фотоконкурсі взяли  участь команди з усіх шкіл м. Боярка та команда клубу «Позитив» (поза конкурсом). Ось лише декілька відгуків про проект:

 «Ви виросли порівняно з минулим роком. Так тримати! Вітаю з Днем міста!» (Дубовецький Валерій Михайлович, заступник Боярського міського голови з соціальних питань); «Хороша виставка, багато цікавих фото, є навіть дуже професійні. Бажаємо успіхів молоді у розвитку своїх талантів, організаторам – спасибі». (Родина Шимкович); «Ветерани війни, інваліди війни живуть спокійно, тому що є такіталановиті молоді наші онуки та онучки. Дякуємо вам. Ви показуєте природу такою, яка вона є,  і навіть краще» (Мисаня Токонович та Поліна Петрівна); «Фотографії дуже подобаються. Боярка постала на них зовсім іншою – красивою і незвіданою».   (Гофман С.М).; Виставка дуже сподобалася. Фотографії яскраві, гарні. Багато позитивних емоцій від неї» (Ірина Філімонова, студентка);  «Виставка дуже сподобалося. Здивувало те, що автори робіт – це діти! Молодці, талановита молодь. Радісно, що молодь займається такими цікавими і корисними справами. Дякую!»; «Відчувається, що у Боярці живуть добрі люди, які бачать красу. Сподобалися тварини. Це виховує доброту. Техніка дуже висока. І взагалі це – велика праця!» (Олена Олександрівна);  «Заздрісно,  що молоді люди знайшли стільки часу, почуття любові і поваги до рідного міста Боярка, природи і тварин та зобразили це у   своїх творчих світлинах. Дякую за організовану фотовиставку. (Начальник військово-облікового столу м. Боярка  Стороженко А.Ф.); і ще безліч схожих відгуків: «Гарно, зі смаком, прекрасно»; «Дуже красиво»; «Так тримати»; «Дарує позитивний настрій»; «Чудова виставка, справжній позитив!»; «Дуже гарно. Багато знайомих місць на фотографіях. Чекаємо на продовження…».

А 19 вересня 2012 року  в  Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення   відбулося  урочисте нагородження команд, які брали участь у фотоквесті за проектом «Позитивний погляд-2012». За результатами конкурсу, перше місце зайняла команда Боярської ЗОШ № 3:  Шульженко Ірина, Кудрявцева Марія, Пушкар Ксюша, Педенко Аліна, Юхименко Роман. А найкращим фото було визнано «Освідчення у долині Надсона» –  автор  Шульженко Ірина.

Проект «Позитивні лісовички: прибирання історичних пам’яток, розташованих у боярському лісі» («Центр розвитку громад», Молодіжний клуб «Позитив», керівник – Оксана Слєпова) – 2550,00

Позитивні лісовички

Мета: Формувати свідомих патріотів свого міста шляхом залучення молоді до та вивчення історії та догляду за 4-ма пам’ятними місцями в лісовій частині Боярки.

Завдання:

 • прибрати та облаштувати територію біля пам’яток;
 • виготовити презентацію історичних пам’яток в електронному вигляді;
 • провести презентацію для  парламентів шкіл;
 • провести екскурсії  для лідерів шкіл міста. Мета:

Проект під веселою назвою «Позитивні лісовички» спрямовано на те, щоб доглянути та популяризувати історичні пам’ятки, котрі знаходяться в лісі: єврейську могилу, могилу льотчика, пам’ятний камінь у Долині Надсона, пам’ятний знак «Боярка-БАМ» – усі вони занедбані, територія навколо них не прибрана, а молодь міста, на жаль, майже не знає історію цих пам’яток.  Усі ці роботи були  виконані  волонтерами – членами молодіжного клубу «Позитив».

Мета проекту – формування свідомих патріотів свого міста шляхом залучення молоді до вивчення історії та догляду за   пам’ятними місцями в лісовій частині міста Боярка.  У ході реалізації проекту, крім прибирання та облаштування   територій, планується зробити  фотографії   пам’яток,  провести презентацію  про   їх   історію  у шести учбових закладах Боярки та учбові екскурсії для  майбутніх юних екскурсоводів.
Керівник проекту – член ГО «Центру розвитку громад», Президент молодіжного клубу «Позитив» Оксана Слєпова.

Проект «Порив до небес: видання збірки вибраних творів поета Івана Коваленка» («Центр розвитку громад», керівник – Марія Кириленко) – 7800,00

Порив до небес

Мета:

 • Надати можливість молоді м.Боярка вивчати творчість поета-боярчанина Івана Коваленка шляхом видання збірки вибраних творів поета «Порив до небес».

Завдання:

 • Підготувати до видання збірку «Порив до небес».
 • Видати збірку.
 • Розповсюдити збірку серед учнівської молоді міста Боярка та серед освітян міста.

Проект «Порив до небес» тісно пов’язаний з іншим цікавим починанням Боярської міської ради: за ініціативи ГО «Центр розвитку громад» у 2012 році вперше пройшов Фестиваль імені Івана Коваленка, котрий включив у себе чотири конкурси: поетичний конкурс «Віршована мелодія», конкурс читців, вокальний конкурс і конкурс гітаристів. І хоча це лише перший рік проведення Фестивалю, до нього вже  долучилися учасники з сіл і міст усієї України. Це викликало необхідність видання збірки поета Івана Коваленка для того, щоб гості Боярки мали змогу ознайомитись із творчістю поета, котрий складає славу міста. Передбачається, що  найкращі з лауреатів Фестивалю отримають книжку  у якості додаткового приза. Водночас вирішувалась проблема браку творів Івана Коваленка у школах  та бібліотеках Боярки.

Порив до небес 2

Проект «Книжковий бум: залучення нових читачів до Боярської міської бібліотеки №1» («Жіноча громада», керівник – Віра Венгер) – 4010,00

Книжковий БУМ

Мета:  Збільшити кількість читачів шляхом поповнення книжкового фонду та залучення нових користувачів бібліотекою.

Завдання:

 • Провести заходи по залученню нових користувачів бібліотекою.
 • Популяризувати бібліотечний заклад та читання як засіб самоосвіти та саморозвитку.
 • Поповнити книжковий фонд сучасними виданнями.

За проектом було закуплено нову літературу для бібліотеки та проведено заходи по збору літератури та по популяризації книжки серед школярів. Особливого розголосу набув вечір роману та романсу, котрий пройшов у Києво-Святошинському ЦСПР, під час котрого було зібрано багато цікавих книжок для бібліотеки, а глядачі отримали насолоду від  романсів у виконанні наших боярських митців.

Проект «Вуличний Інтернет: розміщення по місту інформаційних дощок для безкоштовних оголошень» («Спортивна громада», керівник Слава Сенчук) – 3850,00

Вуличний Інтернет

Мета: Сприяти розширенню можливостей городян у задоволенні потреб трансляції і обміну приватною інформацією шляхом виготовлення та встановлення дощок оголошень.

Завдання:

 • Визначити оптимальні локації для встановлення дощок;
 • Встановити дошку у визначеному місці.
 • Здійснювати моніторинг та контроль користування новим інформаційним засобом.
 • Розробити план подальшого розвитку інформаційної інфраструктури міста.

Інформаційна дошка встановлена в історичній частині міста біля Будинку культури. Відбувається своєрідне тестування – чи реально впорядкувати таку непросту сферу комунікації між жителями міста, як розміщення об’яв.  Спостереження іде у двох напрямках – наскільки вдасться колективу БК забезпечити цивілізоване користування дошкою і наскільки жителі Боярки до цього готові.  І якщо перший досвід виявиться вдалим, можливо, такі самі дошки з’являться по всій Боярці.

Особливо потрібно виділити два проекти, що спрямовані на допомогу багатодітним родинам.

Проект «Нове життя старого велосипеда: забезпечення велосипедами дітей з багатодітних родин» (ГО «Академія стратегічних наук», керівник – Зоя Бургонська) – 6060,00

Нове життя старого велосипеда

Мета: Покращити матеріальне становище, залучити до екологічного руху членів малозабезпечених сімей та дитячих будинків сімейного типу м. Боярка, шляхом збору серед населення велосипедів, що не використовуються, їх ремонту, наладки, дообладнання деталями, яких недостає та передачі 25 велосипедів дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей та дитячих будинків сімейного типу м. Боярка.

 Завдання:

 • Гуртування активних членів громади до вирішення проблем та задач громади, підвищення рівня свідомості членів громади м.Боярка.
 • Розвиток екологічного руху та екосвідомості членів громади м.Боярка.
 • Покращення матеріального становища багатодітних та малозабезпечених сімей та дитячих будинків сімейного типу м. Боярка.

 Відгуки за проектами:

«Я дуже радий, що в мене з’явився велосипед». (Дединістов Володимир). «Дякую за те, що я можу тепер кататися на велику». (Петриченко Валера).  «Я дуже радий і вдячний, що в мене є за новий велосипед». (Чуткий Ілля.) «Я завжди приїжджав другим, а тепер приїду першим на дивогонці». (Ярема) «Дитина отримала прекрасний велосипед, про який мріяла. Велосипед швидко їздить, зручний, добре маневрує. Величезне спасибі.» (Максим)

 «Дякую за поремонтований велосипед, мені дуже подобається кататися на ньому. Я хочу, щоб у кожної дитини був велосипед». (Велес Бургонський)

Проект «Шкільний портфель: забезпечення дітей з багатодітних родин шкільним приладдям» («Асоціація багатодітних родин «Велика сім’я», керівник – Сергій Чуткий) – 6821,00

Шкільний портфель

Мета: Допомогти 20 малозабезпеченим багатодітним сім’ям  м. Боярка забезпечити 64 дітей до нового навчального року канцтоварами, шкільним приладдям та портфелями.

Завдання:

 • Зусиллями місцевої громади зібрати канцтовари та шкільне приладдя.
 • Забезпечити портфелями дітей з найбільш нужденних родин.
 • Підготувати та провести свято 1 вересня для дітей з багатодітних родин міста.