Вокальний конкурс

3 листопада, в актовій залі Києво-Святошинського районного центру творчості молоді «Оберіг» (директор – Надія Скакодуб), відбувся другий етап конкурсу  вокалістів, що  проходив у рамках Молодіжного мистецького фестивалю імені І.Коваленка, запровадженого у 2012 році  Боярською міською радою за ініціативи громадської організації «Центр розвитку громад» та при підтримці Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації.

Втім, конкурсом даний захід був лише за формою. А за змістом він перетворився на справжнє пісенне свято. Свято-уклін видатній постаті в українській історії: учителю, поету, дисиденту, політв’язню радянських часів і просто прекрасній талановитій людині – Івану Юхимовичу Коваленку. Він не лише писав вірші, але й грав на багатьох музичних інструментах, добре малював, володів акторським мистецтвом. І всі свої вміння передавав учням, виховуючи їх всебічно розвиненими особистостями. Лозунгом фестивалю є його слова, звернені насамперед до молоді «Людино, розцвіти!» Висока поезія цього митця приваблює композиторів, спонукає їх до створення пісень.

Про те,  як відбувся вокальний конкурс, дізнаємося від керівника інформаційно-аналітичною службою ЦСПР, Почесного Президента фестивалю, доньки  поета Івана Коваленка Марії Іванівні Кириленко.

– Марія Іванівно, що вдалося, які є зауваження, які перспективи конкурсу на наступний рік?

– Конкурс пройшов на найвищому рівні. Особлива подяка за прекрасну організацію директору КСЦТМ «Оберіг» Надії Скакодуб, педагогу-організатору Тетяні Скочко та усім, хто долучився до проведення конкурсу.  Надзвичайно приємно, що конкурсанти не розчарували високопрофесійне журі. Я була свідком, як  детально члени журі розбирали виступ кожної дитини.  На перший раз не  враховували деякі  проблеми з виконанням пісень на слова Івана Коваленка – не всі мали змогу їх відшліфували до ідеального рівня за досить короткий час. Тому наступного року  журі поставиться  до цього прискіпливіше!

Журі

А ось як на питання «Які Ваші враження від конкурсу?» відповіла чи не головна людина на Фестивалі – Ангеліна Миколаївна Лахтадир:  голова правління ГО «Центр розвитку громад», що і проводить цей Фестиваль.

–  Мені сподобалися всі конкурсанти, всі дуже старалися і всі молодці.  А в перспективі не хотілося б, щоб цей конкурс перетворився на  суто вокальний. Девіз фестивалю: «Людино, розцвіти!», тож головне його завдання – надихнути нашу молодь до розвитку, не відбити охоту до творчого самовираження. Тому  всі учасники будуть відмічені  саме за ті яскраві риси, котрі їм притаманні,  і ніхто не залишиться без призів і відзнак. Але все це буде вже на гала-концерті.

Замість післямови

– Ми дякуємо всім, хто доклав зусиль для того, щоб це свято відбулося. І всім дітям, які брали участь у конкурсі та ближче познайомилися з творчістю видатного поета Івана Коваленка. Ви всі талановиті, обдаровані, творчі особистості! Тому членам журі нелегко буде визначити найкращих з-поміж вас…

За кулісами

Саме ці слова стали заключним акордом конкурсу. Що ж до результатів, то з ними всі бажаючі матимуть змогу ознайомитися найближчими днями на сайті Івана Коваленка в розділі «Фестиваль».

…Попереду – конкурс гітаристів. Попереду – гала-концерт, на якому й будуть нагороджені переможці всіх етапів фестивалю. Попереду – чергові зустрічі з друзями та поетичним словом – часом трепетно-ніжним, інтимно-мінорним, часом  полум’яним, закличним і буремним, та завжди чистим і щирим, як саме життя поета-борця, поета-вчителя Івана Коваленка.

Докладніше про конкурс вокалістів читайте на сайті поета Івана Коваленка.Вокальний    Переможець

 За матеріалами «Боярка-інформ»

image_pdfimage_print