Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Сприяння соціальному підприємництву

Автор: Editor Опубліковано: Листопад - 27 - 2012
image_pdfimage_print

social-businessПротягом жовтня і листопада  в приміщенні ЦСПР  проводився тренінг за проектом «Сприяння соціальному підприємництву», який організувала Боярська міська рада в особі головного бухгалтера Балуєвої О.М., а проводив тренінгові заняття –  Володимир Проскурін.  Протягом 6 тижнів, щосуботи, найактивніші боярчани мали можливість дізнатися, що являє собою соціальне підприємництво, навчитися складати бізнес-план і, на останній зустрічі, в діловій грі спробувати себе в якості підприємця.

За визначенням Freer Spreckley, Колледж Beechwood в Leeds, Великобритания, 1978 –  «соціальне підприємство» – це легально зареєстрована організація,  котра працює для досягнення як комерційних, так  і соціальних цілей. На праві спільної власності організація належить всім її членам і працює на принципах демократичного контролю. Фінансова незалежність, створення соціального багатства і відповідальність за охорону навколишнього середовища лежать в основі планування діяльності і визначення цілей роботи.

Традиційний бізнес Соціальне підприємство Доброчинність
Комерційна структура Соціально орієнтована структура Соціально орієнтована структура
Не залежить від зовнішніх джерел фінансування, необхідний лише стартовий капітал Не залежить від зовнішніх джерел фінансування, необхідний лише стартовий капітал Залежить від зовнішніх джерел фінансування, донорів
Отримує прибуток від власної діяльності, метою якої є максимізація Отримує прибуток від власної діяльності, метою якої є пом’якшення чи вирішення конкретних соціальних проблем Отримує гранти і пожертвування, метою яких є пом’якшення чи вирішення конкретних соціальних проблем
Прибуток розподіляється серед акціонерів Прибуток реінвестується Немає прибутку

Цілі проекту «Сприяння соціальному підприємництву»:

 • Сприяти створенню в Україні успішних соціальних підприємств, які б працювали на довгострокову перспективу;
 • Привнесення бізнес-підходів в роботу НПО для забезпечення стійкості надання соціальних послуг і зменшення залежності НПО від спонсорської підтримки;
 • Соціальні підприємці використовують інноваційні ідеї і різноманітні ресурси для рішення соціальних проблем.

Така діяльність в результаті приводить до стійких позитивних соціальних змін в суспільстві.

Боярка не єдине місто в Україні, де реалізується цей проект. У багатьох містах  України (Львів, Одеса, Новоазовськ , Сімферополь та ін..) вже діють організації  даного типу.

Фінансову підтримку соціального підприємництва на паритетних умовах здійснюють «Ерсте Банк», що надає пільгові кредити для комерційної діяльності організації і «Фонд Східна Європа», який за допомогою грантів фінансує соціальну складову.

Сертифікати учасників тренінгу отримали 15 боярчан. Дуже сподіваємось, що і в нашому місті скоро з’являться так необхідні нашій громаді соціальні підприємства.

Бондаренко  Т.М., заст..дир. ЦСПР

Vkontakte Facebook Twitter