Ковчан О.В. Дипломна робота бакалавра: ПР у соціальних програмах по підтримці сім’ї. – К.: Київський національний університет культури та мистецтв, 2011. – 45с.
РОЗДІЛ 2.
ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ПР У ПРОГРАМІ
«СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ» КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ (ЦСПР)
2.1. Особливості соціально-психологічної роботи за програмою «Сімейні цінності» в Києво-Святошинському ЦСПР
Автором дослідження 3 роки поспіль було проходжено виробничу практику саме у цьому закладі, тому специфіка ПР-діяльності ЦСПР при виконанні соціальної програми «Сімейні цінності» була досліджена польовим та кабінетним методами, а також методом спостереження.
Спочатку розглянемо сутність та особливості соціально-психологічної роботи установи, соціальну програму котрої ми будемо досліджувати з точки зору застосування ПР.
Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (м. Боярка) – це один із п’яти аналогічних центрів, що діють в Україні. Ще 4 розташовані в містах Коростені та Славутичі, селищах міського типу Бородянці та Іванкові. Ці структури були створені за ініціативою «ЮНЕСКО», багато років працювали за Чорнобильською програмою ООН та Чорнобильською Програмою Відродження та Розвитку ПРООН в Україні. Водночас це бюджетні установи, що багато років знаходились у структурі МНС, а наразі знаходяться на стадії реформування, оскільки гострота наслідків Чорнобильської катастрофи з роками слабшає. Діяльність Центрів спрямована на соціально-психологічну реабілітацію населення, що проживає в зоні посиленого радіологічного контролю. Таким чином, спеціалісти Центру займаються соціальною реабілітацією населення – видом соціальної роботи, спрямованої на відновлення основних соціальних функцій, психологічного, фізичного, морального здоров’я, соціального статусу сімей, дітей та молоді [1].
Читати далі »