Співпраця ЦСПР з жіночою консультацією

Автор: Editor Опубліковано: Жовтень - 16 - 2012

9 жовтня було продовжено договір про співпрацю ЦСПР з жіночою консультацією К-Святошинського району з метою координації дій з питань пропаганди здорового способу життя та формування психологічної готовності до пологів, освоєння необхідних практичних навичок у вагітних жінок, які проживають на територіях,  потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Наша співпраця з жіночою консультацією почалася ще у 2005 році. І зараз кожної середи психолог проводить заняття для вагітних, індивідуальні та сімейні консультації.

Теоретичні й практичні дослідження в області психології материнства свідчать, що для ефективної підготовки жінки до народження й виховання дитини необхідно здійснювати психологічну роботу в декількох напрямках: збільшення знань про вагітність, пологи, розвиток дитини; підвищення рівня психологічної готовності до пологів; освоєння навичок догляду за дитиною. Авторська програма психологів ЦСПР «Стати мамою» спрямована  допомогти  зацікавленим особам набути ті знання, котрі життєво необхідні всій сім’ї у період очікування на народження дитини та адаптації до перших тижнів батьківства.

Досить часто жінки переживають тривогу, хвилюються про майбутню дитину, відчувають страх перед майбутніми пологами. На заняттях передбачена робота учасниць з власним психоемоційним вантажем, накопиченим протягом життя. Використання спеціальних психологічних методів дає можливість жінці оволодіти способами подолання різноманітних страхів, зменшення внутрішньої напруги, вміння зосереджуватися і переключати увагу та сформувати готовність до партнерської взаємодії під час пологів. Це сприяє ставленню  до пологів як до фізіологічного процесу і допомагає сформувати позитивне налаштування на пологи і свідому  активну участь у процесі народження дитини.

 Заступник директора Бондаренко Т.М.

image_pdfimage_print