Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Кожного дня спеціалісти центру надають соціально-психологічну допомогу дітям та їх батькам з усієї Київської області, працюючи у стаціонарних відділеннях Київської обласної дитячої лікарні (м.Боярка). Психологи, соціальні педагоги та працівники, відповідно до умов лікарні та можливостей пацієнтів, застосовують різноманітні форми роботи, а саме: індивідуальні консультації дітей, підлітків та дорослих; сімейне консультування; психодіагностику; психокорекційні індивідуальні та групові  заняття; інформаційні зустрічі; тренінги  та масові заходи.  Протягом 12-ти  років співпраці ЦСПР з Київською обласною дитячою лікарнею назбиралося багато світлин робочих моментів наших спеціалістів у відділеннях лікарні та на території Центру. Нещодавно було оформлено альбом-фотозвіт про роботу з хворими дітьми та їх батьками, де відображені і яскраві моменти,  і щоденна праця спеціалістів.

У першому півріччі, порівняно з відповідним періодом 2011р., значно зросла кількість індивідуальної роботи з пацієнтами КОДЛ та їх батьками. Також діти  (вдвічі) та підлітки (втричі) частіше  брали участь у тренінгових заняттях та інформаційних зустрічах,  ніж у минулому році. Активна діяльність спеціалістів ЦСПР у стаціонарних відділеннях Київської обласної дитячої лікарні продовжилася і в наступному – третьому кварталі.

Індивідуальна робота та консультації дають  можливість маленьким пацієнтам та їх батькам отримати необхідну соціально-психологічну підтримку. Дехто вирішує особистісні психологічні проблеми, а хтось обговорює життєві перспективи, навіть може отримати професійну орієнтацію. Саме так,  із запитом на визначення своєї професійної спрямованості звернулося протягом звітного періоду 55 підлітків – пацієнтів КОДЛ.  Як показує практика, під час відновлення після  гострого періоду  хвороби, діти націлені на актуалізацію свого майбутнього, вони готові пізнавати себе, розкривати власні можливості.

Щодня ігрова зала Центру відкрита для маленьких пацієнтів лікарні, які разом з батьками мають можливість виходити за межі відділення. Перебування серед іграшок та ігор покращує емоційний стан не лише дітлахів, а й  їх батьків. У 3-му кварталі 2012 року продовжилась робота з сім’ями та пропаганда сімейних цінностей. Зокрема,  клуб сімейного дозвілля «Релакс» розширив свою діяльність: щосуботи батьки з дітьми запрошуються не лише на ігротеку, а й на майстер-класи в рамках діяльності Сімейної творчої майстерні. Мами з хворими дітьми з числа тих, що перебувають   на лікуванні в КОДЛ, можуть відвідувати і приймати активну участь у заняттях.

        Тетяна БОНДАРЕНКО,

 за матеріалами звіту про роботу за 9 місяців 2012

Vkontakte Facebook Twitter