Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Правила групової роботи за програмою «Я і моя дитина»

Автор: Editor Опубліковано: Жовтень - 18 - 2012

Правило «Гарного настрою»

Заздалегідь налаштувати дитину на позитив (збираючись вдома, дорогою до Центру): «Ми йдемо на заняття. Пам’ятаєш, минулого разу тобі сподобалося… Там буде цікаво та весело».

Правило «20 хвилин»

Переступати поріг Центру не пізніше, ніж 9.40. Дитина потребує деякого часу для адаптації, емоційної підготовки до роботи в групі. Після 10.15 на заняття не заходимо.

Правило « Без іграшок»

Входити в кімнату для занять без іграшок. За 5 хвилин до заняття налаштувати дитину: «Скоро ми підемо вітатися з усіма, тому залишимо всі іграшки в ігровому залі. Після заняття ми з тобою обов’язково пограємо в цю гру…».

Правило «Горщика»

Зводити дитину в туалет перед початком заняття (обов’язково !) і після закінчення (за бажанням). Якщо під час заняття необхідна «туалет-пауза», то вона не повинна відволікати інших членів групи.

Правило «Співробітництва»

Педагог і батьки на занятті –  партнери. Необхідно розуміти, що у процесі роботи розмови на сторонні теми суттєво знижують ефективність співробітництва. Крім цього, модель поведінки мами під час заняття передається її дитині.

Правило «Кризи»

У випадку неадекватної поведінки дитини (вередування, істерики) варто вивести її із групової кімнати та заспокоїти. У групі це зробити набагато складніше.

Правило «Єдності»

Кожне заняття має свій початок і кінець. Якщо дитина втомилася –  середину заняття можна пропустити.

Присутність на ритуалах вітання й прощання – обов’язкова.

Правило «Давай поговоримо»

Дорогою до додому, а також вдома обговорюйте заняття з дитиною. Дізнайтеся, які в неї враження, що сподобалося, а що, можливо, не сподобалося. Виконуйте деякі заняття із дитиною вдома.

Рекомендації й побажання

Акцент – на процес, а не на результат.

Головне, щоб дитині сподобався процес заняття. Якщо дитина дійсно чимось зацікавлена –  результат не змусить себе чекати.

Не підганяйте!

Мами, у випадку, коли ваша дитина не справляється на занятті, –  не підганяйте її, а намагайтеся зацікавити.

Те, що дитина може – робить сама, що не може – робимо разом.

Завтра дитина буде робити те, що сьогодні вона робила з мамою. І саме тому, що це було з мамою. Зона справ разом – це золотий запас дитини, його потенціал на найближче майбутнє. Ось чому її назвали зоною найближчого розвитку. Дитина буде розвиватися швидше, почувати себе впевненіше, успішніше  (Ю. Гіппенрейтер).

Мова йде про поступовість. Те, що дитина може – робить сама, що не може – робимо разом.

Беріть свій килимок для масажу.

Дитині буде легше розслабитися на домашньому килимку.

Необхідно мати із собою вологі серветки, старий одяг або фартушок, щоб дитина не забруднилася й батьки почували себе спокійно: це суттєво впливає на результативність творчих занять.

Vkontakte Facebook Twitter