Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Людмила Царенко

Людмила Царенко веде семінар із наративного консультування

20 вересня 2012 року в ЦСПР пройшов другий семінар з наративного консультування. У творчій залі зібралися спеціалісти Центру та люди, захоплені психологічною практикою. Царенко Людмила Григорівна, старший науковий співробітник Інституту психології ім. Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук, розпочала довгостроковий навчальний проект за своєю програмою. Учасники програми мають можливість створити новий наратив власної професійної підготовки і отримати сертифікат після закінчення навчання.

На цьому семінарі розглядали особливості роботи психолога з власним матеріалом, рівні розгортання розповіді, етапи наративного консультування, а також давали «назви» клієнтським історіям. Вчилися вирішувати найголовніше завдання наративного консультування – створювати чи підтримувати, розширюючи, вже існуючий позитив в досвіді клієнта.

Як завжди, після семінару була проведена рефлексія, де кожен зміг поділитися емоціями та думками з приводу того, що відбувалося:

Назаренко Наталія: враження від семінару позитивне, отримала нові знання про процес консультування, хочеться більше практики.

Жанталай Наталія: актуальний корисний досвід, доступна подача матеріалу, вразила система консультативних моментів та як вони можуть виглядати.

Денисенко Жанна: тема семінару виявилась дуже актуальною в особистому аспекті.

Степанець Наталія: вразила позитивна атмосфера на семінарі, побажання – продовжувати і не зупинятись.

Хохлова Інна: сподобалась професійне ведення семінару. Метод роботи в наративі дуже близький до життя людини взагалі. Це забезпечить м’яке сприймання матеріалу клієнтом.

Сіраєва Марина: виявляється, що консультувати – це не страшно. Хочеться і надалі відвідувати семінари і отримувати все більше інформації, яку можна застосовувати в майбутній практичній роботі.

Проценко Максим: залишились позитивні враження від знайомства з новим методом. Різні підходи в консультуванні дають можливість для творчого пристосування.

Сабадаш Альона: позитивні враження, новий практичний досвід. На практичному завданні зуміла виступити в ролі клієнта (думала, що нічого не зможу вигадати).

Царенко Людмила Григорівна: легко працювати в доброзичливій атмосфері. Дуже цікавою була пропозиція Інни матеріалізувати метафору про проблемну історію як про клубок ниток, давши можливість клієнту обирати різні нитки (колір, фактура, довжина) для позначення проблеми.

Навчальна група ще відкрита. Можна скористатися нагодою опанувати новий метод консультативної практики.

Тетяна БОНДАРЕНКО, заступник директора з методичної роботи

Vkontakte Facebook Twitter