Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Конкурс читців

Автор: Editor Опубліковано: Жовтень - 30 - 2012

17 жовтня, в Боярській ЗОШ №1 (директор – Катерина Мелашенко), в рамках Молодіжного мистецького фестивалю імені Івана Коваленка, відбувся конкурс читців-2012.

Те, що конкурс відбувся у Боярській ЗОШ №1,  – невипадково. Адже це учбовий заклад, котрий  став рідним для поета Івана Коваленка та його дружини Ірини Павлівни. Багато років життя подружжя цих видатних педагогів віддало саме цій школі. І, мабуть, символічно, що саме цього дня  прозвучав вірш  Івана Коваленка «Де ліс до Боярки підліг…», присвячений одній із випускниць  цієї школи Ларисі Пекарській, вихованці дитбудинку, що залишилась сиротою через те, що її батька було репресовано. У цьому автобіографічному вірші змальовані боярські реалії:

«…  Там насип, став і залізниця,

Вагонів гуркіт і гудок…

Мені і зараз часто сниться,

Що в школі я веду урок.

Триклятий поїзд знов гуркоче,

Нічого в класі вже не чуть,

І я спиняюсь неохоче,

Дивлюсь на тебе. Не забуть

Очей заплаканих твоїх…

А що я знав? А що я міг?…»

 Виконавиця цієї поезії – Катерина Волошина (Києво-Святошинська районна класична гімназія),  перемогла у номінації «Краще виконання вірша Івана Коваленка».

Поезія гуртує молодих…

А розпочався конкурс віршем Івана Коваленка «Фестиваль». Написаний з  піввіку тому, цей вірш  був присвячений зовсім іншому  боярському  фестивалю, і хіба міг подумати зовсім молодий тоді учитель,  що цим віршем    колись відкриватимуть  фестиваль його імені.

 «У Боярці велике свято!

Тим, хто не був,- хай стане жаль…

Мистецтво вийшло святкувати

Свій урочистий Фестиваль…»

 Виконала цей вірш Тетяна Стельмащук (Боярська ЗОШ №1), яка отримала перше місце в цьому конкурсі.

Премію  за найбільш проникливе виконання віршів І.Коваленка отримала Селезньова Марія (Боярська ЗОШ №4). Це премія імені Ольги Рожманової – також випускниці Боярської ЗОШ №1, учениці подружжя Коваленків,  популяризаторки його творів. Цю премію фінансує син Ольги Рожманової – Дмитро Мацука.

І ще один зворушливий епізод цієї цікавої мистецької події. Одна з дипломанток  конкурсу, студентка університету ім.Т.Г.Шевченка Дарина Мелашенко закінчила проникливим виконанням читанням поезії І.Коваленка «Старе піаніно». Після чого виконала на піаніно декілька мелодій, співзвучних духовному настрою конкурсу…

 Про те, як пройшов конкурс, ми запитали Почесного Президента Фестивалю, члена Оргкомітету та журі, доньку поета Івана Коваленка, Марію Кириленко.

 – Марія Іванівно, які Ваші враження про конкурс читців?

– Конкурс відбувся на дуже високому рівні як з точки зору організації, так і з огляду на загальний рівень виконавської майстерності учасників. Від імені Оргкомітету фестивалю висловлюю подяку директору Боярської ЗОШ№1 Катерині Миколаївні Мелашенко та  викладачу української мови та літератури Поліні Олексіївні Ярошенко. Вони вклали душу в організацію конкурсу, сповнили його теплими почуттями  і високими помислами.  А ще ми дякуємо всім педагогам, що готували учасників до конкурсу.  Ми цінуємо те, як відповідально і сумлінно вони підійшли до цієї справи. А нашу талановиту молодь – лауреатів та дипломантів конкурсу – ще чекає нагородження на гала-концерті.

 – Можливо, є якісь зауваження чи побажання?

– Так, але лише в тій частині, що стосується визначеного Оргкомітетом порядку проведення конкурсу. Ми ще будемо радитись, але вже зараз можна спрогнозувати, що до Положення будуть внесені  деякі корективи. Зокрема, до другого туру потрібно буде готувати лише вірш І.Коваленка;   читати дозволятиметься  лише напам’ять;  буде обмежена довжина вірша;  можливо, буде зменшена кількість учасників від одного учбового закладу.  І, звичайно, хочеться висловити надію, що наступного року у конкурсі візьмуть участь конкурсанти з  усіх шкіл Києво-Святошинського району.

 Довідка про Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка:

 У 2012 році за ініціативи громадської організації «Центр розвитку громад» Боярська міська рада запровадила щорічний Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка. Це  символічно, адже Боярка історично пов’язана з багатьма видатними творчими особистостями, – художниками, поетами, музикантами.

Фестивалю присвоєно ім’я учителя, поета та дисидента Івана Юхимовича Коваленка, котрий прожив у Боярці більш, як піввіку. Висока поезія цього митця традиційно приваблює композиторів, спонукає їх до створення пісень. І.Коваленко був видатним педагогом, усе життя присвятив навчанню та вихованню молоді. Він не тільки писав вірші, але й грав на багатьох cтрунних музичних інструментах, добре малював, володів акторською майстерністю  і всі свої вміння передавав учням, виховуючи їх всебічно розвиненими особистостями.

Метою Фестивалю є виховання у молоді патріотичних почуттів,   гармонійний розвиток підростаючого покоління та увічнення пам’яті поета-дисидента та педагога Івана Коваленка. Основними завданнями фестивалю є  виявлення творчо обдарованої молоді, розвиток її потенціалу; створення умов для творчого самовираження молодих людей; популяризація поетичного слова та української пісні серед дітей та молоді;  сприяння залученню меценатів та спонсорів до підтримки творчої молоді.

Символом Фестивалю є фантастична «квітка-зірка», девізом – заклик поета «Людино, розцвіти!»:

Людина кожна – КВІТКА неповторна,
Найбільше в світі чудо із чудес!
І кожен з нас приходить на цей світ
Лише для того, щоб розквітнуть щастям,
Розкрити всі таланти і уміння,
Щоб своїм цвітом осявати всесвіт
І всім віддать його як найдорожчий дар.

Людино, розцвіти!

   Нагадуємо, що до участі у Фестивалі запрошується талановита молодь віком від 7 до 30 років,  що випробовує себе у мистецтві художнього читання, поезії, вокалу, гри на музичних інструментах тощо.  Добігає кінця Міжнародний поетичний конкурс «Віршована мелодія»,  другий тур вокального конкурсу відбудеться 3 листопада, а конкурсу гітаристів –  17 листопада.  У конкурсантів є можливість прибути одразу на 2 тур конкурсів за наявності направлення від учбового закладу.

Подробиці – на сайті поета Івана Коваленка http://ivan-kovalenko.info/   е-мейл  для довідок –    mkyrylenko@ukr.net

 

Радислав Кокодзей

Vkontakte Facebook Twitter