•
  • Лінки

• Friends of Chernobyl Centers

image_pdfimage_print

15 вересня 2012 року  за підтримки Боярської міської ради пройшов 7-й етап Кубка Європи з новусу (морський більярд).  Від Федерації новусу України  учасників привітав Президент федерації Іван Лісовенко,  від імені Боярської міської ради – заступник  міського голови Давиденко М.І., а від  громадськості міста – фольклорний колектив  жіночого клубу «Затишок», що діє при Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення.  Варто згадати, що саме Центр реабілітації значним чином причетний до ствердження  новусу   на теренах України. При Центрі постійно діє клуб «Новус», а команда «Позитив» з однойменного клубу ЦСПР бере участь у міжнародних змаганнях.  У квітні 2012 року в Боярці пройшов перший міжнародний турнір з новусу серед шкільних команд. На цьому турнірі команда «Позитив» зайняла перше місце, обігравши сильну латвійську команду. А три хлопці з «Позитиву»  взяли участь у 7-му етапі кубка Європи і показали достойні результати.  Клуб «Новус»  діє при Києво-Святошинському  центрі реабілітації населення та знаходиться за адресою м. Боярка, вул. Хрещатик, 83,  ЦСПР, телефон  (045-98)46-851.   Заняття проводяться двічі на тиждень у вівторок та четвер з 16.00.

А тепер докладніше про кубок Європи. У турнірі взяли  участь 38 спортсменів з Латвії, Естонії, Росії, України. Серед учасників були такі  імениті новусісти, як

• Мереранд Урмас  – 65 років, Естонія, 4-й номер міжнародного рейтингу;
  • Лаугаліс Артурс, Латвія, срібний призер Чемпіонату Європи 2009 року, 5-й номер міжнародного рейтингу;
  • Лепіст Міхель, Естонія, 6-й номер міжнародного рейтингу та інші найсильніші майстри цього виду спорту.

Варто відзначити й наймолодшого учасника турніру – Лепіст Міккі, сина естонського іменитого новусіста, котрому всього 11 років! І це не завадило йому зайняти досить високе 8-е місце в турнірній таблиці.

Дебютували на турнірі такого високого рівня, і багато українських новусистів, серед яких відзначимо ветеранів та молодих спортсменів з Боярки та Вишневого. Це Місевскій Олексій, 18 років,  випускник 1-й Боярської ЗОШ №1 – 14 місце;  Калінін Ігор, учитель фізкультури Боярської ЗОШ №1 – 15 місце, Федоренко Анатолій, викладач легкої атлетики та новусу кафедри фізичного виховання і спорту університету ім. Шевченко – 18 місце, Кедров Олександр, Київ, 65 років – 21 місце, Бойко Володимир, 13 років, 3-я школа м. Вишневе – 22 місце, Мельников Дмитро, м. Київ – 23 місце, Ярмоленко Вадим, 15 років, 5-а Боярська школа – 27 місце. Відмінний дебют, якщо враховувати, що хлопці займаються цим видом спорту менше року!

А 1-е і 2-е місця зайняли новусісти з Естонії – Лепіст Міхель і Мереранд Урмас, 3-е і 4-е місця – новусісти з Латвії Лаугаліс Артурс і Еглітіс Улдіс.

Український етап кубку  Європи у 2012 році став примітний тим, що вперше в історії новусу, був проведений окремий турнір для інвалідів-візочників. І не випадково, що ця подія сталася саме в Україні. Федерація новусу  України вже не перший рік активно розвиває і проводить турніри з новусу серед інвалідів, обравши  цей напрямок одним із пріоритетних.

Це позитивно позначається на становленні новусу в Україні в цілому і вже починає приносити перемоги нашій країні на міжнародній спортивній арені. У 2011 році в Одесі, на міжнародному турнірі наші новусисти-колясочники вже входили в призери, зайнявши 2-е місце. На 7-му кубку Європи в Боярці в турнірі для інвалідів  взяло участь 10 спортсменів з Києва, Одеської області  і Латвії. Наші хлопці виявилися на висоті, показавши класну і безкомпромісну боротьбу, завоювавши головний приз турніру – Кубок Виклику. Сергій Сорокопуд та Микола Коджебаш відтіснили головних конкурентів –  новусистів з Латвії: Сергія Китова та Вадима Рачіка на друге і четверте місця. Сергій Сорокопуд – 1 місце, Микола Коджебаш – 3 місце!

Федерація новусу України приділяє особливу увагу розвитку новусного спорту серед дітей. Розроблено всеукраїнський проект розвитку новусу в навчальних закладах, який передбачає організацію секцій, проведення шкільних всеукраїнських змагань та участь переможців у щорічних Олімпіадах з новусу, котрі будуть проходити на Чорноморському узбережжі Криму. У 2011 році така Олімпіада пройшла в м. Скадовську, в ній взяло участь близько 80-ти дітей в трьох  вікових категоріях.

У 2012-2013 рр. федерацією новусу України за підтримки Боярського міського голови Тараса Добрівського запланована організація в Боярці новусної шкільної ліги. Такий інноваційний підхід до проблеми змістовного та здорового дозвілля допоможе відірвати наших дітей від надмірного просиджування за комп’ютерами, від вуличних негативів і шкідливих звичок, буде спонукати молодь до активного способу життя.

Запрошуємо адміністрації шкіл приєднатися  до цього проекту.