«Позитив» у гостях у відомого художника Акбара Хурасані

Автор: Editor Опубліковано: Червень - 14 - 2012

16 червня 2012 року учасники МК «Позитив» відвідали виставку живопису відомого художника, афганця Акбара Хурасані (Акбар означає – великий, а прізвище походить з давньої назви Афганістану – Хурасані). Акбар є основоположником нової течії у живопису – орієнтального імпресіонізму.

Акбар народився у гірському селі Сантахт провінції Дайкунді в Афганістані. Він учився у Київському художньому інституті. Акбар як біженець (через війну в Афганістані) у 2003 році отримав статус громадянина України і тепер вважає Україну своєю другою батьківщиною.

Художник зустрів нас на порозі галереї «АтрибутЪ», яка знаходиться на вул. Шовковичній, 30-Б. Як же нам було приємно, що Акбар особисто провів для нас екскурсію залами галереї і розповів майже про кожну із своїх робіт – про те, як саме народжувалися його картини, про їх історію. Майже всі роботи мають глибокий сенс. Акбар Хурасані – справжній філософ, якому не байдуже те, що відбувається навкруги, і якому дуже болить за долі двох рідних для нього країн – України й Афганістану. Своєю місією Акбар вважає доносення до людей справжніх духовних цінностей, що він і робить своїм живописом.

Слухати митця було дуже цікаво. Він спілкувався з нами досить невимушено, по-дружньому. Кожному «позитивівцю» дав свій автограф, написавши побажання на своїй рідній мові, та сфотографувався з бажаючими.

Оксана СЛЄПОВА

image_pdfimage_print