Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Круглий стіл в ЦСПР до річниці аварії на ЧАЕС 17 квітня 2012 року у Києво-Святошинському ЦСПР відбувся круглий стіл «26 років від дня Чорнобильської катастрофи. Підсумки» за участю лікарів, психологів, представників Боярської міськради». Це був своєрідний звіт спеціалістів ЦСПР про ті напрямки, за котрими вони працювали всі роки існування Центру, аналіз того, наскільки ця робота була успішною. У ході роботи круглого столу відбулася гаряча дискусія щодо нових напрямків соціально-психологічної допомоги населенню, що постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС.

Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир надала інформацію про державні документи, пов’язані з Чорнобильською тематикою, зокрема про Концепцію цільової соціальної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2012-2016 роки. Заступник директора ЦСПР Тетяна Бондаренко виголосила доповідь на тему «Психологічні особливості віддалених наслідків стресогенних впливів Чорнобильської катастрофи». Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Марія Кириленко надала аналіз результатів соціологічних досліджень, що в свій час проводились спеціалістами ЦСПР. Марія Іванівна окремо зупинилася на тому феномені, що менше переймаються наслідками Чорнобильської катастрофи, менше хворіють і більш оптимістично дивляться у майбутнє соціально активні особистості, бізнесмени, люди творчих професій та ті, хто має якесь хобі. Тому з метою більш успішної соціально-психологічної реабілітації варто залучати до соціальної активності якомога ширші верстви населення. Саме на цьому базується новий напрямок роботи ЦСПР у співпраці з громадською організацією «Центр розвитку громад» за Програмою підтримки громадських ініціатив, яка зокрема передбачає проведення конкурсу соціальних проектів. Цій же меті слугує активна клубна робота, що проводиться на базі ЦСПР. Соціальний педагог Тетяна Шпиця та завідувачка кардіологічного відділення Київської обласної дитячої лікарні Ксенія Самойленко розповіли про те, як оцінюють діти – пацієнти КОДЛ – вплив аварії на Чорнобильській АЕС на їхнє здоров’я. Психолог Інна Хохлова висвітлила взаємозв’язок між здоровою сім’єю та здоровою громадою. Заступник боярського міського голови Валерій Дубовецький наголосив на тому, що Боярська міська рада надзвичайно високо оцінює роботу Центру, спрямовану на розвиток громади міста. У ході загального обговорення було визначено основні напрямки діяльності спеціалістів ЦСПР з метою соціально-психологічної реабілітації населення. За результатами роботи круглого столу було прийнято рішення у світлі віддаленості Чорнобильської катастрофи активізувати роботу з населенням за наступними напрямками:

1. Приділяти увагу розвитку потерпілих громад. Проводити роботу по підтримці громадських ініціатив. Підвищувати соціальну активність клієнтів Центру, залучаючи їх до заходів, акцій, клубної роботи, реалізації соціальних проектів.

2. Проводити систематичну пропаганду здорового способу життя серед дітей, підлітків, молоді та дорослого населення. Особливу увагу приділяти здоровому та змістовному дозвіллю молоді.

3. Розробити та оформити Програму Центру «Духовне відрдження». Використовувати потенціал творчих людей на благо громади. Влаштовувати творчі вечори, зустрічі, спільні заходи з митцями міста Боярка, Києво-Святошинського району. Спільно з ГО «Центр розвитку громад» провести Молодіжний мистецький фестиваль.

4. Удосконалювати програми, що скеровані на сімейне виховання та оптимізацію сімейних стосунків, зокрема між батьками та дітьми. Працювати над створенням клубу сімейного дозвілля.

5. Розвивати екологічний напрямок роботи. Підтримувати екологічний клуб, продумувати створення на базі ЦСПР нових екологічних гуртків та клубів. Проводити екологічні акції.

6. Надавати соціально-психологічну допомогу ліквідаторам, переселенцям та всім, хто постраждав унаслідок Чорнобильської катастрофи.

7. Бути готовими надавати населенню психологічну та інформаційну допомогу в разі скасування зони посиленого радіологічного контролю.

Vkontakte Facebook Twitter