Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

7 – 8 квітня, в приміщенні українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс», що в Боярці, відбувся Міжнародний турнір з новусу серед шкільних команд. Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації доклав значних зусиль, щоб цей турнір відбувся.

Принагідно зазначимо, що мав цей турнір подвійний статус: не лише Міжнародний, а й Перший Всеукраїнський. А відтак – цілком офіційна інформація: в Україні розповсюдження «дорослого» новусу розпочалося з Києва та Криму, а шкільна новусна ліга стартувала саме з нашого Києво-Святошинського району, точніше з Боярки.

З початком турніру учасників привітали Боярський міський голова Тарас Добрівський, віце-президент федерації новусу Україні по роботі з дітьми Анатолій Іванович Семикопенко, виконавчий директор федерації більярдного спорту України Віталій Дмитрович Плескач, представник «Спортивної громади Боярки» В’ячеслав Сенчук та депутат Боярської міськради Володимир Сафонов.

При вході до зали всіх зустрічає величезний кумедний Заєць Fancy, який залюбки фотографується з усіма бажаючими… Відкриває турнір концертна програма, підготовлена вихованцями хореографічної студії «Golden Dens» (керівники – Віолета Богатиренко та Єлизавета Іванова) боярського Будинку культури. На додачу Кирило Маноіл та Дар’я Герасимець станцювали запальну «Мамбу», а соціальний працівник ЦСПР Альона Сабодаш виконала свої авторські пісні «Перемога» та «Гімн новусу».

Відразу після концерту відбувся майстер-клас «двох Іванів». Адже його провели гравці міжнародного рівня Яніс Саулітіс та Іван Лісовенко, які займають, відповідно, перше та двадцяте місце згідно міжнародного рейтингу.

Перші кроки до спортивного літопису

У листопаді 2011 року, завдяки директору Центру Ангеліні Лахтадир на базі Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, було організовано першу в Києво-Святошинському районі секцію новусу.

24 березня 2012 року, за підтримки боярського міського голови Тараса Добрівського, його заступника Валерія Дубовецького та депутата Боярської міської ради Юрія Єдакова, Всеукраїнська федерація новусу провела на базі Боярської ЗОШ №1 перший міський турнір серед школярів, що буде внесений в перелік спортивних заходів м. Боярка на 2013 рік, а відтак має стати традиційним щорічним турніром.

7 – 8 квітня 2012 року: перший Всеукраїнський, він же – Міжнародний турнір серед шкільних команд. Організаторами цього турніру стали федерація новусу в Україні (в особі Івана Лісовенка), боярський міський голова Тарас Добрівський, його заступник Валерій Дубовецький, директор «Укрцентркадрилісу» Сергій Ірклієнко (надав приміщення для проведення чемпіонату), директор Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення Ангеліна Лахтадир, компанія «Дрім-Мейкерс» (надала призи та створила неповторну святкову атмосферу), федерація більярдного спорту України в особі Віталія Плескача (надала солодкі призи для учасників) та громадська організація «Спортивна громада Боярки» в особі голови ГО Володимира Сафонова та активіста В’ячеслава Сенчука.

Цілком офіційно

Ще 29 лютого 2008 року в Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту було підписано наказ №799 про включення новусу до списку видів спорту, визнаних в Україні.

Федерацією новусу в Україні розроблений проект «Новус розширює коло друзів» щодо організації секцій новусу в навчальних закладах та створенню шкільної і студентської новусної ліги. В рамках проекту на чорноморському узбережжі буде проходити щорічна шкільна олімпіада для переможців шкільних змагань. У 2011 році така олімпіада пройшла в Скадовську, і її призери – Ярослав Машкін, Павло Чірков, Анжела Обливанцева – приїхали до Боярки, щоб взяти участь вже в міжнародному турнірі.

Для справжньої дружби – кордонів не існує!

Організаторами турніру планувалася участь у ньому шкільних команд з України, Латвії, Німеччини, Білорусії та Росії. Незважаючи на те, що представники останніх трьох країн з різних причин не змогли прибути до Боярки, представництво юних новусистів, як для першого разу, було досить таки солідне: 5 команд, 30 учасників. Тобто, за лаври переможців боролися такі команди: «Скіф» – команда селища Горький Херсонської області (тренер – Анатолій Іванович Семикопенко), «Хортиця» – представники Запорізької області з Кам’янецького спеціалізованого інтернату для дітей з вадами слуху (тренер – Костянтин Квас), «Орлайн» з Донецька (тренер – Антоніна Білоус), «Бумус» – з латвійського міста Валмієр (тренер – Яніс Саулітіс) і, звичайно ж, команда-«господар» турніру: «Позитив» з Боярки (тренер – Іван Лісовенко).

У програмі турніру також відбулися презентація старовинної давньоіндійської гри карум та змагання із захоплюючої гри «Зимова рибаловля», в яких змогли взяти участь усі бажаючі.

Боярчани починають і… виграють!

Почесне право першого удару турніру було надане Боярському міському голові Тарасу Григоровичу Добрівському. А потім почалася гра!

Зустрічі відбувалися за коловою системою. Відтак кожна команда провела по 4 зустрічі, за результатами яких і були визначені переможці.

По закінченню турніру всі без винятку учасники отримали на згадку з рук Зайця-велетня м’які іграшки-дельфіни (адже саме дельфін є символом та талісманом морського більярду) та шоколадні цукерки. А от щодо переможців, то, як і на кожних спортивних змаганнях, на них чекали медалі й кубки. Кому вони дісталися?

Заохочувальні призи отримали команди «Орлайн» (V місце) та «Скіф» (IV місце). Призової «бронзи» удостоїлася команда «Хортиця», «срібла» – команда з Латвії «Бумус». А чемпіонське «золото» таки залишилося в Боярці, тому що саме команда «Позитив» стала переможницею цього першого в історії новусу міжнародного шкільного турніру.

Втім, на цьому чемпіонські нагороди не закінчилися. В «зимовій рибалці» ІІІ місце зайняла Таня Калмикова (команда «Скіф»), ІІ – Антоніна Білоус – тренер «Орлайну», а І – Лауріс Янсонс з «Бурмуса». Всього за 5 хвилин їм вдалося впіймати (ви не повірите!) 32, 34 та 34 «рибки» одночасно!

Також спеціальної нагороди була удостоєна наймолодша учасниця турніру – 10-річна Зана Зієдоне з Латвії. А суперпризу (двох наручних годинників – чоловічого та жіночого!) від гостей з Латвії був удостоєний найкращий український тандем у складі Олексія Мисевського та Вікторії Прокопенко.

Навіть про Зайця-велетня Fancy не забули, вручивши йому почесний диплом, яким була нагороджена компанія «Дрім-Мейкерс» – головний спонсор турніру. Адже справжнє свято – це коли весело й гарно всім без винятку!

Радислав КОКОДЗЕЙ

Vkontakte Facebook Twitter