Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

4-й Блок

«4-й Блок» –  це художньо-екологічний проект зі світовою географією, більш ніж 20-річною історією і авторитетом у міжнародних професійних колах. Раз на три роки (триєнале) він демонструє досягнення світового плакату екологічного спрямування. Основна експозиція перших 7-ми триєнале проводилась у Харкові і експонувалася, крім України, в Данії, Великобританії, Туреччині, Швейцарії, Німеччині, Польщі, Росії, США. В цьому році вперше Триєнале пройде в Києві.

У восьмий раз проект ініціює і підсумовує змагання дизайнерів-графіків, об’єднуючи його з просвітницькою екологічною діяльністю і соціальними акціями. Заснований в 1991 році, до п’ятиріччя Чорнобильської аварії, учасниками ліквідації та молодими харківськими художниками, проект названий в пам’ять про 4-й енергоблок АЕС. Виставка-триєнале з часом стала всесвітнім художнім форумом, спрямованим на захист навколишнього середовища.

На триєнале 2012 надіслано більше 4000 робіт, в експозицію відібрано 1080 плакатів (440 авторів з 37 країн світу). Виставки плакатів в чотирьох локаціях будуть доповнювати художньо-екологічні акції, серія майстер-класів відомих дизайнерів: Мартін Вудтлі (Швейцарія), Лекс Древінський (Німеччина), Віталій Шостя (Україна), Анна Наумова (Росія), Радован Дженко (Словенія).

Художній рівень і географія учасників Триєнале виводить Україну в ряд країн, що мають традиції графічного дизайну, де вже багато десятиліть проводяться професійні міжнародні форуми, такі як: Бієнале плакату в Варшаві (Польща), Бієнале графічного дизайну в Брно (Чеська Республіка), Московська міжнародна бієнале графічного дизайну «Золотая пчела», Міжнародна бієнале плакату в Колорадо (США) та ін.

Організатор: Асоціація дизайнерів-графіків «4-й Блок».

За підтримки: Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і дизайн-бюро KARANDASH.
Інформаційні партнери: ексклюзивний партнер газета «День», інтернет-портал Platfor.ma, журнали «КАК» (Москва), «Проектор» (Санкт-Петербург), «Реприза» (Харків).
Пригощає: чеська ресторація «Старомак».

Партнери: Інститут проблем сучасного мистецтва, Національна Академія мистецтв України, Національний музей «Чорнобиль», Музей сучасного мистецтва, Київська організація Спілки дизайнерів України, Молодіжна організація КСДУ «ВАРТО», Харківська організація Спілки дизайнерів України, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Центрально-європейський університет (Будапешт), Міжнародний союз дизайнерів (Москва), Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, Фонд розвитку та підтримки графічного дизайну «Золотая пчела» (Москва, Росія), Проект Ecowiki.ru (Москва), Харківська муніципальна галерея, АМК «БУМЕРАНГ», ЗАТ «Харківенергоремонт», клуб-ресторан «JAZZTER», «Чорнобиль-ТУР».

Vkontakte Facebook Twitter