Спеціалісти ЦСПР переглядали діючі програми Центру

 24 квітня 2012 року в Києво-Святошинському Центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбулась методична рада на тему: Перегляд діючих програм спеціалістів.

Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир зупинилася на стратегічних напрямках роботи спеціалістів ЦСПР у 2012 році. Ангеліна Миколаївна наголосила на тому, що програмна діяльність ЦСПР має на меті сприяння покращенню здоров’я та психологічного стану населення. Сьогодні основна задача переглянути діючі програми, проаналізувати їх актуальність, можливо внести певні корективи.

Заступник директора ЦСПР з методичної роботи Тетяна Бондаренко доповіла про програми, за якими спеціалісти Центру працювали з 2000 року. Ретроспектива була дуже цікава та корисна для всіх працівників центру, оскільки дала можливість відслідкувати розвиток програм, відмову від деяких напрямків на користь інших тощо. Тетяна Миколаївна наголосила на тому, що наявні програми охоплюють чотири компоненти здоров’я (за визначенням ВООЗ), проте найбільше в Центрі представлені програми, спрямовані на психологічний компонент. Протягом 2000-2012рр. психологи, соціальні педагоги і працівники адаптували до умов своєї діяльності існуючі програми та створювали власні. Є програми, за якими працювали короткий час. Проте є й такі, що дещо видозмінювались, але не втрачали своєї актуальні впродовж 8-11 років. Аналіз був представлений на схемі:

Потім кожен із психологів, соціальних педагогів та соціальних працівників доповів за тими програмами, за якими в найбільшій мірі вони провадять свою діяльність:

 • «Я і моя дитина», «Дзеркало» (Жанталай Н.В., психолог, соц.педагог)
 • «Альтернатива», «Здорове майбутнє» ( Шпиця Т.В., соц.педагог)
 • «Господар своєї долі», «Крок вперед» (Слєпова О.В., психолог)
 • «Не боюсь» (Шевель В.М., соц.педагог)
 • «Гармонія барв» (Сабадаш О.В., соціальний працівник)
 • «Граємось і розвиваємось» (Хохлова І.А., психолог)
 • «Стати мамою», «Безпечна поведінка» (Бондаренко Т.М., психолог)
 • «Життєві цінності» (Проценко М.Д., психолог)

Про нову програму «Духовне відродження» розповіла Кириленко М.І., фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою.
«Позитив» отримав хороші результати на Вишневому фотоквесті.

 21-22 квітня 2012 р. члени молодіжного клубу «Позитив», що діє при Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення Тетяна Лаврик, Оксана Журбас, Катя Тирон та Олена Дзюбенко взяли участь у Одинадцятому Вишневому фотоквесті, організатором якого було Молодіжне Об’єднання Студія «Відеоклас – продакшн» (Вишнівська ЗОШ№3), керівник Владек Цуман. Дівчатка вирішили назвати свою команду «Тільки дівчата».

Взимку одна з позитивівців – Олена Дзюбенко – вже випробувала себе у ролі фотографа та зайняла з командою 1 місце. Для решти дівчат це був перший досвід, але напевне не останній, оскільки дівчаткам так сподобалося брати участь у цьому заході, що вони вже готуються до наступного: обговорюють свої невеличкі помилки, продумують нові ідеї, удосконалюють свої вміння роботи з професійною апаратурою, розробляють тренінги з тімбілдінгу (робота в команді).

Дівчата увійшли у шістку найкращих фотографів. Це дуже непоганий результат, зважаючи на те, що загальна кількість місць – 22. Тетяна Лаврик отримала сертифікат за відеосюжет на тему:«Весняний ельф», який був зроблений у стилі аніме. А Оксана Журбас була нагороджена у номінації «Найкреативніше фото». Кожна з дівчаток отримала сертифікат фотографа та диплом активної участі на команду. Тож вітаємо наших переможниць та бажаємо їм удосконалювати свої навички, набиратися нових сил та креативності. Дякуємо, що ви, як завжди, на висоті! «Позитив» знову рулить!
Тренінг з тімбілдінгу для шкільного парламенту

23 квітня на базі Києво-Святошинського ЦСПР пройшов соціально-психологічний тренінг з тімбілдінгу (team building – дослівно  «побудова команди»).

Наш тренінг мав на меті згуртувати лідерів шкільної молоді Боярської загальноосвітньої школи №1. Приємним фактом було і те, що участь у тренінгу взяла шкільний психолог, котра змогла більше познайомитися з молоддю та розкритися перед нею.

Тімбілдінг – тренінг був спрямований на:

 • психологічне розвантаження та створення атмосфери неформального спілкування;
 • побудову команди;
 • вироблення командного духу та вміння працювати в команді;
 • виявлення лідерів;
 • згуртування команди;

 Потім підліткам довелося працювати в парі та вчитися довіряти один одному. Дуже цікаво і корисно проводити тімбілдінг-тренінги на свіжому повітрі, тож ми першу частину провели у конференц залі, а другу – на вулиці. Це має певний сенс: по-перше, на природі швидше відбувається психологічне розвантаження, а по-друге, занурюючи звичний колектив у максимально незвичні для нього умови, простіше виявити неформальних лідерів, а також приховані конфлікти або навпаки – взаємні симпатії.

Відгуки молодих парламентерів:

Мусаєва Каміла: «Мені дуже сподобалось! Я познайомилася з новими людьми, дізналася про них багато цікавого! Було дуже весело, цікаво, пізнавально для мене! Дуже позитивна атмосфера! Буду обов’язково приходити ще».

Венедиктова Настя: «Мені, як завжди дуже сподобався тренінг. Було дуже весело, позитивно. Дуже сподобалося ,що я дізналася багато нового про людей, яких мало знала. На нашому тренінгу була дуже добра, дружня атмосфера. Як завжди, я ухожу з посмішкою на обличчі. Цей тренінг мені допоміг перевірити себе на довіру. Оксана Володимирівна, як завжди, найкраща. Я із задоволенням прийду знову на «Позитив». Я дуже щаслива. Як завжди, все позитивно, весело, круто. Я маю неймовірно багато гарних вражень».

Чорнобривцева Юлія: «Мені сподобалося працювати в команді та дізнаватися про нових людей. Тут дуже весело. Буду намагатися приходити ще».

Война Аня: « Мені сподобалось тут, бо тут цікаво та весело. Я дізналася багато про знайомих та не знайомих до цього людей. Познайомилася з деякими дівчатами. З усіма мені було дуже цікаво».

Катя Тимченко: «Я дуже рада, що сьогодні, а саме 23.04.12 відвідала цей тренінг. Я дізналася багато цікавих моментів про дітей, які навчаються в моїй школі. І зовсім не шкодую, що запропонувала нашому парламенту відвідати цей захід».

Татаренко Ліза: « Мені дуже сподобалося. Тут було дуже весело. Я багато чого дізналася і про своїх знайомих, і про тих, яких взагалі не знала. Хотіла б іще сюди прийти».

Яна Вознюк: «Мені надзвичайно подобається спілкуватися з новими людьми і допомагати їм. Дуже вдячна, що є таке прекрасне зібрання таких чудових людей».

Градченко Юля: «На цьому тренінгу я дізналася багато нового про своїх друзів, та познайомилася з новими людьми. Тут дуже гарна атмосфера. Я дуже рада, що прийшла сюди».

Чичеркова Влада: «Мені все дуже сподобалося. Я прийду ще на такі тренінги. Я дізналася багато цікавого про своїх партнерів по парламенту».

Дучко Кирило: «Мені дуже сподобалося, тут дуже цікаво. Я хочу ходити сюди кожний день, мені тут весело».

Гоц Валерія: «Мені дуже сподобалося відвідування тренінгу. В мене з`явилися веселі емоції і нові враження. Тут надзвичайно щира і добра атмосфера і дуже яскрава, позитивна і чарівна психолог Оксана Володимирівна».

І ще декілька відгуків:

«Мені дуже сподобалося, я теж хотіла би ходити сюди ще і дізнаватися багато нового».

«Мені дуже сподобався сьогоднішній тренінг, я дуже рада, що прийшла сюди сьогодні, адже я дізналася більше про людей, які мене оточують в парламенті. Я навчилася довіряти і впевнилася в собі. Чекаю середи».

«Мені сподобалося. Було дуже весело, прикольно, затишна тепла атмосфера. З багатьма людьми познайомилася, яких не знала. Я буду частіше відвідувати такі заходи».

Шкільний психолог Вікторія Миколаївна: «Цікаві необхідні психологічні тренінги для підлітків. Вони зближують, згуртовують, піднімають настрій. Залагоджують конфлікти, допомагають розкритися».

Оксана СЛЄПОВА