Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

На сучасному етапі становлення України як демократичної, соціальної, правової держави важливого значення набувають процеси ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства. Міська влада зацікавлена у всебічному розвитку громадських організацій, органів самоорганізації населення з метою забезпечення повноцінної участі громадськості у формуванні і реалізації державної та регіональної політики.

Ухвалена Боярською міською радою Програма “Підтримка громадських ініціатив”, яка народилася за ініціативою третього сектору, буде значною мірою виконуватися силами самих НДО, що дозволить місту зробити реальний крок уперед на шляху подальшого розвитку громадянського суспільства та якнайповнішого задоволення потреб та інтересів боярчан. У ході розробки Програми враховані рішення сесій Боярської міської ради, пропозиції виконавчого комітету, громадських організацій, творчих об’єднань.

Центральною подією реалізації Програми має стати проведення конкурсу проектів, у котрому візьмуть участь представники Боярських міських та Києво-Святошинських районних неприбуткових громадських організацій, що діють на території Боярки.

Це не вперше у м.Боярка проводиться конкурс соціальних проектів. Перший такий досвід сягає 2000 року, коли благодійний фонд «Громадський форум» (Голова правління – М.В.Дубовецький) виконав програму, спрямовану на налагодження ефективної взаємодії між представниками місцевої влади, бізнесу та недержавних неприбуткових організацій в місті Боярка. В рамках цієї програми також був проведений конкурс проектів. І ось тепер – коли Валерій Михайлович Дубовецький став заступником міського голови – Боярку знову сколихнула звістка про аналогічний конкурс. Планується, що конкурс та Програма в цілому буде реалізована ГО «Центр розвитку громад» на базі Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення. І це також не випадково.

Впродовж останніх двох років Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення цілеспрямовано вивчав стан розвитку місцевих громадських організацій та доклав значних зусиль, щоб згуртувати їх навколо Центру. Відбулася низка круглих столів та окремих робочих зустрічей із членами найактивніших організацій району. Під час цих зустрічей було зібрано інформацію про діяльність ГО, проблеми, із якими вони стикаються, вивчено запит на навчальні заходи, оцінено міру співпраці з місцевою владою.

Проведений аналіз свідчить про те, що за останні роки значною мірою зросла активність жителів міста та району, а міська влада готова до співпраці з громадянами, об’єднаними у неприбуткові організації. Разом із тим, у повній мірі не відпрацьовані механізми підтримки органами місцевого самоврядування громадських ініціатив. Водночас більшість місцевих неприбуткових громадських організацій та творчих спілок не мають необхідних знань та достатнього досвіду для розробки та реалізації неприбуткових соціально орієнтованих проектів. Тому навіть за умови наявності необхідних коштів ускладнюється можливість фінансово стимулювати та підтримувати громадську активність жителів міста.

Конкретні заходи із розбудови громадянського суспільства на рівні Боярської місцевої територіальної громади та проведення конкурсу проектів склали головний зміст Програми «Підтримка громадських ініціатив» на 2012 рік.

У розробці Програми  безпосередню участь  взяли спеціалісти інформаційно-аналітичної служби ЦСПР.

Програма розроблена за методичної підтримки Творчого об’єднання “TOPO” (Контактної групи в Україні Transparency International).

Про актуальність даної Програми свідчить нещодавно прийнята Постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу проектів, розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання яких надається фінансова підтримка». Цим документом регламентовано проведення конкурсів проектів та порядок їх фінансування місцевим бюджетом.

Але конкурс соціальних проектів не може бути достатньо успішним без навчання членів ГО розробці та написанню проектів. На навчання громадських організацій пообіцяла виділити кошти неурядова громадська організація FOCCUS, або «Друзі Чорнобильських центрів у США».

Vkontakte Facebook Twitter