Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Новус – здорове сімейне дозвілля!

Автор: Editor Опубліковано: Березень - 3 - 2012

Прихильників настільних ігор поспішаємо повідомити: в Києво-Святошинському районі з’явилася нова гра – Новус! Втім, як з’ясувалося, новим цей вид спорту, який починає відлік своєї біографії з початку минулого століття, є лише для України…

 А розпочинає новус своє життя на теренах Києво-Святошинського району з Боярки. Точніше – з Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (директор – Ангеліна Лахтадир). 3 березня Центру було подаровано комплект для цієї захоплюючої гри. А 5 березня стіл для новусу з’явився і в Боярській ЗОШ №1 (директор – Катерина Мелашенко).

 Нове – для юних, юність – для нового!

 Як же приходять в наше життя нові види спорту? Розповідає директор ЦСПР Ангеліна Миколаївна Лахтадир:

– Ще в листопаді 2011 року завітав до нашого Центру пан Іван Лісовенко. Розказав по цю захоплюючу гру, запропонував поставити, так би мовити, „на пробу”, три ігрових столи. Ми почали активно залучати до гри дітей та підлітків Боярки, зокрема – членів клубу „Позитив”, що діє на нашій базі (Президент – психолог ЦСПР Оксана Слєпова). А невдовзі до Центру почали приходити і навіть приїжджати з інших населених пунктів району цілими родинами! Саме тоді й відкрилася мені висока ідея цієї гри, яка відповідає одному із напрямків роботи нашого Центру: в спорті об’єднати батьків і дітей, надати їм можливість разом відчути і смак змагань, і радість перемоги.

То що ж воно за чудасія така – новус? Розповідає президент Федерації України з гри Новус Іван Іванович Лісовенко:

– Народна назва цієї гри, яка розпочинає свою історію на теренах країн СНД з 1927 року, – „Морський більярд”. Тоді латвійські моряки вперше побачили цю гру в Англії й привезли її до себе на батьківщину. Саме в Латвії та Естонії ця гра за 80 років „виросла” до рівня національної. В 1963 році була зареєстрована федерація Новуса в Латвії, і ця гра як вид спорту була внесена до реєстру національних видів спорту СРСР. В наш час проводяться районні, міські, республіканські та міжнародні змагання з новусу, в яких беруть участь спортсмени з Америки, Канади, Австралії, Англії, Грузії, Німеччини, Фінляндії, Швеції, Ізраїля, Білорусії та України. З 2003 року проводиться чемпіонат Європи з морського більярду. В серпні 2009 року в Києві відбувся 4-й чемпіонат Європи з новусу, в якому взяли участь гравці шести країн: Латвії, Естонії, Росії, України, Білорусії та Німеччини. І мені дуже шкода, що наші діти лише зараз знайомляться з цією гарною, позитивною, цікавою і розвиваючою грою. Та разом з цим мені надзвичайно приємно, що в Боярці знайшлися люди, які активно відгукнулися на появу цієї новинки в місті.

 Знайомтеся: „хрещений батько” новусу…

 Відкриємо таємницю: у нової спортивної ініціативи з’явився „хрещений батько” – голова ГО „Боярчани” та депутат Боярської міської ради Юрій Іванович Єдаков:

– Коли я дізнався про цю невідому для мене гру – зацікавився. А відтак завітав до Центру реабілітації, щоб познайомитися з нею ближче. І побачивши, з яким захопленням та завзяттям грають у неї діти, вирішив підтримати цей вид спорту, подарувавши перший комплект цієї гри Центру. Та й про свою рідну Боярську першу, випускником якої я є, не забув. Тож нехай майбутні чемпіони зроблять свій перший крок саме з нашого рідного міста й моєї рідної школи.

Що ж до найближчих планів Івана Лісовенка та Юрія Єдакова, то є в них бажання створити секцію Новусу в кожній Боярській школі. А поки що, на весняних канікулах, на базі Боярської ЗОШ №1 планується організувати показовий турнір з Новусу саме для учнівської молоді. Щоб відібрати гідних представників до участі в турнірі Міжнародному.

До речі, нові перемоги, як то кажуть, вже не за горами. Адже 6 – 10 квітня в Боярці відбудеться Перший Всеукраїнський шкільний турнір з Новусу, який має всі підстави стати Міжнародним, оскільки взяти участь у ньому виявили бажання команди Німеччини та Латвії. Звісно, учасниками турніру стане й боярська команда. Одними з найперспективніших кандидатів є члени клубу «Позитив», учні Боярської ЗОШ №1 – Марина Чорна та Олексій Михевський, які першими апробували новий подарунок.

А ми хочемо побажати, щоб життя, так само, як і будь-яке цікаве і захоплююче змагання, радувало прихильників нової гри лише перемогами. Тому: граймо і перемагаймо, бо того таки варті! Чи не так?

Радислав КОКОДЗЕЙ,

фото автора

Vkontakte Facebook Twitter