Клуб “Позитив” вітає Марину Чорну!

Цей день має чарівне походження,

Бо сьогодні – твій день народження!

Бажаю, щоб

Сонце тебе зігрівало,

Люди – усмішку тобі дарували,

Природа здоров’я тобі піднесла,

А ластівка щастя мішок принесла!

А ще – романтики дружби, кохання!

Прийми ж від мене усі ці вітання!

Я знаю – цей день чарівний, незвичайний,

Тож нині здійсняться всі побажання!!

 
ПОЗИТИВ ВІТАЄ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ДАШУ ГЕРАСИМЕЦЬ!

До щастя йди сміливо навпростець.

На посмішки твоєї промінець

Нехай злітаються метелики Фортуни.

Прекрасна будь, щаслива, мила, юна!

Хай плани твої будуть ідеальними,

всі задуми нехай стають реальними.

Хай серце вільним птахом почувається

І все чудово у житті складається!
ПОЗИТИВ ВІТАЄ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ АНДРІЯ ВЛАДИЧЕНКО!

 

Кохай, живи і щастя май,

Іди здоров’я повен,

Від друзів посмішки тримай,

Що зичать всього-всього!

І в день народження ти свій

На роки май завдання:

Щасливим будь, побільше мрій,

Хай збудуться бажання!!!

 
У Боярці представники ГО вчилися писати проекти

16 березня 2012 року в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбувся перший тренінг з написання проектів для громадських організацій міста. Вів тренінг один з кращих спеціалістів у цій галузі Руслан Краплич. Попереду ще 3 заняття, на котрих представники громадських організацій закріплять та застосують на практиці отримані знання. Це навчання відбувається в рамках виконання Програми підтримки громадських ініціатив на 2012 рік Боярської міської ради за сприяння американської неурядової організації «Друзі чорнобильських центрів у Сполучених Штатах» (FOCCUS). У результаті цього навчального курсу планується отримати низку проектів, що будуть розроблені представниками НДО міста та подані на Боярський міський конкурс проектів.

Учасників тренінгу привітав заступник Боярського міського голови з соціальних питань Валерій Дубовецький, котрий наголосив на надзвичайній важливості проведення конкурсу проектів. Він розповів, що відчуває справжнє «дежа вю», оскільки ще у 2000 році, керуючи благодійним фондом «Громадський форум», проводив у Боярці подібне навчання та конкурс. Валерій Михайлович докладно розповів про насправді революційну Програму підтримки громадських ініціатив, котра передбачає кошти для переможців конкурсу, і побажав успіху тим, хто планує шляхом проектної діяльності робити для Боярки хороші справи. Про особливу увагу міської ради до всього, що стосується конкурсу, свідчить і те, що на навчанні була присутня фахівець Боярської міської ради із зв’язків з громадськістю Ольга Дереза.

Участь у першому 8-годинному тренінгу взяли представники 14 державних установ міста та громадських організацій. На навчанні були представлені наступні громадські організації: «Центр розвитку громад», «Жіноча громада», «Велика сім’я», «Молоді регіони», «Спортивна громада Боярки», «Молодіжна платформа», Молодіжний клуб «Позитив», «Станиця Боярка Пласту – Національної Скаутської організації України», творче об’єднання «Боярське мистецьке братство». Крім того, навчання пройшли працівники Боярської міської ради, Києво-Святошинського центру реабілітації, Києво-Святошинського районного центру творчості молоді «Оберіг», Боярського краєзнавчого музею, Боярських бібліотек №1 та №2.

Тренінг було присвячено підготовці проектів до донорських організацій. Одним із тренінгових блоків було оригінальне знайомство учасників між собою. Кожен учасник пройшов цікавий шлях від самопрезентації до усвідомлення того, яким чином варто презентувати свою громадську організацію при написанні проекту. А ще пан Руслан розповів про те, як треба формулювати проблему, навчив розробляти методи її вирішення, складати план роботи, описувати проект та його майбутні результати. Всі разом довго і старанно вчилися намічати і формулювати мету проекту, отримали поради щодо підготовки бюджету.

Представниками громадських організацій було озвучено кільканадцять потенціальних проектів. Цікаво, що ідеї більшості з них так чи інакше стосувалися здорового дозвілля боярчан: реставрація паркових зон; відкриття достатньої кількості дитячих гуртків у старій Боярці; створення центру для дозвілля людей похилого віку; облаштування спортивних майданчиків; очистка водойм, щоб у них було безпечно купатися; облаштування зон відпочинку біля озер та ставків; створення міського осередку культури; збільшення кількості дитячих майданчиків в історичній частині міста; ремонт музичної школи; поповнення новими книжками бібліотечних фондів.

А ще представники громадських організацій мріють про достатнє освітлення у Боярці, встановлення урн для сміття, озеленення та ландшафтний дизайн міста, розробку генерального плану, облаштування притулку для тварин.

Крім того, представники ГО переймаються допомогою багатодітним сім’ям у спорядженні 1 вересня дітей до школи; митцям, що починають творчу діяльність у зрілому віці; інвалідам по безперешкодному пересуванню містом; втіленням у життя закону про заборону паління у громадських місцях.

Під час навчання учасники тренінгу мали можливість випробувати себе у обговоренні та формулюванні мети проектів, котрі їм найбільше хотілося б реалізувати. Найцікавіше, що дві групи з п’яти обговорювали можливі проекти створення служби (притулку, центру), що опікувалася б безпритульними тваринами, із обслуговуючим персоналом, ветеринарним контролем та стерилізацією. Ще дві групи розробляли проекти, що стосувалися здорового дозвілля. Мова йшла про облаштування центру сімейного дозвілля та базі колишнього кінотеатру імені М.Островського та створення культурно-мистецького центру для дітей та молоді на базі центру «Оберіг». Не залишилися байдужими учасники тренінгу і до господарчих питань. Один із проектів передбачав придбання снігоочисних машин для розчистки пішохідних зон.

Тож можемо зробити висновок, що найбільша кількість пропонованих на обговорення ідей проектів стосувалася вирішення проблем дитячого, молодіжного і сімейного дозвілля та проблеми безпритульних тварин на вулицях міста.

Але це було тільки навчання. Для подібних глобальних проектів у місцевому бюджеті немає коштів, а у представників громадських організацій міста – вміння писати проекти на такому рівні, щоб вигравати їх у серйозних донорів. Все це попереду. А наступної суботи – 24 березня – перед учасниками навчального курсу постане зовсім інше завдання: розпочати роботу над невеличкими міні-проектами, котрі Боярська міська рада в змозі буде профінансувати у 2012 році. І ми переконані, що це тільки початок великої проектної роботи боярських міських громадських організацій на благо рідного міста.

Наприкінці тренінгу під час заключного обговорення учасники обмінялися враженнями від тренінгу та озвучили деякі плани на майбутнє. Всі були одностайні в тому, що навчання виявилося надзвичайно корисним, а інформація прекрасно структурована і викладена в цікавій доступній формі. Психологи Центру соціально-психологічної реабілітації, котрі самі мають досвід проведення тренінгових занять, надзвичайно високо оцінили тренерську майстерність Руслана Краплича. Практично всі організації висловили готовність написати свої проекти та подати їх до конкурсу.

Що ж, навчання розпочалося надзвичайно успішно. Попереду і розробка проектів і – головне – успішна їх реалізація.
Увага! В ЦСПР відбудеться тренінг із написання проектів.

16 березня 2012 року  відбудеться  8-годинний тернінг для представників громадських організацій по навчанню написання проектів у рамках Програми Боярської міської ради «Підтримка громадських ініціатив». Початок о 10.00. Тренер – Руслан Краплич.

Руслан Краплич є автором 17 книг, більшість з яких присвячені фандрейзингу й розвитку неприбуткових організацій, понад 300 наукових та публіцистичних статей, 14 тренінгових курсів із питань стратегічного планування, соціальної корпоративної відповідальності, проектного менеджменту, лідерства, соціального маркетингу, локального фандрейзингу, активізації громад, соціального партнерства, волонтерства, зв’язків із громадськістю, бізнес-планування та фінансового управління, підготовки тренерів тощо. Він є також співредактором журналу “Вісник Благодійництва. Вестник Благотворительности”.

Руслан за першою освітою – режисер-педагог, культурологія. Закінчив (з відзнакою) Рівненський державний інститут культури, факультет театральної режисури. Викладав у цьому ж вузі й очолював лабораторію. Навчався в аспірантурі ІМФЕ ім. М.Рильського НАН України. Працював директором Міського палацу культури й Соціальної служби молоді у Рівному. З 1996 по 1999 рр.,сприяв створенню і розвитку регіональних бізнес центрів.

Має сертифікат вдосконалення кваліфікації менеджера за спеціалізацією Динамічне управління у проектному менеджменті від українського відділення Всесвітнього банку.

Крім того, Руслан навчався у Каліфорнійському державному університеті і в 2001 році отримав там сертифікат лобіювання інтересів НДО.

Проходив ряд тренінгів для тренерів: Каунтерпарт Інтернешинал та Фонд Освіта для демократії (Польща).

Пан Краплич кваліфікований як тренер у 1997 році, як автор тренінгового курса – у 1998 році, проходив кваліфікаційні тренінги FED у 2000 та 2001 роках.

Є засновником кількох консалтингових компаній, які сприяли розвитку мережі автосалонів європейських торгових марок,банків і фінансових установ в різних регіонах України.

 Очолював в Україні ініційовану Дж. Соросом Антикризову гуманітарну програму з липня 2009 року, з моменту її створення, по липень 2011.

Громадську діяльність пан Краплич розпочав із голодування студентів 1990 року, після чого очолював низку відомих і впливових в Україні громадських і благодійних організацій (Фундація імені князів-благодійників Острозьких, Волинський ресурсний центр, Західноукраїнський центр соціального партнерства, благодійний фонд «Патріот Запоріжжя»).

У якості експерта Руслан працював за запрошеннями: Програми Партнерства Альянсу Каунтерпарт (програма, фінансована USAID), Програми Розвитку та Інтеграції Криму ООН, Української Освітньої Програми Ринкових Реформ (програма, фінансована USAID), Фонду Євразія, Міжнародного фонду “Відродження”, Програми розвитку ООН, Програми “Партнерство за прозоре суспільство” (програма, фінансована USAID), ISAR – Єднання, Форум Сюд (Швеція), Світового Банку, ОБСЄ, МОМ, Програм Європейської Комісії та ін.

Руслан Краплич має досвід роботи як експерт і тренер і в інших країнах: Грузії, Білорусі, Молдові, Росії, Польщі, Словаччині, Угорщині, США.

З 2000 по 2006 роки він є членом Контактної групи Світового банку з обговорення Стратегій допомоги Україні, яку з 2007 року перетворили на “Стратегію партнерства з Україною” діяльність якої подовжено до кінця 2011 року.