Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

На базі Києво-Святошинського ЦСПР розпочав роботу спортивний  клуб «Новус» із «морського більярду». Цікавий факт, що у 2008  році  Національний спорткомітет офіційно визнав гру в новус видом спорту.  Новус відрізняється від класичного більярду невеликим розміром стола (метр на метр) та незвичними кулями, які по суті навіть не кулі, а плоскі фішки, що нагадують шашки. Кий відрізняється від більярдного тим, що він  без насадки та має тонкий кінець – 6-9 мм, не довгий та не важкий. Грузок  у товстій частині кия не потрібен, адже  фішка легка, тому сила удару не використовується. Важливим для гри є розрахунок сили удару, адже інакше фішка стає некерованою.
Мета гри: забити свої вісім фішок у лузу раніше за суперника.

Виявляється, що на початку минулого сторіччя латвійські моряки настільки любили більярд, що хотіли грати у нього навіть під час плавань. Але для корабля цей стіл був завеликим, а кулі пересувалися самі собою – від хитання судна. Так з’явився  малий більярд з плоскими фішками – новус,  який виявилися дуже зручними під час плавання.
Заняття на базі ЦСПР  проводить сам Президент Федерації з новусу в Україні – Лісовенко Іван Іванович.

На думку Івана Івановича, новус – це захоплююча гра, яка  психологічно реабілітує людину, покращує самопочуття, здоров’я та настрій. До того ж, у новус можна грати людям будь-якого віку. Ця гра розвиває дрібну моторику рук, окомір, логічне мислення, стійкість та концентрацію уваги, просторову уяву, покращує координацію рухів. Під час гри  учасники також розвивають і лідерські якості.
Іван Іванович поділився з нами своїми планами на майбутнє. Він планує створити у різних школах м. Боярка  спортивні секції із новусу. Під час весняних канікул Іван Іванович хоче провести Міжрегіональний Всеукраїнський турнір.  А влітку Федерація новусу в Україні проведе фестиваль для сімей  «Мама, тато, я – спортивна сім я». Колеги із Прибалтики з м.Валміра, Латвія, виявили бажання організувати товариські зустрічі серед молоді та учнів. Іван Іванович також мріє організувати поїздки наших дітей в Латвію та сподівається побачити  латвійських гостей у нас в Україні.  Як бачимо, плани дійсно грандіозні.
Особисто мені дуже пощастило записатися на заняття із новусу. І я хочу поділитися власними враженнями про гру. По-перше, кожну нову зустріч я чекаю з нетерпінням. По-друге, я тепер розумію, для чого у школі необхідно було вчити теми з геометрії  та з фізики, котрі пов’язані з траєкторією руху. По-третє, мені як психологу гра дуже допомагає розслабитися після розумової роботи, переключитися з емоційно-виснажуючих консультувань, адже повністю відволікаєшся і налаштовуєшся на гру. По-четверте, я дуже люблю перемагати, тому мені цікаво грати з сильними суперниками і, перемагаючи їх, я починаю відчувати надзвичайне задоволення собою. По-п’яте, тут завжди багато цікавих людей, з якими дуже приємно спілкуватися.
А ось, що про новус каже Олена Дзюбенко, яка з восени відвідує наш клуб: «Я ходжу на новус, тому що це дуже цікава гра, яка допомагає мені розвинути своє внутрішнє Я. Допомагає відволіктися від всіх проблем та негараздів».
Віка Прокопенко ходить с самого першого заняття: «Мене зацікавила ця гра ще з самого першого майстер-класу. Також  мені подобаються люди, які сюди приходять. Раджу всім приходити на новус, так як це дуже захоплююча гра. Мені більше подобається не сама перемога, а вивчення психології суперника під час гри».
Дмитро Чапля: «Я ходжу на морський більярд, тому що мені подобається ця цікава гра. А ще тут вчитель, який розуміє тебе. В цій грі розвивається витримка та окомір».
Олена Сабадаш: «Морський більярд – дуже цікава гра. Вона поєднує у собі змагання та розум. Ця гра розвиває концентрацію, увагу, терплячість. Але здоровий дух змагання я люблю найбільше».

Для тих, хто зацікавився новою грою, запрошуємо до нас на заняття по вівторках та четвергах о 16:00. Отже, якщо ви хочете бути здоровою та позитивною людиною, то вам до нас.         

Оксана СЛЄПОВА

Vkontakte Facebook Twitter