Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Готуємось до атестації

Автор: Editor Опубліковано: Січень - 17 - 2012

Підвищення кваліфікації спеціалістів давно хвилювало адміністрацію нашого Центру.  Здавалося б, що тут такого: проходиш курси, аналізуєш і описуєш досвід роботи, проводиш декілька відкритих заходів, захищаєш свою роботу перед комісією і готово. Насправді все не так просто. В системі освіти  схема підвищення рівня кваліфікації психологів давно розроблена і чудово  функціонує. Та центри соціально-психологічної реабілітації не належать до системи освіти. За 11 років існування ЦСПР лише в 2008 р. три психолога мали змогу пройти атестацію.

Ситуація змінилася, коли опікуватися центрами почала облдержадміністрація.  За сприяння керівництва головного управління освіти і науки стало можливим в 2011р. почати підготовку до підвищення рівня кваліфікації.  Для нас куратором в цьому питанні стала М.О. Грисюк, яка допомогла визначити претендентів на атестацію, намітила послідовність дій, підказала якими нормативними документами нам необхідно користуватися.

На державному рівні курси підвищення кваліфікації для спеціалістів не передбачені. Тому протягом місяця здійснювався моніторинг закладів, які надають послуги по підвищенню кваліфікації психологів з видачею свідоцтв стандартного зразка. Оптимальним вибором для нас виявився Всеукраїнський інститут інтегративної психології та психотерапії.  З генеральним директором  цього інституту І.В. Леонтьєвою-Галицькою були обговорені теми навчальних семінарів, які актуальні саме для роботи наших спеціалістів. Одним з важливих моментів було те, що викладачі працювали на базі нашого Центру. Завдяки цьому ми пройшли курси фактично на робочому місці, без витрат робочого часу на поїздку в Київ.

Протягом чотирьох днів з групою (спеціалісти Центру, студенти-психологи, що проходили практику  у ЦСПР) працювали Кохан М., Похилевич Д., Арсеньєв І. За цей час були підняті окремі теми транзактного аналізу, пренатальної психології та сімейного консультування. На думку учасників групи важливим було те, що навчання відбувалось як в теоретичному, так і практичному плані. Після кожного тренінгу Центр вирував: емоційні враження від навчальної діяльності змінювались глибоким професійним аналізом роботи викладачів.  Нам було чому повчитися, про що посперечатися.

Я попросила поділитися враженнями окремих слухачів експрес курсу.

Н.Жанталай, психолог, соціальний педагог: Мені дуже сподобалось брати участь в роботі семінару. Теоретична частина у викладі Марії Кохан супроводжувалась замальовками з практики. Завдяки цьому транзактний аналіз для мене набув об’ємності, з’явилися нові ідеї. Я очікувала знайомства з новими методами, прийомами роботи, техніками і рада, що мої очікування реалізувалися.

О.Слєпова, психолог: Частина використаних Марією методик мені знайома.  Арт-техніки я застосовую в  своїй роботі, а моделі SWOT і  GROW досить широко використовуються в сфері бізнесу. Мене зацікавив коучинг, тому я прийняла участь в рольовій грі як клієнт коуча. Це досить цікавий досвід.

Інна Хохлова, психолог: Матеріал, який нам запропонувала Дар’я Похілевич, дав можливість дослідити більш детально той період, коли можуть з’являтися передумови екзистенціальних проблем клієнта. Мені  подобається позиція викладача, яка постійно підкреслювала,  що варто враховувати ту реальність, в якій живе клієнт і працювати в полі клієнта. Я не думаю, що буду працювати з вагітними, але без сумніву отримана інформація стане в нагоді.

Ганна Яценко, психолог: Ця тема найбільше мене цікавила, тому що я вже декілька років веду групові та індивідуальні заняття з вагітними та членами їх сімей по підготовці до пологів та перших тижнів батьківства. Мені дуже сподобалось, що тренер багато уваги приділяла технікам спрямованим на усвідомлення свого тіла та роботу з ним. Також мені дуже імпонує, що Дар’я дуже обережно ставиться до особистісного матеріалу кожного учасника групи, хоча і готова з ним працювати.

Наталя Назаренко, психолог: Досить сильно мене вразила тема сімейного консультування.  Коли ми аналізували власні генограми, я змогла зробити для себе  декілька важливих відкриттів. Цікаво було також оцінювати власну сім’ю, вивчаючи структурний, проблемний чи системний підходи до роботи з сім’єю, які продемонстрував нам Ігор Арсеньєв.

Ніна Гаушус, студентка:  Сімейна терапія, вправи, структура консультацій входить в сферу моїх майбутніх професійних інтересів. Надзвичайно корисно було спробувати себе в якості сімейного психолога, приймаючи участь в рольових іграх, запропонованих Ігорем.

А.Лахтадир, директор: Як директор Центру соціально-психологічної реабілітації, розумію наскільки важливо кожному спеціалісту мати високий рівень психологічної підготовки. А як учасниця групи, я зацікавилась темою семінару, який проводив Ігор Арсеньєв. Стосунки між подружжям в сім’ї, між батьками та дітьми; сімейні ролі та способи взаємодії дуже різні. Це важливо враховувати в роботі  з сім’ями, що звертаються в наш Центр за допомогою. Варто бути гнучким у методах і способах впливу, спрямовуючи зусилля на  укріплення та розвиток кожної сім’ї, на гармонізацію взаємин між  усіма її членами.

Підвищення рівня кваліфікації спеціалістів – одне з найголовніших завдань методичної роботи. Короткочасна, але інтенсивна курсова підготовка протягом декількох днів, так званий – метод занурення, дає можливість охопити набагато більший об’єм інформації, ніж звичайне навчання, швидше актуалізувати відповідні знання та навички спеціалістів. Робота на індивідуальному матеріалі кожного слухача, яка практикувалася протягом цих днів,  ініціює процес не лише професійного, а й особистісного зростання фахівців.  Після закінчення останнього семінару 22.12.2011 всі учасники отримали документи про успішне закінчення навчання за програмою «Теоретичні та практичні основи психологічного консультування». В листках зворотного зв’язку учасники курсів писали, що навчання було ефективним, але «на жаль, занадто коротким». Залишилося багато питань, які хотілося б розглянути з викладачами Всеукраїнського інституту інтегративної психології та психотерапії. Ми сподіваємось на продовження співробітництва.

Курси підвищення кваліфікації – це лише перший крок до атестації. Наразі адміністрація ЦСПР почала працювати над вивченням досвіду роботи спеціалістів, що атестуються.

Бондаренко Т.М., заступник директора ЦСПР з методичної роботи.

Vkontakte Facebook Twitter