Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Робоча зустріч за проектом «Безпечна поведінка»

Автор: Editor Опубліковано: Жовтень - 13 - 2011
image_pdfimage_print

Продовжується робота за проектом «Безпечна поведінка», який реалізується в Боярці ГО «Центр розвитку громад» за сприяння американської неурядової організації «Друзі чорнобильських центрів у США», або «Friends of Chernobyl Centers U.S. Inc.» (FOCCUS)

13 жовтня 2011 року в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації відбулася робоча зустріч за проектом «Безпечна поведінка». У зустрічі взяли участь безпосередні виконавці проекту, представники ГО «Центр розвитку громад», методист інформаційно-методичного центру відділу освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації Тетяна Гончарук, заступники з виховної роботи учбових закладів міста Боярка.

Із привітальним словом до присутніх звернулася Ангеліна Лахтадир, директор ЦСПР. Ангеліна Миколаївна зазначила, що співпраця із відділом освіти Києво-Святошинської РДА – один із пріоритетних напрямків роботи спеціалістів ЦСПР, наголосила на особливій важливості роботи з учнівською молоддю.

Методист інформаційно-методичного центру відділу освіти Києво-Святошниської райдержадміністрації Тетяна Гончарук розповіла присутнім про важливість співпраці різних структур у роботі з підлітками, повідомила про багаторічну співпрацю з Центром і про позитивний вплив на учнів ЗОШ району тренінгових занять, розроблених психологами Центру.

З інформацією про проект «Безпечна поведінка» виступила фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою ЦСПР Марія Кириленко. Марія Іванівна підкреслила важливість навчання підлітків уникати тих небезпек, котрі чатують на них у соціумі, а також презентувала учасникам робочої наради інформаційні матеріали. Кожен заступник із виховної роботи отримав інформаційний пакет: інформаційні листки та авторські статті спеціалістів ЦСПР, котрі можна використовувати у виховній роботі та під час батьківських зборів.

Найбільш досвідчений психолог із роботи з підлітками Оксана Слєпова зробила доповідь на тему «Тренінг як найбільш ефективна форма роботи з підлітками» . А заступник ЦСПР з методичної роботи Тетяна Бондаренко виступила на тему «Необхідність формування у підлітків психологічної готовності сказати тверде «ні».

Після загального обговорення було вирішено ряд організаційних питань, пов’язаних із реалізацією проекту. У робочій нараді також взяла участь Галина Олефіренко, методист з виховної роботи навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна (м.Боярка). Було обговорено можливість участі ліцеїстів у проекті, окреслено можливі шляхи співпраці між Центром та військовим ліцеєм .

З огляду на перспективи реалізації спільних проектів заступники з виховної роботи озвучили найбільш актуальні, на їх погляд, проблеми, що виникають у роботі з підлітками. Це, приміром, необхідність формування навичок впевненої поведінки; профілактика ранніх статевих зв’язків; окрема робота з хлопцями; Інтернет-залежність, зокрема, надмірне захоплення соціальними мережами; оптимізація стосунків між батьками та підлітками; профілактика підліткової злочинності.

 Докладніше про проект «Безпечна поведінка»

Актуальність проекту:

Проблема невміння протистояти тиску та відпрацьованим технологіям психологічної обробки пов’язана з великим колом питань. На нашу молодь чатують окремі злодії та злочинні структури різного ґатунку – від дрібних шахраїв до представників кримінальних угрупувань, котрі прагнуть затягти молодих людей до своїх тенет з корисливих міркувань. Наші юнаки та дівчата не завжди вміють розпізнавати істині мотиви корисливих ділків за красивими словами та методами психічного тиску. Життєво необхідно навчити нашу молодь говорити тверде «ні», достойно протистояти будь-яким методам заманювання та залучення до небезпечних угрупувань, нездорових розваг, шкідливих звичок.

Пиятика, тютюнопаління, наркоманія, ранні статеві зв’язки, підліткова злочинність – все це, на жаль, процвітає у молодіжному середовищі. Можна боротися окремо з кожною із означених небезпек, а можна вчити нашу молодь загалом протистояти будь-якій обробці, заманюванню, залученню до небезпечної поведінки та нездорового способу життя. Саме на це і спрямовано проект «Безпечна поведінка».

Мета проекту – навчити підлітків протистояти тим, хто намагається залучити їх до нездорових та шкідливих занять.

 Цільова група – тинейджери міста Боярка та пацієнти Київської обласної дитячої лікарні.

 Завдання проекту:

• Ознайомити тинейджерів із тими небезпеками, котрі на них чекають у соціумі;

 • Навчити підлітків розпізнавати корисливі наміри тих, хто намагається залучити їх до соціально небезпечної поведінки;
 • Навчити тинейджерів говорити рішуче «ні» тим, хто намагається ними маніпулювати;
 • Мотивувати молодих людей до безпечної поведінки.

 За проектом буде розроблено та проведено ряд тренінгових занять для учнів боярських навчальних закладів.

 Інформаційно-аналітична служба ЦСПР

Vkontakte Facebook Twitter