Уважна прониклива людина вміє чути більше, ніж те, що їй кажуть: знає, коли їй брешуть, а коли кажуть правду; коли за улесливими словами криється неповага, а за цілком нейтральними словами – щирі почуття.
Вся річ у тім, що в спілкуванні людей між собою задіяні почуття, і їхнє внутрішнє ставлення до слів, котрі вони промовляють, мимоволі проривається назовні. Цей емоційний фон супроводжує наші висловлювання і складає так званий невербальний аспект обміну інформацією. До засобів невербальної комунікації належать жести, міміка, інтонації, паузи, сміх, сльози – все це складає знакову систему, котра доповнює та підсилює слова, тобто засоби вербальної комунікації .
Згідно дослідженням учених 55% інформації сприймається через вираз обличчя, пози та жести; 38 % – через інтонації і модуляції голосу. І лише 7% припадає на слова, які сприймає наш співбесідник. Тож ніяких чар – трохи спостережливості, і ви також зможете читати потаємні думки оточуючих. Але не менш корисно вчитися контролювати себе. І коли хтось «раптом» вибухне гнівом на твої цілком безневинні слова, пригадай не ЩО, а ЯК це було сказано.