Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Любі наші батьки!

Ми пишемо вам від імені всіх дітей. Ми, підлітки, прагнемо уваги наших батьків, щоб вони дослухалися до наших прагнень, думок, переживань, намагалися розуміти наші вчинки, наші потреби. Хочемо, щоб ви нас розуміли, адже ми вас дуже любимо, хоч і не завжди слухаємось. Ви дивитесь на проблеми зі своєї точки зору, а ми – зі своєї. У таких випадках ми не розуміємо один одного. Ми хочемо, щоб хоч іноді ви ставили себе на наше місце і намагалися нас зрозуміти. Ми знаємо, що коли виникає недовір’я, то навіть якщо ми говоримо вам правду, ви думаєте, що ми вас обманюємо. Насправді це не так. Ми хочемо, щоб ви більше довіряли нам. Ми не хочемо все ускладнювати. Тому ми просимо вибачення, просимо пробачити нам всі невтішні ситуації і хочемо, щоб життя було прекрасне. Ми вас любимо! Просто знайте це!

* * *

Дорогі батьки, ми хочемо вам сказати, що ми вас дуже любимо, але іноді бувають такі ситуації, з яких неможливо вийти без конфліктів. І бувають такі випадки, коли, як ми вважаємо, ви не праві. Іноді батьки не розуміють нас і навіть не поважають і кричать. Батьки часом вирішують все криками, не даючи навіть можливості все пояснити та розповісти. І через це виникають непорозуміння і конфлікти, які призводять до масштабних сварок. Батьки ніколи не думають, що ми чогось не хочемо. Не дають сказати ні слова.

Коли ми «виграємо» розмову, то ви ще більше починаєте кричати! І коли ми отримуємо погані оцінки, дайте нам можливість виправляти їх самим. А не кричіть, що «ти позориш сім’ю». Деяким дітям потрібно приділяти більше уваги, бо наші молодші сестри й братики займають багато часу. Але незважаючи на все це, ми вас любимо і хочемо подякувати за все, що ви для нас робите!

* * *

Любі батьки! Виконуйте побажання ваших дітей, порівну приділяйте увагу своїм дітям, відпускайте їх більше на прогулянки, не будьте зразком у поганих звичках (куріння, алкоголізм). Ми дуже просимо, щоб батьки обдумували свої вчинки щодо розлучення, адже насправді, це дуже болюче для дітей. Ми прагнемо розуміння щодо спілкування з нашими друзями, щодо дозвілля. Дайте нам більше свободи і більше розділяйте наші погляди. Намагайтесь нас розуміти і підтримувати! Ви не розумієте наші вчинки, можливо, вважаєте їх нерозумними, можливо, це відбувається через те, що ви забули, якими ви були в дитинстві. Адже ми вчиняємо так, як ви це робили двадцять, тридцять, сорок років тому. Ви робите ті самі помилки, а тепер хочете нас від них захистити. Але ми хочемо жити власним життям і робити власні помилки.

Робіть нам більше подарунків, адже ми це любимо. Любіть своїх дітей!

* * *

Дорогі наші батьки, ми виражаємо думки підлітків та їх бажання, звернені до вас. Багато підлітків не можуть порозумітися зі своїми батьками, і, на жаль, не кожен з них може розповісти про свою проблему. Зрозумійте нас! – це наше гасло, під яким ми хочемо достукатися до ваших сердець. Більше нам довіряйте, давайте більше свободи (чим більше ви забороняєте, тим більше цього хочеться). Більше спілкуйтеся з нами, пізнавайте наш внутрішній світ, проводьте з нами більше часу. Допомагайте нам у навчанні, більше звертайте уваги на наше здоров’я. У нас такий період у житті, коли хочеться все спробувати, наприклад, шкідливі звички. Не тисніть на нас, краще просто поговоріть із нами. Не вплутуйте нас у свої проблеми. У деяких моментах вашого життя вам здається, що ми вас не любимо, не розуміємо. Але насправді це не так. Ви для нас найголовніше в цьому житті. Тому ми просимо, щоб ви про це ніколи не забували.

* * *

Любі батьки, ми так прагнемо вашої уваги та підтримки. Не примушуйте нас розповідати те, чого ми не хочемо. Намагайтеся вирішити всі дитячі проблеми мирним шляхом без фізичного втручання. Запитуйте нас про наші бажання і намагайтеся здійснити їх. Прислуховуйтеся до нашої думки або поради. Якщо ви будете враховувати нашу думку, то ми будемо щасливішими і вдячними вам. Підтримуйте нас, і ми будемо підтримувати вас.

Дякуємо за розуміння, ми любимо вас. Ми вдячні вам за все, що ви для нас робите, і за те, що ви в нас є!

* * *

Більш серйозно сприймайте наші проблеми і допомагайте їх вирішити або хоч трошки підтримуйте нас морально. Розмовляйте з нами щодо відносин з людьми, які нас оточують. Серйозно сприймайте наш вибір. Підтримуйте і допомагайте нам у розвитку наших стосунків з дівчатами або хлопцями. Виявляйте більше розуміння щодо розпорядку нашого дня і не розпоряджайтеся нашим вільним часом, як вам захочеться, а беріть до уваги наші плани та ідеї. Любіть кожну дитину однаково у своїй сім’ї. Давайте право на особисте життя при наявності маленьких братиків чи сестричок. Не примушуйте нас втілювати у життя ваші нездійснені мрії. Дайте нам право вибору!!! Будьте добрими, візьміть до уваги наші побажання і підіть нам на поступки. Ми любимо вас, дорогі наші батьки!

* * *

Любі дорослі! Налаштуйтеся, будь ласка, на взаєморозуміння зі своїми дітьми. Більше звертайте увагу на їхні проблеми. Більше спілкуйтеся з ними на різні теми. У цей період їм це дуже потрібно. Їм потрібна людина, яка може їх вислухати та зберегти їхні секрети. Не розповідайте таємниці своїх дітей друзям, оскільки діти потім про це дізнаються, засмучуються і після цього мало вам розповідають. Цікавтеся життям своїх дітей, але знайте міру, оскільки багато батьків люблять порпатися в особистих речах своїх дітей.

Більше дізнавайтеся про їхні взаємовідносини з друзями, тому що часто діти замкнені в собі і можуть потрапляти під поганий вплив. Якщо в сім’ї є декілька дітей, незалежно від їхнього віку, порівну розподіляйте увагу і любов між ними. Тому що деяким дітям бракує уваги батьків та їхньої турботи. Але не звертаючи увагу на всі труднощі і непорозуміння, ми вас все рівно любимо та поважаємо.

* * *

Любі батьки, ми просимо, щоб ви звернули увагу на нас, своїх дітей-підлітків. Вислуховуйте нас і підтримуйте у складних ситуаціях, тому що саме в підлітковому віці відбувається формування нашого характеру.

Кожна думка підлітка має обдумуватися разом із вами. Наприклад, шкідливі звички – це наші спільні проблеми, можливо, саме в такий спосіб ми намагаємося привернути вашу увагу.

Ми хочемо висловити вам велику подяку щодо нашого виховання, і ми хочемо вибачитись за всі прикрі випадки, через які ви червоніли за нас.

У важких ситуаціях у вашому житті вам здається, що ми вас не розуміємо і не підтримуємо, але це не так. Ми вас дуже любимо і завжди підтримуємо. І дякуємо вам, що ви є ясним сонцем у нашому житті, що завжди світить яскраво.

Вибачте нас, якщо щось із написаного вище здалося вам неприємним.

Напишіть нам відповідь!!!!

Ваші діти.

За матеріалами проекту “Сімейне порозуміння”

Vkontakte Facebook Twitter