Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Добіг кінця проект «Сімейне порозуміння».

Автор: Editor Опубліковано: Травень - 24 - 2011

Проект «Сімейне порозуміння» було профінансовано Боярською міською радою. За проектом було проведено низку тренінгових занять із учнями Боярських навчальних закладів, зібрано матеріал, котрий може бути використаний у роботі заступників директорів шкіл з виховної роботи, шкільних психологів, класних керівників. Докладніше про проект:

Мета проекту: сприяти оздоровленню сімейних стосунків шляхом соціально-психологічної роботи з підлітками та їх батьками

Завдання проекту:

 • Спонукати підлітків та їх батьків замислитися про свої стосунки, сприяти пошуку шляхів порозуміння між ними.
 • Навчити підлітків розпізнавати батьківську любов за тривогою та заборонами.
 • Надати учителям і батькам підлітків інформацію щодо вікових психологічних особливостей перехідного віку та рекомендації психологів, як уникати сімейних конфліктів.

Цільова група проекту – це підлітки міста Боярка 15-17 років. Тренінговою програмою було охоплено 5 боярських шкіл та Києво-Святошинська районна класична гімназія.

Актуальність проекту:

Психологи та освітяни відмічають високу міру напруги в сім’ях, де є підлітки. Стосунки підлітків із своїми батьками часто набувають драматичних і навіть деструктивних форм. Нерідко батьки демонструють повну безпорадність щодо своїх дітей. Їхнє ставлення до підростаючих дітей коливається від уседозволеності до спроб повністю заборонити спілкування з однолітками. Від потурання асоціальній поведінці до гіпертривожності та гіперопіки.

Дуже часто проблеми з підростаючими дітьми є каталізатором конфліктів і між іншими членами сім’ї: чоловік і дружина не можуть дійти згоди щодо методів виховання дитини, а свекрухи та тещі в усіх бідах звинувачують невістку чи зятя. Нерідко це призводить до хронічного розбрату у сім’ї, розлучень та ін. Напружена до краю атмосфера підштовхує підлітка всіма силами рватися з «сімейного пекла» на вулицю до вільного невимушеного спілкування та життя «без заборон». І ось там на нашу молодь чатують серйозні небезпеки. Молоді люди активно шукають компанію, гуртуються не стільки за інтересами, скільки за розвагами, не завжди, на жаль, розумними і безпечними. Наслідки почасти дуже сумні: наркоманія, алкоголізм, ранні вагітності та аборти, ВІЛ/СНІД, підліткова злочинність, юнацькі суїциди. Практика показує, що проблеми в стосунках з батьками є нерідко тим «пусковим механізмом», котрий призводить до сумних, а іноді і до трагічних наслідків.

На жаль, непростий підлітковий вік нерідко супроводжується у школярів погіршенням стосунків і навіть конфліктами з учителями. Практика показує, що набагато ефективнішою є робота з тінейджерами так би мовити «на нейтральній території» і з незалежними спеціалістами. А найбільш ефективною формою роботи є тренінгові заняття, під час яких молоді люди в спокійній, невимушеній атмосфері, далекій від шкільної та сімейної напруги, можуть вільно висловлюватися, програвати травмуючі моменти і в результаті зняти внутрішні «захисні механізми», щоб без перешкод сприйняти необхідну для них інформацію, замислитися над своєю поведінкою.

Важливо підкреслити, що в конфлікті «підліток – дорослий», зазвичай, винні обидві сторони. Психологи відмічають, що батьки нерідко перебирають міри щодо контролю над своїми майже дорослими дітьми, не довіряють молодим людям, можуть навіть ображати їх та принижувати. Тому ми вирішили навести звернення підлітків до своїх батьків з надією, що дорослі дослухаються до прохань (а іноді волань) своїх дітей.

Якщо ж конфлікти із вашими підростаючими дітьми вам видаються занадто драматичними, ви завжди можете звернутися по безкоштовну психологічну допомогу до Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації (тел. 46-851)

Vkontakte Facebook Twitter