Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Участь у районному семінарі бібліотекарів

Автор: Editor Опубліковано: Квітень - 8 - 2011

7 квітня 2011 року в Центральній районній бібліотеці для дітей (м.Боярка) відбувся семінар бібліотекарів Києво- Святошинського району. Спеціалісти бібліотечної сфери зібралися для того, щоб обговорити поточні проблеми, а як почесного гостя на захід запросили Марію Іванівну Кириленко – керівника інформаційно-аналітичної служби Києво-Святошинського Центру соціально-психологічної реабілітації, доньку відомого українського поета-дисидента Івана Коваленко. Марія Іванівна виступила з доповіддю на тему «Новітні методи залучення читачів до бібліотек», а також презентувала збірки поезій свого батька та подарувала кілька екземплярів бібліотеці. До кожної бібліотеки Києво-Святошинського району було передано інформаційний пакет, підготовлений спеціально до 25-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Тема доповіді була обрана не випадково, адже і діти, і молодь, і люди старшого віку останніми роками все менше відвідують бібліотеки: з’явилося багато розваг та нових способів отримання інформації, а молодь взагалі стала менше читати. Перегляд фільмів та серіалів, відвідування веб-сайтів, спілкування в соціальних мережах у Інтернеті, розмови мобільним телефоном – все це значною мірою відтіснило читання на другий план. Навіть якщо необхідно щось прочитати з шкільної програми, то будь-яку літературу можна знайти в електронному вигляді. Тож бібліотекарі починають все частіше чути на свою адресу «навіщо ці бібліотеки взагалі потрібні» і т.д. Перед працівниками бібліотечної сфери стоїть непросте завдання застосовувати нові способи залучення відвідувачів до читацької зали. На базі бібліотек проводять бібліотечні уроки для школярів, створюють гуртки за інтересами, проводять акції, конкурси малюнків… Але цього, на жаль, мало. Тож Марія Іванівна як фахівець по зв’язках з громадськістю поділилася своїми міркуваннями щодо нових методів залучення читачів. Вона як ніхто була «в темі» семінару, адже кожного дня займається розробкою соціальних проектів, тренінгів, ділових ігор.

Марія Кириленко розповіла фахівцям про впровадження новітніх технологій, зокрема, комп’ютерної техніки та Інтернету у повсякденну роботу бібліотекарів; пояснила, яким чином це може збільшити кількість читачів. Вона висвітлила цілий ряд дотичних проблем: співпрацю з місцевою владою, шляхи залучення спонсорів, способи підняття ролі бібліотекаря у громаді. Окремо Марія Іванівна підкреслила той факт, що у кожній справі дуже важливу роль відіграє психологічний аспект. За таких складних умов співробітникам бібліотек ні в якому разі не можна втрачати мужності та пливти за течією.

Марія Кириленко зупинилася також на шляхах співпраці центральної бібліотечної системи та центру соціально-психологічної реабілітації, змалювала, яким чином Центр може бути корисним бібліотекарям. Від імені адміністрації ЦСПР вона запропонувала проведення для бібліотекарів ділових ігор, тренінгів по плануванню діяльності, практичних семінарів та навчальних занять по оволодінню на базовому рівні комп’ютерною технікою. Окремим напрямком може бути допомога у подоланні психологічного бар’єру щодо роботи з комп’ютером та Інтернетом у сільських бібліотекарів. Спеціалісти ЦСПР завжди готові прийти на допомогу.

Vkontakte Facebook Twitter