Презентація Гуртка «Екологічна варта»

Автор: Editor Опубліковано: Березень - 16 - 2011

«Екологічна варта» – це хлопці та дівчата, що піклуються про навколишнє природне середовище, це дослідження проблем довкілля, це конкурси і вікторини, екскурсії та екологічні експедиції, це віра у те, що ми здатні зробити нашу Землю прекрасною.

Ми намагаємось навчити інших бачити красу довкілля та прищепити бажання й потребу з повагою відноситися до оточуючого світу. Завжди з природою дружи. Цим спілкуванням дорожи.

Земля українська чудова і чиста,

Краса незгасима природи її.

Дивіться, калина убралась в намисто,

Розвісивши віти зелені свої.

Природа – це слово по суті святе –

Повинні усі розуміти.

Її не відновить ніхто і ніде,

Якщо ми дамо їй змарніти.

Гурток проводить щорічні природоохоронних акції, такі, як «Збережи ялинку». В рамках акції ми підготували та провели тематичні бесіди для учнів молодших класів, виготовили листівки пропагандистського змісту та розповсюдили серед учнів та вчителів школи. Випустили газету з закликом підтримати акцію «Збережи ялинку», організували виставку малюнків новорічної тематики.

Самі гуртківці на Новий рік прикрасили свої оселі штучними ялинками. Для нас це стало нормою.

Ми – Ялинки, і завжди

Радість вам даруєм,

Споконвіку у житті

Ми росли для втіхи.

Не рубайте, не губіть

Нашу світлу долю,

Завжди серце в нас тремтить

Перед Новим роком!

Завзято проходила акція «Наша допомога птахам». На заняттях ми вивчали, обговорювали різні питання, пов’язані з цією акцією. Ми знаємо чим можна годувати птахів, яка улюблена їжа у окремих пташок, які пернаті друзі залишаються зимувати з нами. Тепер знаємо, що голод головна біда наших зимуючих птахів. Гуртківці самі збирали загадки, прислів’я, підготували вікторину і на заняттях гуртка кожен з дітей міг задати питання іншим учням. Наші знання та наші поради з цього питання ми висловили у стінній газеті до акції «Наша допомога птахам».

Пташок

Узимку підгодуй –

Щодня обід їм приготуй.

Хатинками

Стрічай шпаків –

Почуєш

Їх весняний спів.

Зараз проходить акція «Первоцвіт», спрямована на збереження наших перших весняних, лісових квітів. Первоцвітів з кожним роком стає все менше та менше. Багато з них занесені в Червону книгу України. Ця прикраса наших весняних лісів зникає. Таке варварське знищення рослин – провісників весни необхідно зупинити. Про це ми розповідали в своїх бесідах для молодших учнів.

У проміннях сонця ніжних

Край веселого струмка

Білий, росяний підсніжник

Раптом блиснув з-під листка,

Отакий малий неначе,

Ледь прокинувся від сну.

Тихий, тихий, а одначе

Він привів до нас весну!

Ми впевнені, ви не байдужі до навколишнього світу, вас цікавить життя лісу і поля, степу та гірського водоспаду, вас зворушує схід сонця і спів птахів, вас турбує повітря, яким ми дихаємо, вода, яку ми п’ємо, земля, на якій ми живемо.

З природою

Спілкуйсь

Частіше –

Сам станеш кращим

І добрішим.

Нас турбує стан водних ресурсів в Україні, зокрема питної води. Ми проводимо акцію «Струмочок, річечка, ріка». Вода – одна з головних умов життя на землі, та кожного ранку, відкриваючи кран, ми не замислюємось, звідки до нас потрапляє вода і куди вона потім дівається. Ще рідше ми ставимо перед собою питання, чи раціонально ми використовуємо воду. Не лінуйтесь закручувати кран, коли не користуєтесь водою, не лінуйтесь терміново ремонтувати кран, якщо він пропускає хоча б краплинки води. Не витрачайте марно воду. Виховуйте у себе екологічну культуру.

Господь зумів

Створить природу

Й подарував землянам

Воду.

Життя без неї

Неможливе –

Постався до води

Дбайливо.

Ми всі повинні оберігати від забруднення та знищення наші малі річки. Соромно, засмічувати джерельця, річки, озера. На жаль, наші екологічні екскурсії на водойми Боярки свідчать про те, що мешканцям нашого міста ще далеко до належного рівня культури, яке притаманне людині цивілізованій.

Свої дослідження вихованці гуртка почали ще в 2008-2009 навчальному році. Обстежуючи береги річки Притворки і ставків, гуртківцями було з’ясовано: джерела замулились, часто важко їх і знайти, заросли, забруднились, багато з них зникли. Спостерігали значне забруднення побутовим сміттям берегів. А в річку стікають забруднені людьми поверхневі води.

Учнями були зафіксовані факти розорювання прибережних територій. Ведення присадибного господарювання на таких ділянках сприяє забрудненню пестицидами, які використовуються в системі догляду за рослинами. Також відзначено той факт, що інколи надвірні туалети побудовані надто близько від водойм і є додатковим джерелом забруднення.

Притварка більш нагадує стічний рівчак, ніж річку з минулих часів або наших мрій. Таким чином, мала річка концентрує в собі наслідки людської діяльності.

Неприваблива для ока картина спостерігалась і під час прогулянок на боярські озера. Засмічені водойми з брудною водою і занедбаними берегами. Створено багато стихійних сміттєзвалищ. У воді плаває побутове смітті, пластикові пляшки, залишки будівельних матеріалів тощо. Прикро, але так відпочиває наш народ і так утилізує відходи своєї життєдіяльності.

Наслідком нашого моніторингу за станом водних об’єктів міста Боярки було проведення бесід для учнів Боярської школи № 1, на базі якої працював гурток. Це питання піднімалось і під час проведення заходів до Дня Довкілля та Дня Землі, нашими гуртківцями написано сценарій вистави для екологічного театру «», показ якої відбувся під час проведення районної конференції РЦЕНТУМ та презентації гуртка в Боярській школі № 1 (2008-2009, 2009-2010 навчальні роки).

В наступні роки ми продовжували свою роботу в цьому напряму (2010-2011 навчальні роки). За цей час відбулися значні позитивні зміни в облаштуванні та упорядкуванні ставка біля церкви. Відповідальність за стан цього водного об’єкту взяли на себе влада міста Боярки та громадська організація. Ставок розчищено, проводиться робота по упорядкуванню берегів, організовано постійний догляд за санітарним станом прибережної зони водойми силами громадськості. Облаштовано дитячий майданчик.

Мешканці будинків біля озера Залізничний теж своїми силами намагаються підтримувати належний санітарний стан прибережної зони.

Вода – це безцінний скарб нашої планети. І від кожного з нас залежить, чи буде чиста і якісна вода у нас та прийдешніх поколінь.

Бережіть воду, як берегли її в давнину наші предки!

На своїх заняттях ми вивчаємо проблему побутового сміття в рамках акції «Чиста планета». Ми дізналися, що влада міста Боярки організувала вивіз побутового сміття від населення за плату, передбачену договором. Але деякі люди не користуються такою пропозицією і просто створюють стихійні сміттєзвалища. Ще ми звернули увагу, що в Боярці по вулицях відсутні контейнери для сміття. Бачили їх на вулиці Польовій, і бачили чистоту там. Але в Боярці багато сміття по вулицях.

Нам, дітям, соромно за таку поведінку дорослих. Ми, діти, можемо зробити посильний внесок в цю справу. Кожен папірець, обгортка від цукерки, шкірка від мандаринки, банана мають потрапити у відро для сміття. Всім необхідно знати: здоров’я довкілля – здоров’я людини. Серед сміття можна знайти багато хвороб…

Турбуйся

Про чистоту довкілля,

Борись

З безглуздям

І свавіллям.

Ми постійно проводимо фенологічні спостереження. Це дає нам можливість глибше, всебічно, системно вивчати сезонні зміни в природі. Ми бачимо взаємозв’язок явищ природи. Наслідком наших спостережень стала науково-експериментальна робота «Дослідження достовірності народних прикмет». Узагальнила наші матеріали досліджень вихованка гуртка Осика Аліна, учениця 6 класу Боярської ЗОШ №1.

На таких заняттях у нас ще є можливість просто милуватися природою, спостерігати її красу та велич, відпочивати, розуміти важливість природного середовища для людини.

Гуманно стався

До тварин,

Не знищуй

Рідкісних рослин,

Саджай кущі

І деревця –

Й прикраситься

Планета вся.

Ми вивчаємо тваринний світ і зрозуміли, який він різноманітний, привабливий. Всього на планеті мешкає більше 5 мільйонів видів тварин. Вони наші добрі сусіди по планеті, помічники, брати наші менші. Необхідно усвідомлювати, що тварини жива істота і потребує турботи людей щодо свого збереження.

Птахи, риби та звірі дивляться в душі людські

Всі їх жалійте, люди, не вбивайте дарма!

Бо небо без птахів – не небо!

А море без риб – не море!

І земля без звірів – не земля…

Екологічна безграмотність, байдужість людей можуть призвести до незворотних природних процесів, наслідки яких важко передбачити. Лише розуміючи значення природи в житті людини, знаючи екологічні проблеми довкілля та шляхи їх вирішення, ми в змозі зберегти нашу Землю квітучою.

Цінуй, Людино, доброту природи,

Все, що вона дарує щедро нам

Її ліси, поля, повітря, води –

То вічний і святий, величний храм.

Природа

Душу всім лікує,

Від багатьох недуг

Рятує,

Дарує сили

І здоров’я.

Відповідай на це

Любов’ю.

Тут живе уся моя родина,

Брат, батьки, баби мої й діди,

Це мій край, квітуча Україна –

Батьківщина зоряна моя.

Встаньмо на варті власного майбутнього задля краси довкілля!

Ми відкриті для спілкування!

image_pdfimage_print