Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

Заходи за проектом “Бібліоміст”

Автор: Editor Опубліковано: Лютий - 24 - 2011

Все більших обертів набирає співпраця ЦСПР з державними та громадськими організаціями регіону. У лютому місяці відбулося 3 зустрічі з представниками програми «Бібліоміст» та бібліотекарями Києво-Святошинського району. На зустрічах були присутні представник програми, спеціаліст з адвокації ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX) Владислав Кучереносов, заступник голови Києво-Святошинської районної облдержадміністрації Анатолій Іскоростенський, заступник голови Боярської міської ради Валерій Дубовецький, директор Києво-Святошинської централізованої бібліотечної системи Ніна Гулєвата, представники громадськості, бібліотекарі регіону. На робочих зустрічах було розглянуто перспективи залучення бібліотек регіону до програми «Бібліоміст» з метою збільшення кількості клієнтів бібліотек. Керівник інформаційно-аналітичної служби ЦСПР Марія Кириленко змалювала перспективи співпраці  центру соціально-психологічної реабілітації та централізованої бібліотечної системи: «Спеціалісти Центру можуть  провести низку різнопланових заходів для бібліотек регіону: ділові ігри, тренінгові заняття, практичні семінари, навчання з базової комп’ютерної грамотності тощо. Ми готові до співпраці, але ініціатива має йти від бібліотекарів».   Докладніше про програму «БІБЛІОМІСТ»:

«БІБЛІОМІСТ» допомагає місцевим громадам в Україні, модернізуючи доступ до інформації в публічних бібліотеках шляхом:

• Обладнання понад 1500 публічних бібліотек технікою, щоб покращити доступ громадян до інформації;

• Навчання працівників обладнаних бібліотек користуванню новітніми технологіями, щоб краще обслуговувати відвідувачів, а також створення 25 нових тренувальних центрів для бібліотекарів по всій країні;

• Допомоги бібліотекарям представляти інтереси бібліотек і отримувати ресурси, необхідні для задоволення потреб місцевих громад;

• Формування у суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і бібліотекарів та необхідності їх підтримувати.

ЧОМУ УКРАЇНСЬКІ БІБЛІОТЕКИ?

Інформація та доступ до неї є наріжним каменем зростання та конкурентоспроможності в сучасному світі. В той час як протягом останніх двох десятиліть Україна зробила значні кроки в розвитку економіки, бібліотеки в основному залишено осторонь позитивних перетворень. Як наслідок, мільйони людей не отримують необхідної інформації. Насправді, більше 75% населення України не мають можливості користуватись Інтернетом.

Проте, за умов належного інвестування та навчання, публічні бібліотеки можуть стати тією ланкою, яка дасть людям різних соціальних прошарків доступ до потрібної інформації. Завдяки програмі «Бібліоміст» публічні бібліотеки стануть життєво важливими громадськими центрами, де люди зможуть отримати необхідну інформацію, яку наразі в Україні знайти нелегко, у тому числі про вакансії, профілактику хвороб та можливості для малого бізнесу.

РОЗВИТОК ПРОГРАМИ:

• Протягом 2010 року програма обладнала більше 200 бібліотек України, а у кожній з 24 Обласних універсальних наукових бібліотек створено Регіональний тренінговий центр. Наразі курси навчання для бібліотекарів пройшли більше 2500 учасників.

• У жовтні 2010 року оголошено другий раунд конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», щоб обрати наступну групу бібліотек-партнерів програми «Бібліоміст».

• До 2013 року понад 1500 публічних бібліотек в Україні буде обладнано для надання безкоштовного доступу до мережі Інтернет.

«БІБЛІОМІСТ» – ЦЕ СПІЛЬНІ ЗУСИЛЛЯ ТАКИХ ПАРТНЕРІВ:

1. РАДА МІЖНАРОДНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ОБМІНІВ (IREX)

IREX — це міжнародна неприбуткова організація, що адмініструє інноваційні програми, спрямовані на розвиток лідерського потенціалу для покращення якості освіти, зміцнення незалежних ЗМІ та сприяння розвитку плюралістичного громадянського суспільства. Заснована у 1968 році, IREX працює у більш ніж 50 країнах і налічує понад 500 фахівців.

Фундація Білла та Мелінди Гейтс обрала IREX для впровадження програми «Бібліоміст» в Україні. АГЕНТСТВО США З МІЖНАРОДНОГО РОЗВИТКУ (USAID) Американський народ, за посередництва Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), вже близько 50 років надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу. В Україні допомога USAID поширюється на такі сфери: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. З 1992 року USAID надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,6 мільярда доларів, щоб зміцнити процеси д е м о к р а т и ч н о г о р о з в и т к у , е к о н о м і ч н о ї реструктуризації та реформування соціального сектора в регіоні.

2. MICROSOFT

Заснована в 1975 році, корпорація Microsoft є світовим лідером у сфері програмного забезпечення, обслуговування та рішень, які допомагають людям і підприємствам повністю реалізувати свій потенціал. Для сприяння досягненню цілей програми «Бібліоміст» корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 4,4 мільйона доларів США.

3. УКРАЇНСЬКА БІБЛІОТЕЧНА АСОЦІАЦІЯ (УБА)

Українська бібліотечна асоціація, заснована у 1995 році, є провідною організацією, що представляє інтереси українських бібліотекарів на національному рівні, проводить тренінги з новітніх тем, публікує матеріали, що сприяють професійному вдосконаленню і підтримує зміни в українському законодавстві, що стосується бібліотек. УБА стала партнером програми «Бібліоміст», щоб розробити навчальну програму для бібліотекарів і створити план з адвокасі для підвищення ролі бібліотечної справи в Україні. ГЛОБАЛЬНІ

4. БІБЛІОТЕКИ

Ініціатива «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла та Мелінди Гейтс працює, щоб відкрити світ знань, інформації та можливостей для ширшого загалу.

«Глобальні бібліотеки», складова Програми глобального розвитку, працює у низці країн, система публічних бібліотек яких має не лише бажання, а й потенціал для впровадження комп’ютерних послуг та доступу до Інтернету, а також для навчання населення ефективно використовувати сучасні інформаційні технології. Корпорація Microsoft є партнером «Глобальних бібліотек» та надає програмне забезпечення учасникам програми, які звертаються до неї. Ініціатива «Глобальні бібліотеки» допомагає перетворити публічні бібліотеки у життєво важливий ресурс, що може покращити життя мільйонів людей.

ПРОГРАМУ «БІБЛІОМІСТ» ПІДТРИМУЄ МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

КОНТАКТИ

Електронна пошта:

bibliomist@irex.ua

www.bibliomist.org

www.irex.org

Vkontakte Facebook Twitter