Центр Розвитку Громад (ЦРГ). Новини, проекти, звіти, документи
   

   
 • Основні розділи

  • ПРО ЦЕНТР
  • ПЕРЕНЕСТИ
  • ОБ’ЯВИ, ПОВІДОМЛЕННЯ
  • РОБОТА В ЛІКАРНІ
  • СОЦІАЛЬНА РОБОТА
  • ДУХОВНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
  • МОЛОДІЖНІ КЛУБИ

 •  
 • Лінки

 • Friends of Chernobyl Centers


 

«Юнісфера» : на варті чистоти

Автор: Editor Опубліковано: Лютий - 11 - 2011

Ось уже 13 років екологічне дитяче громадське  об’єднання «Юнісфера» займається еколого-просвітницькою роботою з населенням та дбає про збереження у чистоті водойм міста.

Київська обласна організація «Юнісфера» заснована 1998 року, була легалізована в Боярці, де під керівництвом Семенової Ніни Олександрівни доклала чимало зусиль для утримання в належному стані річки Притварки та боярських ставків.

Організація плідно співпрацює зі школами та дитячими садочками міста, Києво-Святошинською районною класичною гімназією, Києво-Святошинським центром соціально-психологічної реабілітації населення, Києво-Святошинським районним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, районним відділом освіти та боярським міськвиконкомом. Членами організації є діти, їх батьки, вчителі та науковці.

10 лютого 2011 року громадське дитяче об’єднання «Юнісфера» зібрало представників всіх цих організацій на звітно-виборчу конференцію у приміщенні гімназії, де ознайомила присутніх зі своїми досягненнями. Києво-Святошинський ЦСПР на конференції представляла Марія Кириленко – керівник інформаційно-аналітичної служби.

Боярський міський голова Тарас Добрівський та його заступник Валерій Дубовецький висловили подяку «Юнісфері» за пропагування дбайливого ставлення до навколишнього середовища, залучення до екологічної роботи молодого покоління боярчан, адже наразі проблема чистоти в Боярці надзвичайно актуальна. Тарас Григорович повідомив, що до жителів, підприємців, керівників організацій Боярки, які засмічують рідне місто, будуть вживати адміністративні грошові покарання. З 1 березня в боярській міськраді розпочне свою роботу спеціаліст з благоустрою, котрий закріпить за кожною організацією відповідну територію для прибирання. Чистота міста залежить від самих мешканців, адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

У ході конференції можна було детальніше ознайомитися з роботою екологічного дитячого об’єднання. Дитячий еко-театр «Краплинка», який діє на базі організації, займається пропагандою екологічних знань за допомогою сценічного мистецтва: зі своїми спектаклями «Пригоди краплинки» (автор Сизон В.Б.) та «Приберемо смітники і посадимо квітки» (автор Черненко Л.М.) юні актори відвідали чимало навчальних закладів та організацій. «Юнісфера» є автором кількох розмальовок на екологічну тематику та посібника для початкової школи. Довгий час розповсюджувалася безкоштовна газета «Екологічний патруль», яку населенню приносили члени екологічних патрулів під керівництвом Гойдаш Г.С. Школярі-екологи публікували в газеті власні дослідження про стан Притварки, якість води в прилеглих колодязях, у лісовому джерелі, про свої прибирання водойм, про жителів, котрі необдумано зливали стічні води з дворів в ставки. Деякі учасники патрулів з числа тих, що активно брали участь у круглих столах та теоретичних уроках, продовжили дослідницьку та наукову роботу і після закінчення школи. Про співпрацю з ДГО «Юнісфера» розповіла Оксана Лисенко – директор Києво-Святошинського районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Керівник інформаційно-аналітичної служби ЦСПР Марія Кириленко подякувала Ніні Олександрівні та вручила їй подяку за плідну співпрацю по вихованню екологічно свідомого підростаючого покоління. Потім відбулося обрання нового керівника організації. Головою правління ДГО «Юнісфера» було одноголосно обрано Людмилу Черненко. Було також затверджено новий склад комітету організації.

Приємно, що екологія хвилює підростаюче покоління, адже через своїх дітей батьки усвідомлять, що підтримувати чистоту – це нормально, природно і вкрай необхідно. Здавна відомо, що вустами дітей промовляє істина, от і на конференції випала можливість ще раз в цьому переконатися. Учениця 8-А класу гімназії Саша Терентьєва зачитала присутнім свої роздуми на тему перетворення Боярки на мальовничий куточок, де всі піклуватимуться про чистоту та порядок. Міський голова Добрвіський Т.Г. повністю поділяє таку молодіжну позицію і навіть запропонував на базі цього твору створити меморандум боярчанина, який підписав би кожен небайдужий мешканець нашого міста.

За матеріалами статті Дарії Січкової в Боярка-інформ

Vkontakte Facebook Twitter