«Світлячки» осяяли життя діток-інвалідів

28 січня 2011 року до Центру завітали «Світлячки», щоб показати лялькову виставу для дітей-інвалідів із ГО «Дзвони Чорнобиля Києво-Святошинського району». «Світлячки» – це група волонтерів із США та Бразилії, які вже 6 років проживають в Україні. Їх мета – надавати духовну та матеріальну допомогу тим, хто її потребує, – і людям похилого віку, і хворим, і малозабезпеченим. Вистава мала великий успіх у малечі. Приємно, що це не пуста розвага, оскільки дійство несе у собі велику виховну роль: навчає глядачів бути ввічливими, добрими, милосердними, з повагою ставитися до старших, не брехати, не лінуватися. У веселій невимушеній атмосфері діти з захопленням спостерігали за казковими персонажами, сміялися, ділилися враженнями від побаченого і водночас непомітно від себе засвоювали важливі моральні та етичні норми.
Завершено проект «Не дай себе заманити».

FOCCUS2Добіг кінця проект «Не дай себе заманити», профінансований американською неурядовою громадською організацією «Друзі чорнобильських центрів» (FOCCUS).

Безпосередню участь у проекті взяли 297 чоловік. У ньому також було задіяно (в різній мірі) 10 спеціалістів ЦСПР. Тренінги проводили психологи ЦСПР Ганна Яценко та Оксана Слєпова. У якості ко-тренера в тренінгах, що були проведені в селі Горенка,  виступив Максим Проценко.

Реально проектом було охоплено значно більше людей,  включаючи освітян шкіл, у котрих було реалізовано проект, батьків та друзів учасників, читачів цього сайту. За проектом було здійснено 12 публікацій, що містять відгуки учасників тренінгових занять.  Публікації було проілюстровано фотографіями.  Розмовімо про реалізацію проекту докладніше.

За проектом було проведено 2 круглих столи, на яких були присутні представники громадських організацій, котрі працюють з молоддю, загальною кількістю 35 осіб. На першому ознайомчому круглому столі (28 жовтня 2010 р.) «Профілактика залучення молоді до небезпечної поведінки» були присутні голови батьківських комітетів шкіл Києво-Святошинського району, а також представники Києво-Святошинської районної  державної адміністрації. Було обговорено коло питань стосовно безпеки нашої молоді та необхідності профілактичних заходів щодо залучення молодих людей до небезпечних форм поведінки.

Для молоді регіону було проведено 16 тренінгових занять. 4 треніги було проведено на базі Центру з членами молодіжного клубу «Позитив» та учнями Києво-Святошинської районної класичної гімназії.

12 виїзних тренінгів було проведено в селах Києво-Святошинського регіону, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У селах  Бузова, Горенка, Дмитрівка, Мироцьке, Хотов та Шпитьки було проведено по 2 тренінгових заняття. Загалом  тренінгами було охоплено 262 тінейджера.

На заключному круглому столі «Не дай себе заманити: перспективи розширення проекту на місто Боярка у 2011 році» (21.12.10) були присутні представники громадських організацій регіону та Боярської місцевої адміністрації, у тому числі заступник Боярського міського голови із соціальних питань Валерій Дубовецький.

Всі публікації за проектом читайте у розділі FOCCUS.
Єднаймося, бо ми найкращі! Святковий вогник для молоді Києво-Святошинського району

Вогник19 січня 2011 року на базі Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації  (ЦСПР) відбувся святковий  вогник для молодіжних організацій та клубів Києво-Святошинського району. вогник2Основним організатором свята виступила  Києво-Святошинська  районна громадська організація «Молодіжна платформа». Члени цієї організації  до найдрібніших деталей продумали сценарій вогника, починаючи з аксесуарів своєрідного дрес-коду (симпатичних кошачих вушок)  до розіграшів та призів.  Тож  і ведучі були саме з цієї організації – Тетяна Цингалюк та Володимир Мелішенко.  Серед запрошених були також члени молодіжних організацій  «Віват Вікторія»,  «Позитив», «Forever», «Родина 7’я».

Офіційна частина заходу полягала в обговоренні перспектив співпраці між молодіжними організаціями регіону. З привітальними словами виступили заступник директора ЦСПР Ганна Яценко, начальник відділу сім’ї, молоді та спорту Києво-Святошинської РДА Людмила Шпаченко;  директор Києво-Святошинського районного  центру сім’ї та молоді Оксана Мельниченко,  голова ГО  «Молодіжна платформа»  Володимир Мелішенко.Вогник3

Під час скромного банкету, солодощі для якого були куплені за рахунок Києво-Святошинської районної програми  «Молодь»,  гості обирали Діда Мороза (Микола Сокур) та Снігуроньку (Дмитро Хомич),  влаштовували різноманітні конкурси. Всім дуже сподобалася безпрограшна лотерея. Кожен з учасників пішов додому з подаруночком: хтось із картоплиною, а хтось із зубною щіткою чи  повітряною кулькою. Ціна виграшу не мала значення – головне,  що все було жваво,  невимушено та відбувалося у веселій доброзичливій атмосфері.

А потім були танці. Саме тоді розпочалося справжнє знайомство між членами молодіжних організацій.  Дівчата з «Позитиву» запрошували хлопців з «Молодіжної платформи» на повільний танок,  а танцюристи Сокур Микола та Андрій Владиченко  влаштували  професійний майстер-клас із  латиноамериканських танців «Самбо» та «Ча-ча-ча».  А тоді  молодь  переключилася на народні танці  під Вєрку Сердючку. Так і розпочалася дружба, що  і було основною метою святкового вогника для молоді. Єднаймося, бо ми найкращі!

Оксана  СЛЄПОВА, ЦСПР
«Не дай себе заманити»: перспективи розширення проекту на місто Боярка у 2011 році»

Круглий стіл121 грудня 2010 року відбувся заключний круглий стіл за проектом «Не дай себе заманити», профінансований американською неурядовою громадською організацією «Друзі чорнобильських центрів» (FOCCUS) за темою «Не дай себе заманити: перспективи розширення проекту на місто Боярка у 2011 році».Круглий стіл2

Участь у круглому столі взяли представники громадських організацій регіону, котрі працюють з молоддю.  Зокрема, були присутні представники наступних  громадських організацій: “Центр розвитку громад”,  “Жіноча Громада”, Жіночий клуб “Перлина”,  “Відродження Притварки”,  “Родина-7’я”,  “Києво-Святошинська молодіжна платформа”,  “Велика сім’я”,  “Спортивна громада Боярки”,  Дитяче громадське об’єднання “Юнісфера”. Боярську міську раду представляв заступник Боярського міського голови Валерій Дубовецький та фахівець із зв’язків громадськістю Ольга Дереза .

Керівник інформаційно-аналітичної служби Марія Кириленко доповіла про результати проекту «Не дай себе заманити», котрий було реалізовано в селах Києво-Святошинського району, постраждалих від Чорнобильської катастрофи. По два тренінги було проведено в селах Бузова, Горенка, Дмитрівка, Мироцьке, Хотов, Шпитьки.  Ще 4 тренінги було проведено для молодіжного клубу «Позитив» та учнів Києво-Святошинської районної класичної гімназії. Присутні обговорили актуальність проекту та дійшли загальної згоди, що було б дуже добре, аби цей проект було перенесено до реалізації у школи міста Боярка.  Заступник міського голови з соціальних питань Валерій Дубовецький підтримав цю думку, але висловив сумнів щодо можливості фінансування проекту Боярською міською радою через складну економічну ситуацію в місті. Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир висловила сподівання, що цей проект може бути профінансований FOCCUS для реалізації у школах Боярки. Марія Кириленко зазначила, що після заключної робочої наради всіх, хто брав участь у реалізації проекту, було вирішено проводити за проектом по одному, а не по два  тренінги для кожної групи школярів. Також було прийняте рішення дещо спростити  тренінгове заняття  з тим, щоб його можна було проводити не лише для старшокласників, але й для дещо молодших школярів.
КОЛЯДУЙМО РАЗОМ: Щорічні різдвяні зустрічі в ЦСПР

Копия-колядуймо-111 січня 2011 року в приміщенні Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації зібралося дуже багато людей. Ініціатором та головним організатором свята  була Києво-Святошинська районна ГО інвалідів «Дзвони Чорнобиля» (голова –  Діана Кузнєцова).  Сценарій заходу чітко продумала Козленко Лариса Леонтіївна, вона ж була і ведучою. У розкішному українському костюмі, з посмішкою на обличчі, у веселому гуморі  вона вітала присутніх.

Лариса Леонтіївна організувала і залучила до співпраці громадські організації багатодітних сімей «Родина 7’я» (голова – Тетяна Ковальчук), жіночий клуб «Затишок» (керівник – Антоніна Мартинюк). Усі вони разом із дітками співали колядки та бажали гостям радості, здоров’я, миру і тепла. Діти водили Козу, яка раптом захворіла, впала і встала тільки тоді, коли її почастували солодощами.

До свята долучилась гостя з Києва – відома поетеса Тетяна Лазаренко. Всі присутні довго і тепло аплодували її віршам. Пані Тетяна подарувала Центру книгу з віршами на духовну тематику, а також диски із своїми піснями та поезіями.

Із теплим словом до гостей звернулись начальник відділу в справах сім’ї, молоді та спорту Києво-Святошинської  райдержадміністрації Людмила Шпаченко та голова ГО «Дзвони Чорнобиля» Діана Кузнєцова. Вони вітали дорослих і малечу зі святами, бажали не втрачати надії та сподівань на краще.

Копия-колядуймо-2Приємним і радісним сюрпризом для всіх був приїзд волонтерів із колективу «Світлячок», що є членом міжнародної спільноти «Сім’я». Ці люди переїхали із США і вже 6 років живуть в Україні і займаються благодійністю: надають гуманітарну допомогу, влаштовують благодійні концерти, доставляють харчові продукти для малозабезпечених, морально підтримують усіх, хто потрапив у біду.  Тому і в цей день вони привезли для всіх запрошених йогурти а ще співали колядки українською, російською, англійською та іншими мовами. Висока духовність і тепла енергетика йшла від їхнього співу. Пізніше, разом із директором ЦСПР Ангеліною Лахтадир та начальником відділу сім’ї, молоді та спорту  райдержадміністрації Людмилою Шпаченко, пані Ганна з цього колективу  обговорила питання, яким чином можна було б допомагати дітям та сім’ям нашого району, котрі  потрапили в скрутні матеріальні обставини.

Копия-Колядуймо-3Після святкової частини всі присутні пригощались кутею та солодощами. Діана Олександрівна презентувала  величезний торт, вміло виготовлений і щедро подарований спонсорами. Кожному дістався шматочок.

На свято завітали представники партії «Сильна Україна» Ірина Макаревич та помічник депутата міської ради та голови Боярського осередку партії «Сильна Україна» Олександра Видрі Віктор Луценко. Вони також вітали всіх зі святами і передали від Олександра Видрі скромну, але таку потрібну грошову допомогу на підтримку Центру та ГО інвалідів «Дзвони Чорнобиля»

Ангеліна Миколаївна Лахтадир  на прощання звернулась до всіх дорогих гостей із  словами подяки, побажала любові, добра в сім’ї і затишку в оселі. А колядникам подякувала за те, що вони створили таку світлу й теплу атмосферу:

Віншую вас, колядники,

З Різдвом Христовим.

Щоб щастя вам квітло

вінком калиновим,

А над вашим домом

Любов процвітала,

А у вашім домі слава панувала.