Підсумкова зустріч щодо досвіду Чорнобильської програми відродження та розвитку з соціально-економічного відродження

Копия-Підсумкова-зустріч-1313-14 грудня 2010 року директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир відвідала підсумкова зустріч за результатами діяльності Чорнобильської програми відродження та розвитку ПРООН 2002-2010 роки, що відбулася в Кам’янці-Подільському. У зустрічі взяли участь 18 осіб: представник Міністерства надзвичайних ситуацій, директори п’яти Центрів соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, семи Агенцій економічного розвитку, працівники проекту «Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля».

Серед основних питань,  розглянутих на зустрічі,  обговорювалися:

  • перспективи використання досвіду напрацьованого в рамках Чорнобильської програми відродження та розвитку ПРООН;
  • покращення інформування населення про безпечне проживання на радіаційно-забруднених територіях та перспективи ведення здорового способу життя шляхом покращення співпраці між Центрами соціально-психологічної реабілітації;
  • співпраця між агенціями економічного розвитку для ефективного соціально-економічного розвитку;
  • співпраця між громадськими організаціями, владою та бізнесом для соцільно-економічного відродження постраждалих громад;
  • підготовка стенду з інформацією про досвід подолання наслідків Чорнобильської катастрофи в рамках конференції, присвяченої 25-ій річниці Чорнобильської катастрофи.

Співпраця між різними організаціями в регіоні дозволяє досягати ефективного результату. Громадські організації активно співпрацюють з Центрами соціально-психологічної реабілітації, з районними та сільськими органами влади, та з представниками місцевого бізнесу. У рамках діяльності Чорнобильської програми відродження та розвитку біло створено 7 Агенцій економічного розвитку у Рівненській області (Дубровицький район), Київській області (Бородянка, Іванків), Житомирській (Брусилівський, Овруцький), Чернігівській області (Ріпкинський).

За матеріалами сайту ЧПВР (Чорнобильської Програми Відродження та Розвитку ПРООН в Україні)
Презентація нового роману Сергія Мирного

Роман  Сергія Мирного

14 грудня 2010 р. в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС спеціалісти Києво-Святошинського ЦСПР відвідали презентацію нової книги письменника-ліквідатора Сергія Мирного, що відбулася в Національному музеї «Чорнобиль». Роман «Чорнобильська комедія» вийшов у полтавському видавництві «Структури Гармонії».

У новому романі Сергія Мирного «Чорнобильська комедія» змальовано кохання поліської красуні та офіцера радіаційної розвідки, що спалахнуло у зоні аварії ядерного реактора. Розказана сміливо, дотепно, гостро, з глибоким знанням справи та симпатією до своїх героїв, історія зворушливого кохання у незвичайних, надзвичайних умовах – продовжує кращі традиції світової сатиричної літератури і життєдайного українського гумору. Імпульси здорової енергії та досвіду переможців, якими промениться, допоможуть успішно долати і наслідки Чорнобиля, і повсякденні проблеми сучасного, «нормального» життя.

Сергій Мирний належить до тих дуже небагатьох людей, які можуть жартувати на чорнобильську тему – тобто і вміють, і мають право це робити. Влітку 1986 року, в перші місяці аварії, він був командиром взводу радіаційної розвідки в епіцентрі катастрофи, за мужність і героїзм одержав подяку командувача Київським військовим округом. Після цього отримав за кордоном другу освіту за фахом «Довкілля: науки та політика», став знаним у світі експертом з Чорнобиля та комплексного подолання радіаційних та техногенних аварій. Зробив системне і чесне дослідження здоров’я ветеранів Чорнобиля, видане англійською мовою, написав ряд узагальнюючих наукових праць. Неймовірним пригодам радіаційних розвідників у Чорнобилі присвячені його повість «Хуже радиации» (премія журналу «Кіносценарій», Москва), кіносценарій «Пролом» (премія конкурсу «Коронація слова»), роман «ЖИВАЯ СИЛА» (Чернобыльские байки)» (лауреат конкурсу журналу «Кореспондент» на кращу українську книгу 2009 року).

За матеріалами Пост Чорнобиль